VBW Arka Gdynia - Basket Bydgoszcz 65:60. W środę mecz o finał EBLK

28 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

W niedzielę wygrana z Basketem przyszła Arce trudniej niż w sobotę. Na zdjęciu Angelika Slamova, zdobywczyni największej liczby punktów dla gdynianek. W niedzielę wygrana z Basketem przyszła Arce trudniej niż w sobotę. Na zdjęciu Angelika Slamova, zdobywczyni największej liczby punktów dla gdynianek.

VBW Arka Gdynia pokonała Basket Bydgoszcz 65:50 (20:12, 17:19, 14:13, 14:16). Wygrana przyszła koszykarkom z większym trudem niż w sobotę, ale w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet do trzech zwycięstw prowadzą 2:0. Kolejny mecz serii w środę 31 marca o godz. 18 w Bydgoszczy.

ARKA: Slamova 16 pkt (3x3), Balintova 14 (1x3, 5 as.), Miskiniene 13 (11 zb., 4 as.), Kastanek 8 (2x3), Spanou 3 oraz Greinacher 8 (8 zb.), Podgórna 3 (1x3)

Basket: Evans 25 (1x3), Burdick 9, McBride 4 (10 zb., 7 as.), Międzik 3 (1x3), Michałek 0 oraz Stankiewicz 11, Boonstra 8 (1x3)

Mogło się wydawać, że po sobotniej wygranej z Basketem na swoim terenie, VBW Arka 24 godziny później stosunkowo łatwo pójdzie za ciosem. Zwłaszcza, że w zupełnym odróżnieniu od pierwszego spotkania, w niedzielę gdynianki były zdecydowanie lepsze w pierwszej kwarcie a na początku drugiej prowadziły już 25:12.

VBW Arka Gdynia - Basket Bydgoszcz 62:48. Relacja, oceny

Dobry początek najwyraźniej uśpił mistrzynie Polski. Przyjezdne zaczęły stopniowo odrabiać straty. Krótko przed przerwą po punkowych akcjach Shante Evans i wszechobecnej na parkiecie Julie McBride, zaliczyły serię 6:0 i zbliżyły się na 28:34.

TERMINY MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH

• Bydgoszcz, 31 marca (środa)
  • ew. Bydgoszcz, 1 kwietnia (czwartek)
  • ew. Gdynia, 7 kwietnia (środa)

Po powrocie z szatni gospodynie zaczęły od serii 6:2 a później akcję 3 plus 1 wykorzystała jeszcze Angelika Slamova i było 49:36. Evans, Janis Boonstra i była koszykarka gdyńskiej drużyny Angelika Stankiewicz swoimi trafieniami sprawiły jednak, że Basket ponownie rzucił się w pogoń za zespołem trenera Vetry.

W połowie czwartej partii Evans zdobyła 6 pkt z rzędu i przy wyniku 59:55 dla Arki, zrobiło się nerwowo. Po raz kolejny ważne punkty zdobyła Slamova, a także bohaterka sobotniego starcia Barbora Balintova, ale rozgrywająca świetną końcówkę spotkania Evans straszyła dalej.

Amerykańska skrzydłowa trafiła zza łuku zmniejszając stratę do 60:63. Dwa rzuty wolne w kolejnej akcji wykorzystała jednak Balintova i jak się okazało, przypieczętowała wygraną gdynianek. Kosztowne okazały się strata piłki przez Evans i niecelny rzut Cierry Budrick. Choć Arka spudłowała dwie trójki, obroniła przewagę.

Trzeci mecz serii odbędzie się w środę w Bydgoszczy. W razie wygranej gdyński zespół zapewni sobie awans do finału. Wygrana Basketu oznaczać będzie dodatkowy mecz w czwartek. Jeśli bydgoszczanki wyrównają stan serii, o wszystkim zadecyduje kolejny mecz w Gdyni 7 kwietnia.