Wzięły wszystkie

23 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Florecistki Sietom AZS AWFiS wywalczyły wszystkie medale w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski. W finale zawodów w Katowicach Sylwia Gruchała pokonała Małgorzatę Wojtkowiak 7:6, zdobywając szósty tytuł w karierze! W rywalizacji mężczyzn gdańszczanie zajęli trzy z czterech miejsc na podium, ale uciekł im ten najcenniejszy krążek. Najbliżej złota był Wojciech Szuchnicki.

W stawce 47 zawodniczek gdańszczanki dominowały od początku turnieju. W szerokim finale zajęły sześć z ośmiu miejsc, a od półfinału biły się już tylko między sobą. Ostatnie rywalki padły w ćwierćfinale. Gruchała rozbiła Martę Synoradzką (AZS AWF Poznań) 15:2, a Joanna Bórkowska pokonała Małgorzatę Susfał (D'Artagnan Ursynów) 3:2. Dwie pozostałe gdańszczanki zameldowały się w półfinale po sukcesach nad koleżankami klubowymi: Wojtkowiak - Magdalena Mroczkiewicz 10:7, Anna Rybicka - Katarzyna Kryczało (Sietom) 15:8.

Półfinały nie przyniosły emocji. Gruchała pokonała Rybicką 15:10, a Wojtkowiak - Bórkowską aż 15:5. Jednostronny przebiegł przez dwie rundy miał też finał. Sylwia prowadziła już 5:1. Jednak Małgosia pokazała lwi pazur i ostatecznie tylko jednego trafienia zabrakło jej do dogrywki. - Koleżanka wykorzystała moje zmęczenie, ale ostatecznie tytuł pozostał przy mnie. Przede wszystkim cieszę się jednak z tego, że wyleczyłam wszystkie kontuzje. Z tym większym optymizmem za dwa tygodnie przystąpię do wyczerpujących kwalifikacji do igrzysk olimpijskich - podkreślała Gruchała.

Końcowa kolejność: 1. Gruchała, 2. Wojtkowiak, 3. Bórkowska i Rybicka, 5. Mroczkiewicz, 6. Synoradzka, 7. Susfał, 8. Kryczało.

W turnieju męskim gdańszczanie obsadzili miejsca od 2 do 6. Poza ich zasięgiem był Michał Majewski. W decydujących walkach florecista AZS AWF Warszawa pokonał kolejno: Andrzeja Witkowskiego 15:14, Krzysztof Pietrusiak 15:11 i w finale Szuchnickiego 15:4. Odnotujmy jeszcze wyniki ważnych pojedynków między gdańszczanami. W ćwierćfinale Pietrusiak pokonał Pawła Kawieckiego 15:11, a w półfinale Szuchnicki wygrał z Radosławem Glonkiem 15:11.

Końcowa kolejność: 1. Majewski, 2. Szuchnicki, 3. Glonek i Pietrusiak, 5. Witkowski, 6. Kawiecki, 7. Zawada, 8. Ciepły.