Wolej Trytki ocalił przed porażką

7 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Przemysław Trytko w ostatniej minucie uratował Arkę od porażki. Przemysław Trytko w ostatniej minucie uratował Arkę od porażki.

W pierwszym z czterech zaplanowanych sparingów podczas drugiego zimowego zgrupowania w Turcji piłkarze Arki zremisowali z Busan I'Park 1:1 (0:1). Żółto-niebieskich od porażki ocalił Przemysław Trytko, który strzelił gola w ostatniej minucie spotkania. W gdyńskich barwach zadebiutował Maciej Scherfchen

.

ARKA:
I połowa: Bledzewski - Płotka, Żuraw, Łabędzki, Telichowski - Karwan, Scherfchen, Ława, Pietroń - Wachowicz, Zakrzewski.
II połowa: Witkowski - Kowalski, Anderson, Żuraw, Sokołowski - Bułka (70 Kojder), Ulanowski, Moskalewicz, Trytko - Nawrocik, Niciński.

W meczu przeciwko dwunastej drużynie ekstraklasy Korei Południowej Czesław Michniewicz sprawdził 22 piłkarzy. Wolne mieli bramkarz Tomislav Basić oraz środkowi pomocnicy Krzysztof Przytuła i Marcin Budziński. Ci ostatni ustąpili pola Scherfchenowi, który zaliczył debiut w Arce. Całe spotkanie rozegrał jedynie Dariusz Żuraw. Warto podkreślić, że znów czyste konto zachował Norbert Witkowski. W pierwszych dwóch sparingach bramkarz ten nie puszczał gola do przerwy, a tym razem wszedł po zmianie stron i również nie skapitulował!

Arka musiała gonić wynik od 11. minuty. Wówczas rywale zdobyli gola. Nic nie pomogły protesty, że strzelec był na spalonym. Gdynianie szanse na wyrównanie wypracowali sobie dopiero po przerwie. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Grzegorz Niciński i wprowadzony na ostatnie 20 minut Michał Kojder. 19-latek w dalszym ciągu nie został wykupiony z Lechii Zielona Góra.

Drugi remis w czwartym tegorocznym sparingu zapewnił żółto-niebieskim Trytko. Przemek, który był próbowany na lewej stronie pomocy, popisał się w ostatniej minucie pięknym uderzeniem z woleja. To już drugi gol 22-latka w sparingach. Poprzednio posłał piłkę do siatki Arsenału Kijów.

W drugim sparingu Arka zagra już 10 lutego. Zmienił się termin i rywal. Zamiast norweskiej Valerengi Oslo rywalem żółto-niebieskich będzie Worskła Połtawa z Ukrainy.