W derbach lepsza Lechia

Tomasz Napiórkowski
6 września 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W sobotę o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska wygrywając 17:5 (10:5). Mecz odbył się w sportowej atmosferze, co świadczy o tym, że żaden z zawodników nie dostał nawet żółtej kartki.

Lechia Gdańsk:
Janusz Urbanowicz 7, Rafał Sajur, Sławomir Kaszuba, Paweł Sienkiewicz, Rafał Kochański, Łukasz Jurczak 5, Łukasz Doroszkiewicz, Stanisław Więciorek 5, Tomasz Fedde, Andrzej Potarowicz, Marcin Szymański, Grzegorz Śliwiński, Jacek Grebasz, Adam Latopolski, Wojciech Jeryś.
Rezerwowi: Artur Zaniewski, Łukasz Rybak, Jacek Kunicki, Mirosław Klusek, Grzegorz Wijatkowski, Karol Hedesz, Paweł Lenartowicz.

Arka Gdynia:
Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Dariusz Rozhde, Paweł Denisiuk, Paweł Nowak, Michał Pasieczny, Dariusz Olejniczak, Robert Andrzejczuk, Dariusz Komisarczuk, Konrad Chromiński, Bartosz Madajewski, Waldemar Szwichtenberg, Arkadiusz Skrzyński, Paweł Bury, Jarosław Bator.
Rezerwowi:Piotr Kaszubowski, Łukasz Skowroński, Bartosz Kiersnowski, Marek Skindel, Wezali Haris, Zbigniew Mroch, Daniel Bartkowiak.

Starcia tych drużyn zawsze elektryzowały i tym razem też nie można było narzekać na poziom gry. Dużo ładnych akcji, oraz szybkie kontynuacje, mogły się podobać.

Od pierwszych minut mocno do ataku ruszyła Lechia, dało to efekt już w piątej minucie gry, kiedy to sędzia podyktował rzut karny, szczęśliwym wykonawcą kopu na słupy był Janusz Urbanowicz (3:0). Ten sam zawodnik trzy minuty później nie trafił karnego z połowy boiska (3:0). Arka jednak nie zamierzała się poddać. W dziewiętnastej minucie po "kontynuacji" zawodnicy Arki rozrzucili szeroko piłkę aż do skrzydłowego, który bez problemów ścignął zawodników Lechii i zdobył punkty dla Gdynian (3:5), jeszcze przed szansą zwiększenia przewagi stanął Jarosław Bator , ale jego podwyższenie było nie celne (3:5). W dwudziestej trzeciej minucie przed szansą przechylenia wyniku na korzyść gospodarzy stanął ponownie Janusz Urbanowicz, ale tym razem się nie udało (3:5). Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w młynie, której nie potrafili wykorzystać do trzydziestej trzeciej minuty, kiedy to przyłożenie zdobył Stanisław Więciorek (8:5), a wynik podwyższył Janusz Urbanowicz (10:5).

Zaledwie sześć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę punkty dla Lechii zdobył Łukasz Jurczak (15:5), a podwyższył Janusz Urbanowicz (17-5). Od tej chwili gospodarze nie pozwolili przeciwnikom wedrzeć się na własne pole punktowe. Kontrolowali przebieg gry do ostatniego gwizdka sędziego.

Opinie (42)

• ???

czy moze koś podać wyniki z Sopotu i Siedlec?

• 0 0

• Co sie dzieje z mlynem Arki?

Mlyn Arki nie istnial, co spowodowalo tak wyrazna przewage Lechii. Przegrane mlyny wlasne i wszystkie przeciwne sprawialy, ze Komisarczuk musial wyciagac pilke nieprzepisowo. Sedzia nie zawsze zauwazal bledow. Ponadto do formy nie doszedl Waldemar Szwichtenberg, ktory zapominal przekazywac pilke kolegom z ataku!
    Lechia wygrala zasluzenie. Dalej wierzymy jednak w Arke!
    Pozdrowienia dla kontuzjowanego Arka Skrzynskiego!

na trudnym -czytaj drukowanym terenie w sopocie remis to jak zwycięstwo
    znając realia czyli ciągnięcie za uszy drużyny z sopotu we wszystkich kategoriach wiekowych od mini żaka do seniora składam wyrazy szacunku dla ekipy pana FOLCA

• 0 0

• KUCZKO ROPIEŃ -WON
    KUCZKO ROPIEŃ -WON

• 0 0

• POGOŃ-POSNANIA 29-0

PO BARDZO DOBREJ GRZE WETERANÓW DARIUSZA JAROSZEWICZA I GŁOGOWSKIEGO ORAZ GRAJACEGO TRENERA MIAŁKOWSKIEGO
    MŁYN SIEDLCZAN ZDEMOLOWAŁ POZNANIAKÓW
    (CZTERY POWAZNE KONTUZJE)POZNAŃ PEKŁ PSYCHICZNIE POD KONIEC I POŁOWY A SIEDLCE GRAŁY Z DUUUUUUUŻŻĄ AMBICJĄWALKA O POZYCJE 7-10 NABIERA RUMIEŃCÓW

• 0 0

• Brawo Warszawa!!

Szkoda tylko, że nie byłeś na meczu, skoro takie głupoty gadasz! A panu Napiórkowskiemu można tylko pogratulować braku znajomości zawodników z Gdyni, bo nie wie kto zdobył punkty (sic!)
    I może jeszcze jedno, szkoda, że zawodnicy Arki nie umieją się zachować, gdy przychodzą na mecze innych zespołów - naprawdę wiocha straszna

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.