W derbach lepsza Arka!

Tomasz Napiórkowski
23 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W sobotę o godzinie 15:00 w meczu ligowym spotkały się drużyny rugby Ogniwa Sopot i Arki Gdynia. Lepsi w derbowym pojedynku okazali się zawodnicy z Gdyni zwyciężając z gospodarzami 30:5 (15:0).

Już w piątej minucie meczu żółtą kartkę za niedozwoloną grę nogą obejrzał zawodnik Ogniwa Marcin Malochwy. Zawodnicy Ogniwa grali przez następne dziesięć minut w czternastu. Arkowcy skrupulatnie wykorzystali przewagę liczebną i w piętnastej minucie punkty położył Aleksiej Bekow, a podwyższył Stanisław Kreczun (0:7). Dwie minuty później przed szansą zdobycia 3pkt dla Ogniwa z rzutu karnego stanął Daniel Podolski ale kop był niecelny. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy punkty dla gości zdobył jeszcze Arkadiusz Skrzyński, podwyższenia nie trafił Kreczun. Po pięciu minutach gry drugiej połowy kolejne 5 pkt dla Arki (0:20). W odpowiedzi Ogniwo po bardzo ładnej akcji kładzie punkty za sprawą Mariusza Wilczuka, a podwyższenia nie udaje się kopnąć Podolskiemu (5:20). Arkowcy do końca meczu zaciekle atakowali, co się opłaciło, gdyż zdołali położyć punkty gospodarzom jeszcze dwukrotnie, w obu przypadkach podwyższenia były niecelne. Końcowy wynik meczu 5:30.

Ogniwo Sopot:Łukasz Mikołajczak, Robert Zeszutek, Rafał Witoszyński, Przemysław Skoczylas, Milan Ignatowicz, Daniel Podolski, Karol Czyż, Adam Pogorzelski, Wojciech Czaja, Filip Karaś, Łukas Jasiński, Marcin Malochwy, Mariusz Wilczuk, Filip Cackowski,Łukasz Szostek.
Rezerwowi:Dariusz Pionk, Marcin Wilczuk, Łukasz Mróz, Krzysztof Mikołajczak, Jarosław Rycewicz, Tomasz Nikielski, Michał Dembicki.

Arka Gdynia:Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Piotr Kaszubowski, Paweł Nowak, Paweł Denisiuk, Kazimierz Raszpunda, Robert Andrzejczuk, Andrej Mielnikow, Dariusz Komisarczuk, Sławomir Kreczun, Arkadiusz Skrzyński, Maciej Stachura, Konrad Chromiński, Marek Skindel, Aleksiej Bekow.
Rezerwowi:Zbigniew Rybak, Sławomir Szczypior, Michał Rogowski, Michał Pruński, Wojciech Maliszewski, Marcin Macoń, Mariusz Motyl.

Opinie (23)

• brawa

BRAWO ARKA MUSIMY TERAZ SIE SPREZYC NA MECZ Z LECHIA....ZAWSZE WIERNI...

• 0 0

• przegrana

eehhh...szkoda gadac. Ogniwo poraz kolejny przegrywa. Chlopaki walcza na boisku,ale przypomina to raczej przyslowiowa walke z wiatrakami. Nie pamietam juz kiedy druzyna przegrala wszystkie swoje mecze w rundzie. Dlatego pozostaje wygrac dwukrotnie z Sochaczewem, aby zachowac twarz. Trzymam za was kciuki- zawsze wierny kibic

• 0 0

• Arka-Ogniwo

Nie podlega żadnym wątpliwościom że to Arka była lepsza i wygrała zasłużenie,lecz nie widzialem jeszcze takiego meczu Arki w tym sezonie zeby było tyle błedów.Myślę tez ze młyn Arki nie bedzie w stanie dorównac młynowi Lechi, a szczególnie 3 linia nie bedzie w stanie powstrzymac Michigana czy Więciorka,skoro nie potrafiła zatrzymac jakiegos małolata z Ogniwa ciagle sie odrywajacego i robiacego po 10-20 metrów mimo ze młyn sie krecił.Do ataku nie mam wiekszych zastrzezen poza ta jedna akcja po której padly punkty dla Ogniwa.Myślę że jezeli Lechia nie odpuści Arce za tydzień to wygra ten mecz.

