VBW Arka Gdynia - Polski Cukier Lublin 80:59. Pobita koszykarka wróciła do gry

mip.
19 listopada 2023, godz. 19:30
Opinie (42)

Mikayla Cowling wróciła do gry po brutalnym pobiciu, którego doznała w październiku. Amerykanka rzuciła 18 punktów. Mikayla Cowling wróciła do gry po brutalnym pobiciu, którego doznała w październiku. Amerykanka rzuciła 18 punktów.

VBW Arka Gdynia pokonała Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:59 (18:15, 11:11, 27:10, 24:23) w meczu 6. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Do gry wróciła Mikayla Cowling, która w październiku została pobita. Amerykanka zdobyła 18 punktów, a na parkiecie spędziła ponad 25 minut. Gdynianki przełamały serię 10 porażek z rzędu z lubliniankami i wygrały z nimi po raz pierwszy od listopada 2021 roku.

VBW: Wrzesiński 20 pkt (3x3, 9 as.), Borkowska 12 (7 zb.), Miskiniene 8 (10 zb.), Davis 7 (1x3, 5 as.), Kastanek 4 (1x3) oraz Cowling 18 (3x3), Puter 9 (3x3), Bazan 2, Podgórna 0, Żytkowska 0, Szymkiewicz 0

Polski Cukier: Gustavsson 19, Shook 13 (2x3), Ziętara 7 (1x3), Heal 5 (1x3), Ullmann 0 oraz Fiszer 7 (2x3, 6 as.), Kalenik 7, Bernath 1, Zięmborska 0, Adamczuk 0

Koszykarki VBW Arki Gdynia rozegrały drugi mecz w ciągu tygodnia. Żółto-niebieskie podejmowały Polski Cukier AZS UMCS Lublin, z którym przegrały kolejne 10 meczów z rzędu. Gdynianki w sezonie 2022/23 mierzyły się z lubliniankami sześciokrotnie i nie udało im się wygrać ani razu. Ostatni raz wygrały z "Akademiczkami" 28 listopada 2021 roku. Była to zatem okazja do tej serii przełamania z mistrzem Polski.

Do składu meczowego po raz pierwszy od incydentu w klubie muzycznym powróciła Mikayla Cowling. Była to niemała niespodzianka, bowiem powrót koszykarki do gry szacowano na znacznie późniejszy czas. Mowa była nawet dopiero o 2024 roku. Amerykanka znalazła się na ławce, a na parkiet wyszła w 7. minucie. Łącznie zagrała 25:02 min i zdobyła w tym czasie 18 punktów.

PolskaStrefaInwestycji Gorzów - VBW Arka Gdynia 81:76. Przerwana passa koszykarek PolskaStrefaInwestycji Gorzów - VBW Arka Gdynia 81:76. Przerwana passa koszykarek

Po pierwszej kwarcie lepsze humory miały miejscowe, które prowadziły 18:15. Spora w tym zasługa Barbory Wrzesiński, która zdobyła 8 punktów. Gospodynie nie mogły jednak powiększyć swojej przewagi, gdyż lublinianki za każdym razem udanie odpowiadały.

I choć do przerwy gdynianki miały wyższą skuteczność rzutów, to aż 10 strat przy zaledwie dwóch przyjezdnych sprawiły, że na tablicy wyników było 29:26.

Drugą połowę od serii 5:0 rozpoczęły lublinianki i po raz pierwszy objęły prowadzenie. Na tym jednak swoje punktowanie na dłuższą chwilę zakończyły, a runem 14:0 popisały się podopieczne Philipa Mestdagha. Tę przewagę przed końcem trzeciej partii jeszcze powiększyły, a największy wkład w to miały: Mikayla Cowling, Barbora Wrzesiński i Kamila Borkowska.

W czwartej kwarcie przewaga gdynianek jeszcze minimalnie urosła, bo miejscowe wygrały tę kwartę wynikiem 24:23 i ostatecznie wyniosła 21 punktów (80:59) i była to ich najwyższa wygrana w tym sezonie OBLK.

Wyniki 6 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:59 (18:15, 11:11, 27:10, 24:23)
  • KGHM BC Polkowice - Enea AZS Politechnika Poznań 69:30 (26:10, 21:6, 11:12, 11:2)
  • Polonia Warszawa - KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz 92:100 (33:23, 24:33, 17:17, 28:27)
  • Energa Polski Cukier Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 71:94 (22:22, 20:21, 25:29, 4:22)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 82:79 pd. (18:14, 12:25, 20:13, 22:20, d. 10:7)
  • pauza: MKS Pruszków