Wicelider wypunktował outsidera

30 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Marcin Malczyk (nr 8) w sobotę pomylił się tylko raz - z linii rzutów wolnych. Przy pozostałych próbach był bezbłędny. Marcin Malczyk (nr 8) w sobotę pomylił się tylko raz - z linii rzutów wolnych. Przy pozostałych próbach był bezbłędny.

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze Startu Gdynia. Zajmujący obecnie pozycję wicelidera I ligi koszykarze trenera Pawła Turkiewicza pokonali w hali GOSiR ostatni w tabeli rozgrywek zespół Sudetów Jelenia Góra 82:59 (21:6, 21:19, 20:20, 20:14). Po siedemnaście punktów zdobyli dla gospodarzy Marcin Malczyk i Mateusz Kostrzewski.

START: Kostrzewski 17, Andrzejewski 9 (6 zbiórek), Wojdyła 6, Śmigielski 5, Mordzak 2 - Malczyk 17, Nowakowski 12, , Lisewski 5, Szpyrka 5, Krauze 3, Krajniewski 1, Młynarski 0.

SUDETY: Niesobski 16, Prostak 12, Sterenga 11 (7 zb.), Józefowicz 2, Wilusz 2 - Hajnsz 9, Balcerzak 4, Kijanowski 3, Minciel 0, Bukowiecki, Wojciul, Kozak.

Zespół z Jeleniej Góry to outsider tegorocznych rozgrywek pierwszej ligi. Drużyna, która odniosła dotychczas zaledwie dwa zwycięstwa, spisała się jednak w Gdyni bardzo dzielnie. Oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku, jeśli puścić w niepamięć pierwsze dziesięć minut, które w wykonaniu przyjezdnych były wręcz katastrofą.

Start rozpoczął mecz od prowadzenia 10:0. Nic w tym dziwnego, skoro w pierwszych trzech minutach gry goście notowali stratę piłki średnio co trzydzieści sekund. Przy stanie 19:6 dla gospodarzy trener Paweł Turkiewicz desygnował do gry powracającego po odniesionej w listopadzie kontuzji Aleksandra Krauze.

Gdyński obrońca w ciągu niespełna piętnastu minut spędzonych na parkiecie z pięciu oddanych rzutów trafił tylko raz, choć za trzy punkty. Zaliczył również trzy asysty i co ciekawe, wszystkie w ciągu zaledwie dwóch minut.

Zdobywaniem punktów zajęli się jego koledzy - Start po dwóch minutach drugiej kwarty prowadził już 29:6! Dopiero po celnej "trójce" Artura Kijanowskiego goście przebudzili się z letargu i zaczęli poprawiać kompromitujące statystki.

W trzeciej odsłonie gracze Sudetów wzięli się do pracy już na dobre i zremisowali tę partię 20:20. Wciąż przegrywali jednak siedemnastoma punktami i musiałoby się wydarzyć coś naprawdę niesamowitego, aby zwycięstwo gospodarzy było zagrożone.

W końcówce spotkania gdynianie mogli pozwolić sobie na zabawę z piłką - efektowne zagrania w wykonaniu Tomasza NowakowskiegoMarcina Malczyka zamknęły ostatecznie zdobycz Startu na 82 punktach. Na koniec akcję dwa plus jeden wykorzystał jeszcze zawodnik Sudetów Marcin Sterenga.

Goście próbowali dobić do sześćdziesięciu punktów, ale dwie niecelne próby zza łuku oddał Łukasz Niesobski, który był w całym spotkaniu najskuteczniejszym zawodnikiem przyjezdnych.

W zespole trenera Turkiewicza najlepiej punktowali Mateusz KostrzewskiMarcin Malczyk (obaj po siedemnaście punktów) przy czym stuprocentową celnością w rzutach z gry popisał się ten drugi, pudłując tylko raz z linii rzutów wolnych.

W ligowej tabeli Start z bilansem czternastu zwycięstw i pięciu porażek zajmuje drugie miejsce tracąc punkt do Sokoła Łańcut. W następnej kolejce gdynian czeka wyjazd do Siedlec, gdzie zmierzą się z siódmym w tabeli SKK, z którym na własnym terenie wygrali w październiku 87:64.

pozostałe wyniki 20. kolejki: Polski Cukier SIDEn Toruń - AZS WSGK POLFARMEX Kutno 80:85, NETO PTG Sokół Łańcut - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce 67:63, POLOmarket Sportino Inowrocław - KS Spójnia Stargard Szczeciński 67:78, MKS Start Lublin - Rosa Radom 66:79, MKS Dąbrowa Górnicza - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 82:60, MKS Znicz Basket Pruszków - MKS Budimpex Polonia Przemyśl 79:58.

