Utrzymali się

5 maja 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Koszykarze Kagera zakończyli czarną passę. Po czterech przegranych w grach o miejsca 9-14 gdynianie przełamali się w sobotę na własnym parkiecie. Podopieczni Adama Prabuckiego pokonali Sokół Znicz Jarosław 89:73 (17:21, 25:22, 28:13, 19:17). O sukcesie gospodarzy zadecydowało pierwsze sześć minut po przerwie. Wówczas zdobyli szesnaście punktów, a stracili tylko dwa. Klasą dla siebie był Michael Kuebler, który w roli rezerwowego zdobył aż 33 punkty.

Ten wynik oznacza, że bez względu na wyniki w trzech ostatnich kolejkach beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w krajowej elicie.

KAGER: Eldridge 13, Cielebąk 13 (1x3), Kadziulis 8 (1), Pettway 6, Karaś 2 oraz Kuebler 33 (3), Ratajczak 7, Korytek 5, Sporar 2, Radwan 0, Lewandowski 0.

SOKÓŁ: Clemons 21 (3), Majewski 20 (3), Łuszczewski 15 (2), Przewrocki 6, Ibrahim 0 oraz P. Szczotka 4, Becin 4, Cruz 3, Fortuna 0, G. Szczotka 0.

Sędziowali: Zalewski (Poznań), Dziopak (Stalowa Wola), Kiełbiński (Wrocław).