Walczyli w osłabieniu

29 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Przez 85 minut Arka grała z ŁKS Łódź w "10", gdyż czerwoną kartkę otrzymał Piotr Jawny. Mimo osłabienia, to gdynianie forsowali tempo gry. Jednak w sobotni wieczór przy ul. Olimpijskiej żadne gole nie padły. Po raz trzeci w tym sezonie żółto-niebiescy zremisowali 0:0. W poniedziałek kontrakt z klubem może podpisać były reprezentant Polski i pomocnik Legii Warszawa, Bartosz Karwan.

ARKA: Witkowski - Kowalski, Jawny, Sobieraj, Sokołowski - Ława, Przytuła, Moskalewicz - Dziedzic, Pilch (46 Nawrocik), Wróblewski (65 Niciński).

ŁKS: Wyparło - Przybyszewski, Hajto, Cerić, Magiera - Madej, Kłus (46 Kowalski), Dżikia, Niżnik (79 Rozkwitalski), Kolendowicz (71 Kęska) - Arifović.

Sędziował: Małek (Katowice). Czerwona kartka: Jawny (za uderzenie rywala). Żółte kartki: Moskalewicz, Ława (Arka), Przybyszewski, Kłus, Arifović, Kolendowicz, Dżikia (ŁKS).

Arka nie wygrała w tym sezonie jedenastego meczu z dwunastu w ekstraklasie. Znów zamiast kompletu punktów zaoferowała wrażenia artystyczne. Od piątej minucie żółto-niebiescy musieli sobie radzić w dziesiątkę. Za uderzenie Ensara Arifovica czerwoną kartkę zobaczył Piotr Jawny. Najbardziej rutynowany miejscowy piłkarz nie mógł pogodzić się z tą decyzją: - Jestem w szoku. To Arifovic ciągnął mnie za koszulkę, a że sędzia nie reagował, to raz czy drugi machnął ręką do tyłu, aby się uwolnić od przeciwnika - podkreślał obrońca, który liczy się z tym, że nie zagra minimum w dwóch najbliższych meczach. W sobotę jego miejsce na środku defensywy zajął nominalny pomocnik Krzysztof Przytuła, który nie popełnił żadnego większego błędu.

Mimo osłabienia to Arka przeważała. Najlepszą okazję miał w 42. minucie Janusz Dziedzic. Jego pierwszy strzał obronił Bogusław Wyparło, a pobitka poleciała nad poprzeczką. -Piłka nie chciała wpaść do bramki, mi zabrakło szczęścia. Znów zagraliśmy lepiej niż pokazuje to wynik - najlepszy strzelec gdynian.

Po przerwie ŁKS stworzył dwie groźne sytuacje. W 76. minucie Łukasz Madej strzelił w słupek, a siedem minut wcześniej Norbert Witkowski odważnym wybiegiem powstrzymał w polu karnym Arifovica. Bośniak domagał się karnego, ale powinien się cieszyć, że za symulowanie nie otrzymał kartki, bo już miał jedną wcześniej. Marek Chojnacki żałował, że futbol to nie piłka ręczna, albo koszykówka. - Tam w każdej chwili trener może wziąć czas. Nam taka przerwa przydałaby się po czerwonej kartce dla Arki. A tak szybko zaczęliśmy łapać sami kartki. Potem zdejmowałem z boiska nie tych zawodników, którzy byli najsłabsi, ale tych, których arbiter mógł usunąć z boiska - przyznał trener ŁKS. Robert Kolendowicz żałował, że "nie skorzystaliśmy z prezentu od losu, który dostaliśmy po nieodpowiedzialnym zachowaniu Jawnego", Rafał Niżnik przyznał, że "byliśmy przygotowani na mecz bez kibiców", a jemu osobiście "zabrakło kropki nad "i", czyli asysty albo gola". Jedynie Tomasz Hajto nazywał rzeczy po imieniu. - Startowaliśmy z drugiego miejsca do 12 drużyny w tabeli, jechaliśmy siedem godzin autokarem po to, aby wygrać. Jestem pełen podziwu dla Arki, a zwłaszcza dla Bartka Ławy, który biegał, walczył, był niemal wszędzie Czekaliśmy do końca, bo obawialiśmy się nadziać na kontrę. Jesteśmy w lekkim kryzysie, ale brakuje też skuteczności, dlatego zimą poszukamy wzmocnień - deklarował obrońca i menedżer ŁKS.

Arka z wzmocnieniami nie czeka do zimy. Może nawet już w poniedziałek kontrakt w Gdyni podpisze Bartosz Karwan, który z trybun oglądał sobotni mecz.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:0 (1:0). Bramki: Zbigniew Zakrzewski (36), Marcin Wasilewski (72). Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:3 (0:1). Kamil Grosicki (80) - Michał Stasiak (6), Maciej Iwański (51), Michał Chałbiński (60). Wisła Kraków - Cracovia 3:0 (3:0). Cleber (1, 41 - karny), Paweł Brożek (28). Wisła Płock - GKS BOT Bełchatów 0:4 (0:3). Radosław Matusiak (26, 35), Mariusz Ujek (42), Tomasz Wróbel (65). Górnik Łęczna - Odra Wodzisław 2:0 (0:0). Veljko Nikitović (77), Piotr Bronowicki (82). Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (0:1). Roger (22, karny). Kolporter Korona Kielce - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2:0 (2:0). Marcin Robak (38, 42).

16. Wisła Płock 12 1 5 6 9:23 8

KAZDY NORMALNY WIE ZE ZASLUGUJECIE NA TA WYGRANA.BEDZIE DOBRZE.WIARA NASZA NIEZACHFIANA.

• 0 0

• 0 0

• BEDZIE DOBRZE

CZERWONA LATARENKA CORAZ BLIZEJ

• 0 0

• ...bolo...

bolo pomyliles stronkę,aha betony nie mają nawet tego.