VBW Arka Gdynia - FCC UAV Arad 87:53. Pogrom na koniec fazy grupowej EuroCup

mip.
14 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (15)

Koszykarki VBW Arki Gdynia fazę grupową EuroCup zakończyły gromiąc rumuński FCC UAV Arad. Koszykarki VBW Arki Gdynia fazę grupową EuroCup zakończyły gromiąc rumuński FCC UAV Arad.

VBW Arka Gdynia pokonała u siebie FCC UAV Arad 87:53 (23:13, 20:17, 20:12, 24:11) na zakończenie rozgrywek grupowych EuroCup. Gospodynie już przed meczem były pewne awansu do play-off, ale walczyły o jak najkorzystniejsze rozstawienie przed 1/16 finału. Ich przeciwniczki będą znane po czwartkowych spotkaniach. Podopieczne Jeleny Skerović od początku spotkania kontrolowały jego przebieg, a dzięki świetnej czwartej kwarcie, rozgromiły rywalki, wygrywając różnicą aż 34 punktów.

VBW ARKA: Higgins 14 pkt, Górecki 9 (2x3), Niemojewska 6, Podgórna 4, Fontaine 4 (6 as.) oraz Szymkiewicz 17 (3x3), Żytkowska 11 (3x3), Kastanek 9 (1x3), Thomas 7 (1x3), Borkowska 6 (6 zb.)

FCC UAV: Hadzović 17 (1x3), Madden 15 (7 zb.), Baptise 8 (6 zb.), Akathiotou 6 (1x3, 7 zb., 9 st.), Racić 2 oraz Mirne-Nagy 3, Georgieva 2, Negru, Ciotir, Fleser

W środę koszykarki VBW Arki Gdynia w ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup podejmowały rumuński FCC UAV Arad. Żółto-niebieskie awans do play-off miały już pewny, ale wciąż walczyły o korzystniejsze rozstawienie.

Sprawdź, co przed meczem mówiła Haley Górecki

Gdynianki już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 10-punktową przewagę (19:9). Taką też przewagę udało się utrzymać do końca premierowej odsłony. Spory udział w tym miała dobra skuteczność rzutów z gry (10/19 trafionych) przy zaledwie 4 celnych próbach Rumunek.

Podopieczne Jeleny Skerović w drugiej partii radziły sobie jeszcze lepiej, wykorzystując błędy rywalek i w 16. minucie prowadziły już różnicą 18 punktów (36:18). Później to jednak przyjezdne zanotowały serię 10:2 i przywróciły status quo sprzed rozpoczęcia tej części gry. Ostatecznie do przerwy gdyniankom udało się wypracować wyższą zaliczkę, bowiem "trójkę" niemal równo ze syreną rzuciła Haley Górecki.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW Arki Gdynia 78:73. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Druga połowa to znów kontrola przebiegu meczu przez gospodynie. Na pierwszy plan wysunęła się Kristina Higgins, która po 30 minutach gry miała na swoim koncie 14 "oczek". Co ciekawe, wszystkie 10 koszykarek VBW Arki mogło się już pochwalić zdobyczą punktową, a na tablicy wyników przed ostatnią kwartą było 63:42.

Ostatnie 10 minut było już formalnością. Widać było, że gdyniankom zależy na jak najwyższej wygranej. Seria 17:0 sprawiła, że prowadzenie zrobiło się naprawdę pokaźne i można było mówić już o pogromie. Ostatecznie żółto-niebieskie wygrały 87:53 i w mocnym stylu zakończyły zmagania w fazie grupowej. Teraz koszykarki muszą oczekiwać wyników pozostałych spotkań 6. kolejki, które ustalą kolejność i pary w 1/16 finału.