Wojtkowiak dla Gdańska

31 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Małgorzata Wojtkowiak po raz ósmy w karierze wygrała zawody z cyklu Pucharu Polski, ale po raz pierwszy z takiego sukcesu cieszyła się w barwach Sietom AZS AWFiS. Florecistka pozyskana do Gdańska z Poznania zwyciężyła w sobotę przy ul. Wiejskiej w dziesiątym turniej "O Trójząb Neptuna", po drodze eliminując m.in. Sylwię Gruchałę. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej umocniła się pokonana w finale, inna gdańszczanka -Katarzyna Kryczało.

W predostatnich zawodach pucharowych sezonu 2006/07 w Gdańsku walczyło 56 florecistek. Rywalizację zdominowały gospodynie, które zajęły pięć pierwszych miejsc! Z krajową czołówką nie poradziła sobie Alicja Kryczało. Eksgdańszczanka, która od kilku lat mieszka w USA, poprzestała na 13. miejscu. Lepiej powalczyła jej młodsza siostra. Katarzyna do 27 punktów powiększyła przewagę nad najgroźniejszą rywalką w klasyfikacji generalnej. Ostatnie zawody cyklu planowane są na 31 sierpnia w Gdańsku. Wcześniej, bo od 21 do 24 kwietnia florecistki walczyć będą w Katowicach, w mistrzostwach Polski.

Tradycyjnie podczas zawodów o "Trójząb Neptuna" rozegrano walkę o pierwsze miejsce w otwartych mistrzostwach AWFiS we florecie mężczyzn. Paweł Kaftański (AWFiS) pokonał Marcina Stokowskiego (Akademia Muzyczna) 10:9.

Wyniki - ćwierćfinały: Małgorzata Wojtkowiak - Joanna Bórkowska 8:7, Katarzyna Kryczało (wszystkie Sietom) - Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) 15:6, Sylwia Gruchała (Sietom) - Anna Janas (AZS AWF Warszawa) 15:6, Magdalena Mroczkiewicz - Karolina Chlewińska (obie Sietom) 15:7.
półfinały: Wojtkowiak - Gruchała 12:8, Kryczało - Mroczkiewicz 12:9.
finał: Wojtkowiak - Kryczało 15:4.

Kolejność sobotnich zawodów: 1. Wojtkowiak, 2. K. Kryczało, 3. Gruchała i Mroczkiewicz, 5. Bórkowska, 6. Janas, 7. Synoradzka, 8. Chlewińska.

Czołówka Pucharu Polski Sietom Tour: 1. K.Kryczało 168 punktów, 2. Synoradzka 141, 3. Chlewińska 138, 4. Agata Kantorska (AZS AWF Poznań) 133, 5. Wojtkowiak 130, 6. Janas 126.