Marta, ras.
6 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
8. kolejka III ligi była udana dla gdańskiej Polonii. Zupełnie odwrotnie powiodło się piłkarzom Bałtyku. 8. kolejka III ligi była udana dla gdańskiej Polonii. Zupełnie odwrotnie powiodło się piłkarzom Bałtyku.

Bałtyk Gdynia przegrał aż 0:3 (0:1) z Gwardią Koszalin na Narodowym Stadionie Rugby i pozwolił gościom odrobić dwa punkty w tabeli III ligi do prowadzącej Lechii II Gdańsk, która zremisowała 2:2 (0:1) w Szczecinie z rezerwami Pogoni. Z kolei z Piłkarze Polonii Gdańsk odprawili w sobotnie przedpołudnie Dąb Dębno z bagażem 4 bramek. Wynik 4:2 dla gdańskiego beniaminka III Ligi może być nieco złudny, gdyż do przerwy to rywale prowadzili 2:0 i gdańszczanie musieli "gonić wynik". W niedzielę o 17:00 na NSR z Chemikiem Police zagrają rezerwy Arki Gdynia.

Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 0:3 (0:1)

BAŁTYK: Grubba - Prusaczyk (85 Frankowski), Wasielewski, Klawikowski, Pionk (60 Bodzak) - Drzymała (70 Adamus), Danilczuk, Barnik (83 Wilczewski), Piekarski - Bułka, Kiełdanowicz

Rozbity przez kontuzje Bałtyk nie miał najmniejszych szans z wiceliderem rozgrywek. Przez cały mecz biało-niebiescy stworzyli tylko jedną groźną akcję, zakończoną strzałem nad poprzeczką Michała Drzymały.

Na grę "Kadłubów" z pewnością pozytywnie nie wypłynęło wsparcie Gwardii dopingiem kibiców Arki Gdynia (podczas spotkania doszło do zamieszek i musiała interweniować policja), a także fakt, iż na meczu nie stawił się podstawowy napastnik Mateusz Toporkiewicz.

- Przed meczem zadzwonił, że nie zdąży wrócić ze Szczecina gdzie studiuje. To bardzo dziwna sprawa, bo wysłaliśmy po niego nawet samochód i na pewno ta sytuacja wymaga wyjaśnienia - tłumaczy trener Szymon Hartman. - Najbardziej żal mi kibiców, bo na własnym stadionie gramy gorzej niż na wyjazdach. Nie chcę się tłumaczyć, ale prześladują nas urazy. Dochodzi nawet do tego, że na boisko wychodzić musi kontuzjowany Zbigniew Bodzak. Jeśli chodzi o sam mecz to Gwardia była wyraźnie lepsza, a dal nas było to kompletnie nieudane spotkanie - dodaje szkoleniowiec.

Polonia Gdańsk - Dąb Dębno 4:2 (0:2)
Bramki: Rychłowski dwie (54, 81), Borkowski (73), Anusik (76) - Szubert dwie (31, 45)

POLONIA: Cimanowski - Skarżyński (63 Jaśniewski), Skowroński, Zgliński, Stanisławski, Kozłowski (87 Szuba), Pikuslki, Borkowski (63 Anusik), Borkowski, Piątkowski, Rychłowski (85 Pietruszka).

Gdańszczanie mimo, że w pierwszej połowie byli w posiadaniu piłki częściej niż rywale z Dębna po 45 minutach przegrywali dwiema bramkami. Zespołowi gości udało się wykorzystać dwie ze swoich w końcówce pierwszej odsłony. Najpierw Michał Szubert wykończył kontrę swojego zespołu a tuż przed zejściem do szatni ten sam zawodnik znalazł się jako pierwszy przy piłce po tym jak odbił ją przed siebie Radosław Cimanowski.

