Włókniarz - VBW Clima 69:61

Tomasz Łunkiewicz
4 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa pierwszoligowych koszykarek VBW Climy Gdynia do Białegostoku. Gdynianki nieoczekiwanie przegrały z miejscowym Włókniarzem 61:69 (15:11, 22:14, 12:20, 12:24).

CLIMA:
Nawojkowa 33, Pietrzak 9, Niedobecka 8, Szura 4, Grabowska 2, Saidowska 2, Monika Bromboszcz 2, Krajniewska 1, Pawłowska, Bruzgul.

Najwięcej dla Włókniarza: Gołumbiewska 19 i Chomicka 15.
Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa gospodyń. Od pierwszych minut przewagę miały gdynianki. Brzemienna w skutki była sytuacja z trzeciej minuty. Kontuzji prawej ręki doznała wtedy Marta Pawłowska, która więcej na parkiecie się nie pokazała. Do przerwy mecz toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Mirosława Orczyka, które do szatni schodziły z przewagą 12 "oczek".

Trzecia kwarta była już bardziej wyrównana, ale gdynianki, głównie dzięki znakomitej grze Eleny Nawojkowej, utrzymywały prowadzenie. Spotkanie układało się po myśli trenera Orczyka do 38 minuty, kiedy białostoczanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Gdynianki grały bardzo nieskutecznie, a Nawojkowa była kryta przez trzy zawodniczki i niespodzianka stała sie faktem.

- Szkoda tego meczu - powiedział nam Mirosław Orczyk. - W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy wielu bardzo dobrych okazji i prowadziliśmy tylko 12 punktami, a mogliśmy mieć przewagę 20 "oczek". W drugiej połowie gospodynie zaczęły grać agresywną obronę, były bardziej niż my zdeterminowane i stało się. Byłoby miło zakończyć rundę zasadniczą zwycięstwem, ale trzecie miejsce i tak jest dobrym wynikiem - dodał szkoleniowiec Climy.

Korona Kraków - AZS AWF Kraków 86:53, Bank Śląski Wołomin - Olimpia Poznań 76:64, Widzew Łódź - AZS Gorzów 81:72, Unia Swarzędz - AZS Wrocław 105:65, AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra - Zapolex Toruń 59:86.