Wygrana w końcówce

Marta
8 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańscy piłkarze ręczni dopiero w końcówce zapewnili sobie w sobotę ligową wygraną nad Azotami Puławy. Ostatnią bramkę meczu zdobył Paweł Cwikliński i było to pierwsze prowadzenie miejscowych w tym spotkaniu! Akademicy triumfowali 27:26 (11:14).

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 5, Chrapkowski 4, Kostrzewa 4, Bednarek 3, Fogler 3, Olęcki 2, Wysokiński 2, Ringwelski 2, Masiak 1, Pilch 1, Sulej 0.

AZOTY: Zajdler - Zydroń 12, Płaczkowski 3, Buchwald 3, Szyba 3, Lasoń 2, Witkowski 1, Sieczka 1, Kurowski 1, Mazur 0, Afanasjew 0.

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (Katowice). Widzów: 150.

Gdańszczanie długo trzymali swoich kibiców w niepewności o końcowy wynik rywalizacji z Azotami, przez większość czasu gry utrzymywała się minimalna przewaga Azotów, bądź był remis.

Dopiero w ostatnich minutach meczu Ćwikliński najpierw doprowadził do wyrównania (26:26), a 57. minucie wyprowadził akademików na pierwsze w meczu prowadzenie (27:26). Jak się okazało taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Pomimo, że obydwie drużyny przeprowadziły jeszcze kilka akcji gole już nie zostały strzelone, duża w tym wina zawodników jednego i drugiego zespołu którzy gubili piłki czy wyprowadzając kontry podawali w ręce rywali.

Można powiedzieć, że wreszcie fortuna uśmiechnęła się i do gdańszczan. Na początku sezonu to podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego przegrali trzy razy różnicą jednego trafienia!

Tabela wprowadzona: 2008-11-10

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Zagłębie Lubin - Wisła Płock 22:32 (12:16), Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 39:25 (22:13), AZS AWF Gorzów - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 25:36 (12:22), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - SPR BRW Stal Mielec 37:25 (16:13), Reflex Miedź-96 Legnica - SPR AMD Chrobry Głogów 28:27 (15:11).
Marta

Opinie (3)

• Mała pomyłka

Zydroń miał bramek 11, a Sieczka 2, pozdrawiam;)

• 0 0

• brawo chłopaki,tak trzymać!!!

• 0 0

• kasa misiu kasa

wszystko fajnie,chlopaki robia to czego oczekuja od nich,mianowicie bija mistrza i wicemistrza Polski,graja widowiskowa pilke i pna sie w tabeli..jednak dalej jest problem z kasa w klubie a szkoda bo ten zespol ma potencjal!!! powodzenia w szukaniu sponsorow!!!