Gdański beniaminek trzeciej ligi musiał więc odrabiać straty. Sygnał do ataku dał już 9 minut po przerwie Szymon Rychłowski, który z głębi pola otrzymał dokładne podanie za linię obrońców Dębu i wykorzystał stuprocentową okazję.

Gdańszczanie atakowali jednak nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Dopiero w ostatnich niespełna 20 minutach meczu udało im się strzelić rywalowi aż trzy gole. Najpierw w przeciągu niespełna 180 sekund Łukasz BorkowskiBartosz Anusik doprowadzili do remisu a później wyprowadzili Polonię na prowadzenie.

Wreszcie wynik meczu ustalił gracz, który otworzył listę strzelców gdańskiej drużyny a była to bramka najwyższej jakości. Rychłowski podszedł do piłki ustawionej w narożniku boiska i niczym Kazimierz Deyna, posłał piłkę do siatki wprost z kornera.

Pogoń II Szczecin - Lechia II Gdańsk 2:2 (1:0)
Bramki: Iwanowski (32. samobójcza) Zwoliński 73 - Tuszyński 76, Frankowski 85

LECHIA II: Rosa - Bielawski, Iwanowski, Andriuskevicius, Karwat - Frankowski, Żmijewski - Duda (86 Skrzecz), Nowak, Górka (53 Czychowski) - Tuszyński

- To był bardzo ciężki mecz ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Cały czas toczył się przy padającym deszczu. Mimo to jednak udało nam się stworzyć dobre widowisko. Nie jest to tylko moja ocena ale także ocena całego sztabu szkoleniowego oraz ekipy gości. Po tym meczu cieszę się tez z tego, że drużyna poradziła sobie wychodząc z dużego dołka, bowiem przegrywaliśmy już 0:2 - powiedział po meczu trener gdańszczan Tomasz Unton.

Pierwsza bramka padła w dość niecodziennych okolicznościach, w polu karnym Lechi doszło do nieporozumienia, nie skoordynowali swoich działań bramkarz i obrońcy biało-zielonych i po wrzutce piłka odbiła się od nogi Krzysztofa Iwanowskiego a następnie wpadła do bramki.

W drugiej połowie było już 2:0 dla Pogoni, jednak gdańszczanie tuż po stracie drugiej bramki uzyskali trafienie kontaktowe a na 5 minut przed końcem meczu doprowadzili do wyrównania.

ZOBACZ POZOSTAŁE WYNIKI I TABELĘ PO 8. KOLEJCE
Marta, ras.

Opinie (49) ponad 10 zablokowanych

• Zastanówcie się kibice ARKI (3)

Po raz kolejny nie popisali się kibice ARKI. Dopingowanie przeciwników naszych drużyn jest chamstwem. Podobnie było w ubiegłym sezonie, zdarzyło się tez dopingowanie Zagłebia Lubin w meczu z Vistalem. Mozna nie przychodzić na mecz, ale przyjść i psuć sportwe widowisko świadczy o braku kultury.

• 15 11

• Baltyk lepsza Ekipe sportowa wystawil tego dnia, szkoda ze nie porozmawiali razem troszke.

• 0 0

• "Dopingowanie przeciwników naszych drużyn jest chamstwem."
      Skąd ty się urwałeś? :) Wyzywacie Arkę na murach i w necie ( bo w realnym świecie nie macie argumentów) i jeszcze oczekujecie wspierania jak to określiłeś "naszej" drużyny. Wy już za grosz honoru nie macie :)

• 9 5

• Dobre

Kazdy ma prawo kibicowac komu chce,wiec przestan sie zalic.Mieszkam w Gdyni i kibicuje Legi.Widzisz w tym cos zlego ?

• 6 4

• PG (1)

PG!

• 6 0

• Polonia gdansk

brawo... ciesze sie...klub rosnie w sile jest ambitny...moze za jakisz czas beda dwa kluby w gdansku grajace w ekstra.... derby gdanska cos pieknego :P:D

• 0 0

• Dwie bramki dla Polonii Rychłowski...

który zimą nie dojechał do Gdyni...

