VI Bieg Uliczny w Gdyni: górą Pobłoccy

Kryst.
10 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Cztery biegi złożyły się na VI Bieg Uliczny o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni z okazji 77 rocznicy nadania praw miejskich, imprezę zorganizowaną przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. W biegu głównym najlepszy był Piotr Pobłocki z Lęborka.

Jako pierwsi do rywalizacji na Bulwarze Nadmorskim stanęli uczniowie szkół podstawowych (800 m). Wśród dziewcząt zdecydowanie wygrała Kamila Pobłocka z Lęborka (z córki półtorej godziny później znakomity przykład wziął tata Piotr). Za plecami Kamili efektowną walkę o drugie miejsce stoczyły siostry Kamila i Syntia Ellward. (Syntia była nominowana do nagrody przeydenta Gdyni w kategorii objawienie roku 2001), reprezentantki Zorzy Gdynia. Lepsza była Kamila, jednak Renata Walendziak, opiekunka biegaczek, mogła być dumna z obu swych podopiecznych.

W biegu szkół gimnazjalnych (1000 m) nie zawiódł faworyzowany Karol Komosiński (także z Zorzy), który zwyciężył z 30-metrową przewagą nad rywalami. Na drugiej pozycji uplasował się Paweł Trzesiak ze Starogardu Gdańskiego, a za nim - Łukasz Kujawski (Zorza). W rywalizacji szkół ponadgimnazjanych (1300 m) znakomitą formę potwierdził Krzysztof Walczak, który przed kilkoma tygodniami zdobył tytuł halowego mistrza Polski juniorów w biegu na 1500 m.

W biegu głównym (5200 m) czołówka walczących o zwycięstwo wykrystlizowała się po pierwszym okrążeniu. Tworzyli ją: Piotr Pobłocki z Lęborka, Waldemar Lisicki z Gdyni, Dawid Streng ze Starogardu Gdańskiego i Jarosław Czubaszek z Grudziądza. Na drugim okrążeniu już tylko Pobłocki i Streng liczyli się w walce o zwycięstwo. Pobłocki zapewnił je sobie efektownym finiszem, kilkaset metrów przed metą. Streng przybiegł 10 sekund później. W biegu głównym udział brało 120 osób.