Tylko srebro

5 maja 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

VBW Gdynia

Koszykarki Lotosu roztrwoniły przewagę w finale play off i po raz drugi z rzędu muszą zadowolić się srebrem. Wisła Can Pack znów zdobyła koronę w siódmym meczu, który mogła rozegrać na własnym parkiecie. Gdynianki, mimo prowadzenia 3-1, przegrały trzy kolejnej pojedynki. W tym decydującym, w sobotę krakowianki triumfowały 68:54 (23:13, 15:14, 8:15, 22:12). MVP finałów uznano Holdsclaw Chamique. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki sezonu odebrała Dominique Canty, a prymat wśród polek przyznano Ewelinie Kobryn.

WISŁA: Holdsclaw 17, DeForge (1x3), Canty 16, Gburczyk 11 (3), Wielebnowska 1 oraz Skerovic 4, Vilipic 2, Krawiec 0, Gajda 0, Trześniewska 0, Trafimava 0, Radwan 0.

LOTOS: Sales 15, White 13 (1), Riley 4, Pawlak 0, Leciejewska 0 oraz Kobryn 9, Breitreiner 8 (2), Troina 5.

Roman Skrzecz pozostał konsekwentny. Po raz siódmy poza składem pozostała Betty Lennox. Jedyna korekta nastąpiła w wyjściowej piątce na pozycji zajmowanej przez Polki. Magdalena Leciejewska zastąpiła Kobryn. Ale już w pierwszej kwarcie gdyński szkoleniowiec sprawdził aż osiem koszykarek, a po niespełna dziewięciu minutach wykorzystał obie przerwy na żądanie przysługujące mu w pierwszej połowie.

Gra rozpoczęła się dla Lotosu dobrze. Nykesha Sales czterokrotnie trafiła z wolnych i było 4:0. Jeszcze w trzeciej minucie po trafieniu LaTanyi White wynik był korzystny dla przyjezdnych 6:5. Potem zaczął się koncert Holdsclaw. Amerykanka zdobyła sześć punktów z rzędu. Gdy w 5. minucie za trzy trafiła Dorota Gburczyk, gospodynie odeszły na 12:6. "Trójką" odpowiedziała White, ale już więcej w tej kwarcie przyjezdne nie trafiły z gry. Bilans pierwszych dziesięciu minut w tym elemencie Lotosu to 13 rzutów i tylko 2 celne! Nic dziwnego, że ta odsłona zakończyła się przegraną aż 10 punktami.

W drugiej kwarcie było jeszcze gorzej, gdyż Wisła rozpoczęła od 5 punktów z rzędu. Dopiero rezultat 19:34 w 17. minucie nieco zmobilizował gdynianki. Zyskały przewagę na desce (zbiórki w pierwszej połowie wygrały 21:16), zagrały bardziej zespołowo niż rywalki (asysty 8:4), za trzy zaczęły trafiać Sales i Anna Breitreiner. Tym samym straty do przerwy udało się sprowadzić do 27:38.

Druga połowa rozpoczęła się od pościgu Lotosu. Przypomniał się ostatni mecz w Gdyni, kiedy nasza drużyna wyszła nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale w ostatnich minutach nie dała rady. Tym razem było niemal podobnie. A wszystko dzięki postawieniu w obronie strefy. W dodatku dwie podstawowe wiślaczki - Holdsclaw, Anna Wielebnowska - miały już po cztery przewinieni. W 32. minucie mecz rozpoczynał się od nowa, gdyż gdynianki doszły na 46:46. Wówczas "trójkę" trafiła Anna DeForge. Rzutem spod kosza odpowiedziała Kobryn. Niestety, od wyniku 48:49 było już tylko gorzej. Na 14 następnych punktów Wisły, Lotos odpowiedział tylko dwoma. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem było już 63:50 dla gospodyń. Wówczas Elmedin Omanic zdobył się na gest wobec swoich zawodniczek. Przez parkiet "przepuścił" wszystkie wpisane tego dnia do protokołu, a mecz Wisła kończyła z piątką Polek na boisku.

- Niestety, potwierdziło się, że jak jest szansa, to trzeba ją wykorzystać. My nie daliśmy sobie rady w końcówkach. Dzisiaj było o tyle trudno, gdyż rywalki bardzo dobrze indywidualnie broniły. Nie mogliśmy poradzić sobie w grze 1 na 1 - ocenił trener Skrzecz.

• Jazda Jazda BIAŁA GWIAZDA !!!!!

Całe Trójmiasto gratuluje Wisełce MISTRZA !!!!!!!!!!

• 0 0

• KOSZA DO KOSZA

KOLEJNA KOMPROMITACJA!!!
    TA DRUŻYNA TO WSTYD DLA NASZEGO MIASTA!!!

SZKODA KASY NA ZABAWĘ DLA 100 DZIADKÓW LEŚNYCH!!

• 0 0

• Jak by nie sponsor "LOTOS" to jak by się nazywała drużyna z Gdyni?

• 0 0

• do Anny

Po raz kolejny przekonuje się jakich prymitywnych mieszkańców ma sympatyczne miasto Gdynia. Trzymałem kciuki za Lotos ale gdy przeczytałem Twój wpis, to ogarnęła mnie wielka radość. Obyś długo żyła i przeżywała wiele takich porażek.

Serdecznie pozdrawiam

Gdańszczanin:)

• 0 0

• heja wiiiseełkaaaaaaaaa

• 0 0

• szkoda kasy na takie dziadostwo

młodzież by wsparli a nie jakieś stare babska-"gwiazdy" z naszego miasteczka,żenada

• 0 0

• JESTEM Z GDANSKA I CHCIAŁEM ABY WYGRAŁ LOTOS,
    ALE GRA KTÓRĄ ZOBACZYŁEM NIE JEST WARTA TAKIEJ KASY I ZAANGAŻOWANIA TYLU DZIAŁACZY!!!
    JAK KTOŚ OD RANA DO WIECZORA WALI PIŁKĄ DO KOSZA
    A NA MECZU NIE TRAFIA Z 3M LUB W PROSTEJ SYTUACJI
    ROBI BŁAD KROKÓW TO MNIE JASNA CH BIERZE.

• 0 0

• Wystarczyło w 5 meczu zablokować jeden rzut w ostatniej sekundzie...

a sfrustrowanych i zakompleksionych gdynianek niech nikt w życiu nie zadowoli

• 0 0

• wielka szkoda,

a bylo tak fajnie 3-1, juz myslalem, ze mistrzostwo bedzie nasze, a tu nic... tylko smak pozostal. szkoda. wisla w tym sezonie nie byla lepsza...

heh, przynajmniej Puchar udalo sie wyrwac Wisle;-) brawo dziewczyny, dziekujemy za walke!!! a i tak nie podoba mi sie samolubna gra White a Breitreiner tyle tracila pilek ile sam zdobyla. Brawo sie naleza tradycyjnie juz Kobryn oraz Sales!!!!

• 0 0

• Sales?

jesli brawa to tylko za wygrany mecz po dogrywce, pozniej grala juz tylko gorzej. Nie wiem dlaczego Skrzecz nie wystawił Lennox!!!!