Unia Oświęcim mistrzem Polski.

Tomasz Łunkiewicz
27 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Hokeiści Unii Dworów Oświęcim zostali mistrzami Polski. W decydującym spotkaniu rozegranym w Katowicach gracze z Oświęcimia pokonali GKS 2:1 (0:1, 1:1, 0:0) i 4-3 w finałowej rywalizacji.

Unia, która w sezonie miała drobny kryzys, w decydującej fazie rywalizacji zmobilizowała się i zasłużenie zdobyła złoto. W serii spotkań finałowych własne lodowisko trudno było uznać za atut. Na siedem spotkań, aż pięć wygrali goście. Tak było w decydującym meczu. Unia obieła prowadzenie w piątej minucie (Mariusz Jakubik). Drugi gol dla Dworów padł w 28 minucie. Goście wykorzystali okres gry w przewadze, a bramkarza Katowic pokonał Matej Bukna. Wprawdzie gospodarze dwadzieścia sekund później strzelili bramkę kontaktową (Marcin Słodczyk) i mieli sporą przewagę w liczbie oddanych strzałów, ale wynik do końca nie uległ zmianie.