Z Jastrzębskim gdańszczanie walczyli przez dwa sety

15 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Michał Łasko, MVP spotkania, podkreślał rolę w skruszeniu oporu gdańszczan... rezerwowego, Krzysztofa Gierczyńskiego. Michał Łasko, MVP spotkania, podkreślał rolę w skruszeniu oporu gdańszczan... rezerwowego, Krzysztofa Gierczyńskiego.

Siatkarzom Lotosu Trefla nie udało się pójść za ciosem. Przed tygodniem gdańszczanie ograli na wyjeździe lidera PlusLigi, ale jak wrócili do Ergo Areny ponownie ogarnęła ich niemoc. Była ona tym większa, im dłużej trwał mecz z Jastrzębskim Węglem, a rywale skutecznie odcięli miejscowych od ataku ze środka. Może spotkanie potoczyłoby się inaczej, gdyby podopieczni Dariusza Luksa nie zmarnowali prowadzenia 23:21 w drugiej partii i poprawili rezultat na 2:0 w setach. Zamiast tego żółto-czarni przegrali po raz siódmy w bieżącym sezonie w roli gospodarza, tym razem 1:3 (26:24, 24:26, 14:25, 16:25).

JASTRZĘBSKI WĘGIEL JASTRZĘBSKI WĘGIEL
Łomacz, Mika 20, Gawryszewski 6, Kamiński 8, Żaliński 9, Kaźmierczak 6, Rusek (libero) oraz Mikołajczak 1, Szczurek, Hietanen, M.Kaczmarek
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Dworak (Rzeszów), Gadzina (Strzyżów)
Widzów: 3100
Tischer 6, Martino 16, Holmes 7, Łasko 19, Kubiak 10, Polański 6, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Violas, Gierczyński 3, Malinowski 2, Bontje
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 26 24 14 16 1
JASTRZĘBSKI WĘGIEL 24 26 25 25 3

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
DARIUSZ LUKS
(Lotos Trefl): Nie będę szukał przyczyn porażki w chorobach, czy kontuzjach. Jest taka pora roku, że zawodnicy mają tego typu problemu. U nas też takie są. Na przykład Michał Kamiński grał z kontuzją kolana, inny zawodnik miał skręcony staw skokowy, a trzech następnych było przeziębionych. Jednak to wszystko jest wliczone w sport. Nie można liczyć, że jedną "6" uda się zagrać cały sezon. Na takie problemy trzeba być też przygotowanym.

Wygrał zespół lepszy. W z mojej drużyny po przegranej końcówce drugiego seta zeszło powietrze. Trudniej było grać w ataku przez środek to z partii na partię obniżała się skuteczność przyjęcia zagrywki. Ponadto rosła liczba błędów. W czwartym secie było ich aż 12.

Lorenzo Bernardi Lorenzo Bernardi

LORENZO BERNARDI (Jastrzębski Węgiel): To nie była żadna gra z naszej strony, gdy wysyłaliśmy sygnały w ostatnich dniach, że mamy ogromne kłopoty kadrowe. Z tego nie można się śmiać. Ostatni tydzień był dla nas straszny, gdyż w naszej szatni był wirus. Najpierw rozchorowało się czterech środkowych, potem Kubiak, Gierczyński i rozgrywający. Praktycznie policzyliśmy się dopiero w dniu wyjazdu. Kto nadawał się do gry, przyjechał do Gdańska.

Jednak nie tylko z tego powodu był to dla nas ciężki mecz. Kluczowy dla jego przebiegu gry był drugi set. Wróciliśmy w nim do gry, odrobiliśmy straty i wygraliśmy w grze na przewagi. W trzeciej i czwartej partii już praktycznie wszystko toczyło się po naszej myśli.

