VBW Arka Gdynia dalej od ćwierćfinału Eurocup. Domowa porażka z Umana Reyer Wenecja

mip.
10 stycznia 2024, godz. 19:35
Opinie (34)

VBW Arka Gdynia po porażce w pierwszym meczu 1/16 Eurocup, do odrobienia mieć będzie 10 punktów straty. VBW Arka Gdynia po porażce w pierwszym meczu 1/16 Eurocup, do odrobienia mieć będzie 10 punktów straty.

VBW Arka Gdynia przegrała z Umaną Reyer Wenecja 68:77 (15:19, 22:23, 13:12, 18:23) w pierwszym meczu 1/8 finału Eurocup. Gdynianki nie potrafiły znaleźć sposobu, by zatrzymać bardzo skuteczne Włoszki. Kolejny mecz żółto-niebieskie rozegrają w niedzielę, 14 stycznia, kiedy to o godz. 16 w hicie OBL podejmą PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski w Polsat Plus Arenie.

Terminarz i wyniki 1/8 finału Eurocup

VBW Arka: Wrzesiński 17 pkt (6 as.), Davis 12 (6 zb.), Borkowska 12, Kastanek 6 (2x3), Miskiniene 4 (11 zb.) oraz Cowling11, Podgórna 6 (2x3), Bazan 0, Puter 0

Wenecja: Shepard 17, Villa 12, Fassina 8 (2x3), Makurat 4 (6 zb.), Kuier 4 oraz Pan 15 (5x3), Berkani 11 (2x3), Cubaj 6, Nicolodi 0

Koszykarki VBW Arki Gdynia bój z Umana Reyer Wenecją o awans do grona najlepszej 8. Eurocup rozpoczęły od domowego starcia, w którym chciały wypracować jak najwyższą zaliczkę przed rewanżem, który tydzień później odbędzie się we Włoszech.

Punktowanie szybko rozpoczęła Jessica Shepard, ale szybko "trójką" odpowiedziała Marissa Kastanek. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko, bo podopieczne Phillipa Mestdagha prowadziły 7:4, ale chwilę później było już 12:9 na korzyść Włoszek, które minimalnie wygrały 1. kwartę 19:15.

MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 61:93. 13 MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 61:93. 13 "trójek" i pięć dwucyfrówek

Żółto-niebieskie w drugiej kwarcie kilkukrotnie doprowadzały do remisu, by później przyjezdne z łatwością odzyskały kilka punktów zaliczki. Działo się tak, gdyż miejscowe słabo ustawiały się w obronie, a i Włoszki dobrze zbierały pod ofensywną tablicą. Gdy trafiła Lorela Cubaj, przewaga Umana Reyer osiągnęła 7 punktów.

Na parkiecie dwoiła się i troiła Barbora Wrzesiński, która do przerwy uzbierała 11 "oczek" i dołożyła 4 asysty, ale do przerwy gdynianki przegrywały 37:42. Na początku drugiej połowy znów gospodynie złapały kontakt, ale nie potrafiły odzyskać prowadzenia. Choć w ofensywie robiły wszystko, bo to uczynić, to wciąż szwankowała defensywa i koszykarki z Wenecji zbyt łatwo dochodziły do pozycji rzutowych.

Przed ostatnią partią było 50:54 i losy meczu cały czas były otwarte, ale gdynianki przespały pierwsze minuty, a seria 5:0 przyjezdnych spowodowała, że ich przewaga urosła do 9 punktów. "Trójką" odpowiedziała wprawdzie Kamila Podgórna, ale kolejne akcje wykorzystały Włoszki i było 53:67.

Trefl Sopot i VBW Arka Gdynia poznali rywali w Pucharze Polski Trefl Sopot i VBW Arka Gdynia poznali rywali w Pucharze Polski

Żółto-niebieskie do ostatniej minuty walczyły o odwrócenie wyniku, ale przegrały 68:77 i przed rewanżem, który odbędzie się w środę, 17 stycznia w Wenecji stoją na niezbyt dobrej pozycji. Różnicę zrobiła przede wszystkim skuteczność, gdyż przyjezdne rzucały z gry z niemal 57 proc. powodzeniem (31/55), a gdynianki 47 proc. (28/60).

VBW Arka Gdynia - Umana Reyer Wenecja 68:77. Obejrzyj relację wideo z meczu

Prezes Bogusław Witkowski oraz Anna Makurat. Prezes Bogusław Witkowski oraz Anna Makurat.

Dodajmy, że po meczu prezes VBW Arki, Bogusław Witkowski, wręczył pamiątkową bluzę Annie Makurat, która w przeszłości grała zarówno dla VBW Arki, jak i GTK Gdynia. Rozgrywająca mecz zakończyła z 4 punktami na koncie.