Tabela I ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• I pięknie

Niech graja i wygrywają. Zobaczymy co sie stanie jak awansują. 2 zespoły w Gdyni w PLK? Chyba byłaby przesada ale kto wie.

• 20 8

• Żółto niebieskie na zawsze splamione!!! (6)

Brak honoru kupczenie korupcja.
    Nie ważne nazwy i sponsorzy a działacze i własciciele.
    Smiec bedzie smieciem.

• 9 27

• A"mundry" pewnie gDAŃSKIE szkoły kończył .Takich bezmuzgowców tam pełno.

• 7 9

• Prawda żadna zawiść a tym bardziej zazdrość!!!

Polecam zyciorys biznesowy waszego guru Rysia poczytać.

• 7 9

• akurat Start to zupełnie inna historia (3)

• 5 8

• Start = Asseco II (2)

Więc historia jest ta sama. Chyba, że ją zakałamiecie jak macie to w zwyczaju.

• 4 1

• nic (1)

Od STARU to wara

• 1 3

• Chciałeś powiedzieć od ASSECO II.

• 2 1

• Zawiść niektórych z powiatu gdańskiego przynosi głupotę.

• 14 9

• Byłem, widziałem.

Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale przyznać muszę, że strasznie się z tą Jelenią Górą męczyli, dużo bardziej niż z Krosnem (nastawiałem się tym razem na wynik > 100, ale już po pierwszej kwarcie widać było, że to nierealne).
    W okolicach końca trzeciej i początku czwartej kwarty jeleniogórzanie zbliżyli się nawet na ok. 10 punktów i już groziła Startowi "klątwa Janosika" (sami przyznali kiedyś, że "bogatym zabierają, a biednym dają").
    Na szczęście w ostatniej kwadrze gdynianie się pozbierali.

BTW, myślałem, że po tym meczu wrócą na szczyt tabeli, chyba że tabela nie uwzględnia jeszcze ostatniego meczu...

• 3 8

• tele tylko, że APG już nie będzie i to już w przyszłym sezonie (1)

• 11 5

• więc nie bedzie dwóch klubów z Gdyni w PLK

• 7 2

• .... (5)

Jaaa pokonali "ałtsajdera". Byłem widziałem, dziwnie rotuje ten Turkiewicz składem. Widac jak niektorym graczom nie chce sie tu grac juz. Zero energii, ale czego mozna wymagac? Tez by mi sie odechcialo grac w takim teamie naszpikowanym nieprzemyslanie. Szkoda, ze np taki Kostrzewski przeciwko liderom naparza tyle samo co przeciwko słabeuszom. Aaa musi sie ograc chyba sorry. Zycze im awansu ale zycze tez mlodym perspektywicznym graczom jak Śmigielski, Krajniewski, Nowakowski czy Mlynarski znalezienia takiego klubu gdzie beda mogli byc liderami, gdzie nie beda rywalizowac o minuty z "lepszymi" starszymi kolegami. Pozdro z DŚ

• 8 4

• takie życie (4)

trzeba RYWALIZOWAĆ.

• 1 1

• ? (3)

ale tu sie nawet nie da rywalizowac, bo trener ewidentnie leci na awans, gra nazwiskami, czasem laskawie zarzuci najmlodszym 10' w meczu, mimo tego ze graja poprawnie. Obiektywizmu troche. Szczescie w nieszczesciu ma Smigielski (dostal wielka szanse bo nie gral Krauze i wykorzystal ja w 100%, jest lepszym graczem) ale teraz pewnie wszystko wroci do formy z poczatku sezonu. Ja czekam tylko na awans Startu do PLK, co to wtedy tu bedzie. Pewnie posciagaja Murzynow i beda outy. Najmlodsi szukac juz sobie klubow dobrych Pozdro

• 6 6

• ?

i czemu kciuki w dół? Co sciemy wale? Czy prawda boli? Prosze mi wytlumaczyc, chetnie poczytam...

• 5 2

• Pewnie tak (1)

Taka jest kolej rzeczy. Trener ma zadanie awansować i robi wszystko w tym kierunku. W PLK i tak pewnie nikt z nich (no może Kostek, Śmigielski i Alex) nie zagra.
          W 1 lidze powinno być miejsce na 1-2 zagranicznych. Nasi by sie podciągali i nie byłoby kadrowych rewolucji po awansie. A tak - będzie trzęsienie ziemi. Taka prawda - dla większości chłopaków ze Startu to pewnie ostatni sezon tutaj.