Wygrana Sztormu, porażka Checzy

24 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarki Sztormu odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi kobiet. Gdynianki po zwycięstwie w Opocznie nad Ceramiką 4:0 opuściły ostatnie miejsce w tabeli grupy północnej. Natomiast II-ligowa Checz Gdynia przegrała w Bydgoszczy aż 2:9, ale zapowiada wystąpienie o... walkower na swoją korzyść. To zresztą stała praktyka w tych rozgrywkach, bo w poprzedniej kolejce o zmianę wyników uzyskanych na boisku wystąpiło aż siedem klubów!

Ceramika Opoczno - Sztorm Gdynia 0:4 (0:3)
Bramki: Cichosz 4
SZTORM: Lublewska - Ramotowska, A.Bużan, Maruszak, Bizewska - Stasiulewicz (80 Czarniak), K.Bużan, K.Wróbel (80 Wachulec), Plotzka (80 Mostowa) - Kobalczyk (80 Lasota), Cichosz

Sztorm w Opocznie przełamał złą passę w ligowych rozgrywkach. Po dwóch spotkaniach zespół prowadzony przez Krzysztofa Własnego z zerowym dorobkiem zajmował bowiem ostatnie miejsce w tabeli.

Gdynianki od początku spotkania zdominowały grę i wygrały dzięki czterem trafieniom Marty Cichosz, która prowadzenie dała drużynie już dwie minuty po pierwszym gwizdku, a kolejne dwa gole zdobyła w odstępie kilkunastu minut kompletując tym samym klasycznego hattricka.Kropkę nad "i" Cichosz postawiła po przerwie po zdobywając gola po stałym fragmencie gry.

- W końcu zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Choć rywalkom nie można odmówić woli walki, zdominowaliśmy ten mecz, a bramek mogło być jeszcze więcej. Różnica poziomu była widoczna - cieszy się trener Własny.

W środę o godzinie 17:00 zawodniczki Sztormu czeka finał wojewódzki Pucharu Polski, do którego awansowały po zwycięstwie w derbowym pojedynku z Checzą Gdynia (czytaj więcej). W Malborku gdynianki zagrają z miejscowym Olimpico.

Natomiast o kolejne ligowe punkty powalczą już u siebie w niedzielę 30.09 o godz. 15 na Narodowym Stadionie Rugby ze Stilonem Gorzów. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy północnej I ligi:
Zagłębie Lubin - Olimpia Szczecin 0:0, Tomaszów Mazowiecki - Medyk II Konin 0:1, Stilon Gorzów - Praga Warszawa 1:3, Koziołek Poznań - Polonia Poznań 0:0.

Bramki: Siekierska 5, Lipkowska 2, Raczkowska, Łuczak - Mnich 2
CHECZ: Ciesielska - Kopka, Pobłocka, Kopeć - Zegan, Althoff (52 Bruska), Mnich, Bańkowska, Żagiel - Misior (46 Bartosik), Niemc

Checz, która w II lidze miała komplet punktów (w drugiej kolejce mecz walkowerem oddały rezerwy Pogoni Szczecin - czytaj więcej), doznała sromotnej porażki w Bydgoszczy, przegrywając aż 2:9 z drugim zespołem miejscowego KKP. Mecz lidera z wiceliderem miał być hitem kolejki, a przerodził się festiwal strzelecki gospodyń. Honorowe trafienia dla Checzy uzyskała w drugiej połowie spotkania Iwona Mnich.

Klub z Zamenhofa zdecydował się jednak odwołać od wyniku spotkania, składając protest do Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W zespole gospodyń zagrało aż pięć zawodniczek, które dzień wcześniej zaliczyły występ w meczu ekstraligi. Jedna z nich - Magdalena Siekierska miała jednak przekroczyć dozwolony łączny czas gry w obu spotkaniach zgodny z regulaminem rozgrywek (według niego podczas jednej kolejki zawodniczka może uczestniczyć w różnych zawodach swojego klubu w wymiarze czasu, odpowiadającemu jednym zawodom w klasie rozgrywkowej).

- Problem stanowią różnice w regulaminach. Klub z Bydgoszczy powoływał się na regulamin ekstraligowy, my na II-ligowy - tłumaczy trener Checzy Mateusz Bieszke.

Decyzje w tej sprawie podjęte zostaną w czwartek. To jednak nie koniec kontrowersji. W odniesieniu do poprzednich kolejek złożono aż siedem (!) wniosków o walkowery (w tym dotyczące przekroczenia dozwolonego czasu gry przez zawodniczki poniżej 15. roku życia, które mogą grać maksymalnie 45 minut). Ich przyznanie może wywrócić do góry nogami tabelę rozgrywek.

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy wielkopolskiej II ligi
Lechia Zielona Góra - GSS Grodzisk Wielkopolski 5:0, Pogoń Women Szczecin II - MLKS Tucholanka Joltex Tuchola, KS Juvenia-Błękitni Stargard Szczeciński - UKS Victoria SP2 Sianów.

9. Pogoń II Women Szczecin 2 0 0 2 1:8 0

Klub Checz Gdynia zaprasza wszystkie dziewczyny w wieku od 5 do 12 lat do udziału w treningach piłki nożnej pod patronatem "Akademii Piłkarskiej Checz". Klub posiada świetnie wyposażoną bazę sportowa. W skład w niej wchodzą: 2 boiska piłkarskie ze sztuczna nawierzchnia,boisko trawiaste, sale fitness oraz bazę noclegową.

Miesięczna składka za udział w zajęciach wynosi 30 zł.

e-mail:biuro@checzgdynia.com

Trojmiasto.pl ma swoją redakcję w Gdyni!
Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej mieszkańców Gdyni i ich problemów.
Pracujemy na trzecim piętrze Transatlantyka, przy
Placu Kaszubskim 17/307 zobacz na mapie Gdyni.
Piszcie do nas na adres
gdynia@trojmiasto.pl, dzwońcie pod nr 58 321 95 50 lub po prostu przychodźcie.

Opinie (2)

• coś kiepsko z tymi zapowiadanymi awansami

• 0 0

• Czyżby nie opodal boiska otworzył swoje biuro znany specjalista od wyników. Ze zdjęcia wynika, że to prawda ale na dzień dzisiejszy chyba biuro jest nieczynne. Chyba, że jest to normalny zakład fryzjerski. Tak więc to tylko zbieg okoliczności