• 7 0

• anonim

ludzie nie wierzcie we wszystko co mówią na temat Toporkiewicza po pierwsze chłopak uprzedzał klub przed sezonem gdzie go namawiano że dostał sie już do szkoły tu mu nie załatwili a musiał chłop jechac załatwic sprawy a o tym samochodzie to śmiech na sali

• 7 0

• Rezerwy Arki w I-ligowym składzie przegrały 0:2 z Chemikiem...

• 7 1

• Obejrzałem sobie na spokojnie bramki z tego spotkania

Przy pierwszej niski Grubba nie miał szans, przy drugiej jakby nie chciał obronić... i tak sobie myślę, że dużo wyższy Biecke mógłby obie wybronić... trzecia raczej bez szans. Tak jak fenomenalnie Grubba bronił w Dębnicy, tak tu jednak można mieć lekkie pretensje. Jeśli do tego dodać brak Kudyby i Toporkiewicza to może w optymalnym składzie stać nas byłoby przynajmniej na remis. W przypadku Gwardii widać radość w grze i typowałbym ich jako głównego kandydata do awansu. Chyba że zimą panowie z grubszymi teczkami przekonają Japończyków ich do gry w ... I lidze, bo myślę ze tam sobie poradzą. Zależy czy Gwardia woli zarobić sporą kasę i wieść spokojny żywot III ligowca, czy jeszcze większą kasę wydać w II lidze... co grozi bankructwem o czym już wiele klubów bez strategicznego sponsora się przekonało.
    My gramy dalej, wyjazd do Gryfina i przeciwnik jak najbardziej w naszym zasięgu. A punktów pilnie potrzeba... I prośba do zarządu... nie zwalniajcie w przypływie złości Topora, takie rzeczy nie powinny się zdarzać ale kto będzie strzelał bramki ?

• 11 1

• S-zkolka P-ilkarska Baltyk

ale nic sie zlego nie dzieje idziemy w dobrym kierunku!!!! wyniki przyjda!!!
    W Lechu za brak oczekiwanych wynikow i brak pozyskania nowych sponsorow
    zwalnia sie ludzi z zarzadu a w Baltyku sie chwali zarzad ze kieruje klub na dobry kurs
    Gratulacje

• 4 0

• aRka Dno!

aRKA przychodzi na BAŁTYK , bo z nikim nie ma szans!!!! a te dzieci które uważają się za Hools pewnie nawet mówić nie umieją tylko kamieniami rzucają!!!!

• 12 7

• (1)

Wogole to Gwardia i Gornik Walbrzych to jakas parodia.Po co nam ta zgoda?Przeciez to zgoda kilku osob,a nie wszystkich.Wstyd,ze 70 osob od nas wspomaga zgode w Gdyni!Do teg

o same dzieci co rzucaly kamieniami!Byli na meczu z Miedzia,nachlali sie.Co to za poziom?Nie dla nas!Na mecz z baltykiem dojezdza jakis bus pijakow z Gwardii i auto.zerwac zgody z nimi!

• 11 9

• buachachaaaa

kolejna prowokacja ..zenada..siedzi trzech i pisze do siebie nawzajem

• 7 7

• Amica jak Krauze (1)

Kazdy sponsor patrzy ile moze wyciagnac a ile musi wlozyc.
    Krauze wlozyl sporo a wyciagnal bardzo bardzo duzo,obiecywal LM a teraz ledwo 1 Liga na utrzymaniu Miasta!!!

Amica wlozyla malo do tej pory nie wyciagnela nic dlatego wyklada mniej i mniej,
    mial byc szczebel centralny hm nawet 1 Liga a z roku na rok jest gorzej i wychodzi na to ze utknelismy w 3 ligowym bagnie!!!

• 11 3

• Co to za bredni?

Co niby Krauze wyciagnal a Amica ma niby wyciagnac?