• 0 0

• ALE LECHIA ODPUŚCI DA ODPOCZĄĆ PRZED PLAYOFF NIEKTÓRYM ZAWODNIKOM.

• 0 0

• Do obiektywnego z Lechi

Nie masz racji co do tej 3 lini młyna bo ten zawodnik z nr 8 z Arki zagrał całkiem dobre zawody a to ze wiązacz z Ogniwa uciekał to wina rwaczy,wiec pisz konkretnie bo tez byłem na meczu i znam sie troche na rugby.Zawodnik z numerem 6 z Arki przysypiał prawie przy kazdym wrzucie a ze Ogniwo to zauwazyło wiec podnosili piłke na jego strone.Chciałem tez zauwazyc ze Arka ma bardzo dobrze rozgrywajaca 10 i to moze byc kluczowe w meczu z Lechia.Bo jesli młyn Arki nie da sie pchac to atak Arki powinien sobie z pewnościa poradzic z atakiem Lechi.

• 0 0

• Skra Warszawa w pierwszej lidze
    Wysłany przez Czarodziej dnia 2004-05-22 o godz. 22:21:33 (2 odsłon)
    W rozegranym dziś spotkaniu II ligi w Krakowie, Skra Warszawa pokonała Juvenię Kraków 34:17, jednocześnie zapewniając sobie awans do grona najlepszych drużyn w Polsce. Juevenia bez wzgledu na wynik spotkania Aber-Skra, nie powalczy nawet w barażach ze względu na ujemny bilans punktowy z meczów z ekipą z Olsztyna
    czytaj wiecej na -
    rugby info pl

• 1 0

• do rugby fana!

To chyba byliśmy na innych meczach.Bo ja nie widziałem tej rewelacyjnej 10(poza parymi dobrymi przeżutami)nic więcej.A tak pozatym to lechia ma słaby atak z tym bym się kłucił.To zobaczysz co będzie robił Wojcieszak jak ten rwacz będzie tak spał( zatrzymają go ale na polu).Arka ogólnie za dużo kombinowała dlatego tak mało wygrała( przy taj przewadze powinno być przynajmniej 20 oczek więcej)

• 0 0

• kiedy i o ktorej jest mecz arka-lechia

• 0 0

• Do kibica z Lechii

No to od razu widac ze nieznasz sie na rugby bo ja tez byłem na tym meczu i ta 10 z Arki zebrał u mnie pozytywne opinie.Widac ze chłopak ograny.Jak bys nie zauwazył to on przezucał i wpuszczał w dziury atak z czego padały pukty.A wiadomo ze atak ogniwa nie nalezy do najgorszych(kadrowy atak 7).A Wojcieszak to se bedzie mógł pobiegac ale chyba po bieżni,nie sadze ze mu dadza sie rozbujac bo wiedza czym to grozi.

• 0 0

• do sio !!

miałeś racje co do drukarni sopot w meczu w poznaniu to co wyrabiala sięta trójca z szostkiem na czele to parodnia nie uznane przyłozenia folca, brak reakcji na spalone posnanii, zeszyt stoi jak siereota na boku i nic nie widzi a juz jak zobaczy to w druga strone, szczepanski powinien sedziować w pokazie mokrego podkoszulka to moze by coś zyskał, wracajac do meczu skandalem należy nawać brak piłki do gry co spowodowalo długie przerwy w grze a nastepnie dyskusje szostka z trenerem posnani kto ma zostac na boisku prtzerwa ok.8 minut bze reakcji. może wyniki meczy ustalać przy stoliku z sędziami oczywiści etymi wybranymi. co na to pzr a tak na marginesie uwaznie czytam waszą stronę myślałem, że informacje dotyczące drukarzy są przesadzone ale to co zobaczylem w poznaniu włos mnie się zjeżył. tak to SIO miałes racje może wieszjaki będzi wynik w warszawie bo tez sędziuje drukarnia sopot gdybyś wiedział daj znac wygram parę złoytych to się podzielimy. pozdrawiam

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.