Utrzymać dystans

30 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

W niedzielę Lechia zagra o utrzymanie trzypunktowego dystansu do lidera II ligi oraz objęcie samodzielnie drugiej pozycji. W Gdańsku o godzinie 14.40 stawi się Górnik Polkowice. W meczu na szczycie 21. kolejki przewodzący tabeli - Ruch Chorzów pokonał Polonię Bytom 1:0 (0:0) po golu Grażvydasa Mikulenasa w 68. minucie.

Biało-zieloni są w uderzeniu. Na własnym boisku wygrali sześć meczów z rzędu, a w ostatnich czterech spotkaniach zainkasowali komplet, dwunastu punktów. Tym samym ekipa Tomasza Borkowskiego jest już na miejscu, które na koniec sezonu da awans do ekstraklasy. Aby umocnić pozycję w czołówce, gdańszczanie muszą wygrać w niedzielę. Na pozór nie jest to zadanie trudne, gdyż polkowiczanie nie mogą zwyciężyć od czterech gier, ale trzeba pamiętać, że szczególnie na wyjeździe jest to groźna drużyna. Przed przyjazdem do Gdańska Górnik z rywalem z niżej ligi wygrał sparing aż 5:0. - Są tam przede wszystkim groźni napastnicy. Musimy uważać na kontry - ostrzega Borkowski. Jesienią gdańszczanie przegrali na wyjeździe 1:3, ale trudno przywiązywać wagę do tamtego rozstrzygnięcia skoro od początku nie było w nim równych szans. Już po kwadransie Lechia przegrywała 0:2, tracąc obie bramki po karnych, a w drugiej połowie czerwoną kartkę dostał Paweł Pęczak.

W niedzielę szkoleniowiec w dalszym ciągu nie będzie mógł wpisać do składu Piotra Cetnarowicza, Karola Piątka i Damiana Trzebińskiego, a ponadto rozchorował się Marcin Szałęga. Jednak kadra biało-zielonych jest na tyle mocna, że w "11" jest mniej miejsc niż piłkarzy, którzy mają aspiracje gry od pierwszej minuty. Powrót po kontuzji Rafała Kosznika może oznaczać konieczność odesłania na ławkę Sebastiana Fechnera. Trudno sobie wyobrazić, aby po pauzie za kartki do składu nie wrócił Mariusz Pawlak, a to spowoduje, że trzeba będzie skreślić jednego z pomocników, którzy tak dzielnie walczyli przed tygodniem w Bielsku-Białej. Z "pewniaków" jesienią jedynie Mateusz Bąk zapewne dłużej poczeka na powrót między słupki. Irracjonalną decyzją byłaby zmiana bramkarza w sytuacji, kiedy Dominik Sobański nie puścił gola od 253 minut.

• Vardar

A ty zachowaj szalik może przyda cie się na mecze rugby.

• 0 0

• Naprzod ale..

Dostaniemy od Polkowic bo jestesmy cieniaski w 35 osób jezdzimy na wyjazdy z jedną faną trza prawdzie spojrzeć w oczy. Jesteśmy koniem na glinianych nogach...

• 0 0

• Ave Lechia

od 18 spotkan na Traugutta Lechia nie pokonana.... MAŁO!!!
    od 4 spotkań komplet punktów.... MAŁO!!!

ale spokojnie to dopiero rozgrzewka rekordy jeszcze przyjdą

do boju Budowlani! do boju Lechio Gdańsk!!!

• 0 0

• co to jest fana?

odpowiedz: flaga smierdzaca sledziem

• 0 0

• Tynkarze

Do zobaczenia na derbach jesiennych w 2 lidze! Nareszcie pokażemy wam miejsce w szyku! Bo chyba nie liczycie że wejdziecie mitomani.Zobaczycie jak za parę kolejek Polonia Warszaw was wydma w tabeli.Na koniec 1 Ruch,2 Zagłębie,3 Jagiellonia,4 Polonia Warszawa i wszystko jasne.

• 0 0

• Uważaj żeby waszej areczki nie zdegradowali do III ligi wtedy to już będzie koniec waszego klubu, prędzej Bałtyk awansuje niż wy, Nie dość że klub skorumpowany to jeszcze ukradli stadion, a z kibiców arki jest zawsze beka nie wieżysz to se zobacz.

• 0 0

• kibic

co tak liczysz te minuty Sobanskiemu . Irracjonalnym jest aby bronil gorszy bramkarz ktory w trzech meczch mial jedna interwencje . Baczek do bramki poki nie jest zapozno .