88% 324 typowania Jastrzębski Węgiel

drużyna gości przyjechała do Gdańska bez podstawowego środkowego - Czarnowskiego
publiczność na prośbę spikera oklaskami dziękuję gdańskim siatkarzom za wygraną w Kędzierzynie-Koźlu przed tygodniem
publiczności jest dzisiaj znacznie mniej niż podczas meczów z Resovią i Skrą Bełchatów, gdy trybuny wypełniły się nad ponad 4 tysiącach miejsc
na trybunach kilkunastoosobowa grupa kibiców z Jastrzębia
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta.
punkt
0:1
skuteczne zbicie kapitana Jastrzębia, Polaka w barwach reprezentacji Włoch, brązowego medalisty olimpijskiego - Łasko
punkt
1:1
ze środka zbija Gawryszewski, to jeden z trzech byłych zawodników Węgla w barwach gdańskich, z tej drużyny nad morze przenieśli się także Łomacz i Rusek
3:4
skuteczny atak Żalińskiego, dwa poprzednie punkty w miejscowych szeregach należały do Gawryszewskiego
6:8
Blok potrójny na Mice, we wcześniejszej akcji skutecznie z drugiej linii zbijał Kubiak
7:8
z drugiej linii skutecznie Żaliński (LOTOS TREFL)
punkt
7:9
punkt
7:10
uciekają goście po błędach gdańszczan, Łomacz (LOTOS TREFL) zepsuł zagrywkę, a Kamiński (LOTOS TREFL) w kontrze posłał piłkę w antenkę
11:14
drugi punkt z rzędu dla gdańszczan po ataku Kamińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
12:14
jeszcze raz Kamiński (LOTOS TREFL) z prawego skrzydła
punkt
12:15
Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) przerwał pogoń gdańszczan, też uderzając z prawego skrzydła
blok
13:15
Blok potrójny zatrzymał Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
13:16
13:16
druga przerwa techniczna po zbiciu Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
13:16
spiker wita obecnego na meczu... żużlowego mistrza Zenona Plecha, wywołano również brawa dla kibiców... przyjezdnych
punkt
14:16
po wznowieniu gry udany atak Miki (LOTOS TREFL)
16:18
Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) skutecznie w ataku, a po chwili fatalnie na zagrywce, uderzył tak piłkę, że przeszła ona... pod siatką
16:18
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gawryszewski, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak na zagrywkę
18:19
Kamiński (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej w ataku skutecznie Kaźmierczak
punkt
18:20
tym razem Kamiński (LOTOS TREFL) nieznacznie pomylił się na zagrywce, do drugiego asa zabrakło kilku centymetrów
punkt
19:20
czas
19:20
Przerwa na żądanie (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) po ataku Kaźmierczaka (LOTOS TREFL)
20:21
JASTRZĘBSKI WĘGIEL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tischer, w jego miejsce wchodzi Violas.
blok
21:21
Blok na Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
21:21
punkt
22:21
gdańszczanie prowadzą po autowym zbiciu Kubiaka (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
22:21
JASTRZĘBSKI WĘGIEL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łasko, w jego miejsce wchodzi Gierczyński.
blok
22:22
22:22
punkt
23:22
23:22
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, w jego miejsce wchodzi Szczurek, który będzie zagrywał
czas
23:22
Przerwa na żądanie (JASTRZĘBSKI WĘGIEL).
24:23
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mika, w jego miejsce wchodzi Hietanen.
  • 26
przekazywana jest koszulka Miki (LOTOS TREFL), która została przeznaczona na licytację na cele charytatywne
między setami konkurs dla kibiców, mają okazję sprawdzić się oni w zagrywce
najskuteczniejsi w pierwszym secie to Kamiński (LOTOS TREFL) (6 punktów) i Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) (5)
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w "6" z początku meczu
punkt
1:0
skuteczne zbicie Kamińskiego (LOTOS TREFL)
4:2
doskonale w obronie zagrał Gawryszewski (LOTOS TREFL), a skończył kontrę Mika (LOTOS TREFL)
4:2
goście proszą o challenge, przypomnijmy, że dwukrotnie w każdym secie drużyna może sprawdzić decyzje sędziów na zapisie wideo
4:2
decyzja sędziów utrzymana
punkt
4:3
4:4
Kubiak (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
5:4
druga zagrywkę Kubiak (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) posłał w siatkę
punkt
5:5
5:5
widać, że opady śniegu dały się we znaki kibicom, cały czas w trakcie gry na trybuny dochodzą kolejne osoby
8:7
przerwa techniczna przy przewadze gospodarzy po skutecznych atakach Kaźmierczaka (LOTOS TREFL) oraz Miki (LOTOS TREFL), Mateusz skończył długą wymianę, w której rywale utrzymywali piłkę w grze, mimo że musieli ją wyciągać znad głów trenerów siedzących na ich ławce
punkt
9:7
po wznowieniu gry punktuje w ataku Mika (LOTOS TREFL)
punkt
10:7
Mika (LOTOS TREFL) skutecznie po raz trzeci z rzędu! Tym razem Mateusz obił blok, w dwóch poprzednich akcjach bił mocno piłką w boisko rywali
czas
10:7
Przerwa na żądanie (JASTRZĘBSKI WĘGIEL). Goście stracili cztery punkty z rzędu
punkt
10:8
po wznowieniu gry ze środka przebił się Holmes (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
11:8
blok
12:8
Blok pojedynczy Gawryszewskiego (LOTOS TREFL)!
punkt
12:9
punkt
13:9
kapitalna wystawa w kontrze Łomacza (LOTOS TREFL), Mika (LOTOS TREFL) atakował nie mają przed sobą żadnego z rywali, gdyż poszli oni blokować środkowego
blok
14:9
Blok Kamińskiego (LOTOS TREFL) i Gawryszewskiego (LOTOS TREFL)
czas
14:9
Druga przerwa na żądanie (JASTRZĘBSKI WĘGIEL). W ostatnich minutach goście sprawiają wrażenie bezradnych. Czy zmobilizuje podopiecznych trener Bernardi?
14:9
spiker potwierdza, że dobrze oszacowaliśmy liczbę widzów na trybunach, na meczu obecnych jest 3100 kibiców
punkt
15:9
atak Kubiaka (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) w siatkę
15:9
JASTRZĘBSKI WĘGIEL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kubiak, w jego miejsce wchodzi Gierczyński.
punkt
15:10
zmiana rywali zdekoncentrowała Mikę (LOTOS TREFL), który wyrzucił piłkę z serwisu
punkt
15:11
czas
15:11
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks przerwał grę po zbiciu z drugiej linii Gierczyńskiego (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
16:11
16:11
druga przerwa techniczna po ataku Żalińskiego (LOTOS TREFL), gdańszczanie na bardzo dobrej drodze do zdobycia drugiego seta
punkt
16:12
po wznowieniu gry punktuje Gierczyński (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
17:12
niezwykle dzisiaj skuteczny w ataku ze środka Kaźmierczak (LOTOS TREFL) znów przypomniał o sobie
punkt
17:13
17:13
JASTRZĘBSKI WĘGIEL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Polański, w jego miejsce wchodzi Malinowski. Roszada właśnie na środku siatki
punkt
17:14
w aut zaatakował Kamiński (LOTOS TREFL)
blok
17:15
17:15
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kamiński, w jego miejsce wchodzi Mikołajczak.
punkt
18:15
Mika (LOTOS TREFL) skutecznie z drugiej linii
18:15
zmiana powrotna na środku bloku
19:15
Żaliński (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
19:18
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL) po ataku Łaski (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
20:18
po wznowieniu gry potężne zbicie ze środka Kaźmierczaka (LOTOS TREFL)
21:19
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, w jego miejsce wchodzi Szczurek.
punkt
21:20
21:20
punkt
22:20
Holmes (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) zepsuł zagrywkę, chwilę wcześniej kontrę skończył Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
24:26
Koniec drugiego seta. Remis 1-1 w setach i idealna równowaga również w małych punktach
  • 26
po dwóch setach najlepiej punktują Mika (LOTOS TREFL) i Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL), obaj zaliczyli po 12 udanych akcji
Rozpoczynamy trzeciego seta. Obie drużyny w "6" z początku meczu
punkt
0:1
skuteczny atak Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
0:1
Mika (LOTOS TREFL) zaatakował w aut zdaniem sędziów, gdańszczanie poprosili o challenge
punkt
1:1
zapis wideo potwierdził rację gdańszczan, tym samym mają punkt i dalej w tym secie mogą dwukrotnie sprawdzać decyzje arbitrów
2:3
Blok potrójny zatrzymał Łaskę (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
2:4
na razie w tym secie pojedynek Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) - Lotos Trefl, tym razem atakujący gości obił blok
4:5
dużo szczęścia po stronie gdańszczan, najpierw Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) przekroczył linię środkową, a po chwili piłka odbiła w obronie przez gospodarzy spadła po stronie gości
punkt
4:6
punkt
4:7
Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) i Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) porzucają kolejne punkty w ataku dla gości
4:7
po zbiciu Michała gdańszczanie poprosili o challenge, ale tym razem decyzja sędziów podtrzymana
5:9
Martino przyszedł w sukurs gdańszczanom, dotykając siatki, można wyjść z tego niekorzystnego ustawienia
punkt
5:10
punkt
6:10
punkt
7:10
Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) w tym secie gra i dla swojej drużyny, i dla Lotosu Trefla, kolejny błąd Włocha
10:14
z drugiej linii w aut zaatakował Mika (LOTOS TREFL)
11:16
druga przerwa techniczna po kiwce Tischera (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
punkt
12:16
po wznowieniu gry pomylił się Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
13:19
Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
13:19
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Na razie jednostronny set, gdyż w drużynie gości rozegrał się Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL). Były reprezentant Włoch w dwóch pierwszych setach miał tylko 3 punkty, a teraz bierze udział praktycznie w każdej akcji rywali. Ponadto gospodarze mają problemy z dobraniem piłki do środkowych, a na skrzydłach nie są już tak skuteczni
13:21
podwójna zmiana na rozegraniu i przyjęciu, Szczurek i Hietatnen na parkiecie, odpoczywają Łomacz i Żaliński
13:22
13:22
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gawryszewski, w jego miejsce wchodzi M.Kaczmarek.
  • 26
po trzech setach w Lotosie Treflu nadal najlepiej punktuje Mika (LOTOS TREFL) (16), w szeregach gości najskuteczniejsi Łasko (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) (18) i Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) (12). Ten ostatni w trzeciej partii zaliczył 9 punktów!
Rozpoczynamy czwartego seta. W Lotosie Treflu jedna zmiana w stosunku do wyjściowej "6". Mikołajczak (LOTOS TREFL) gra za Kamińskiego (LOTOS TREFL). Goście w tym samym zestawieniu co na początku meczu
5:5
Blok na Gawryszewskim (LOTOS TREFL), a chwilę wcześniej następny atak Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
7:8
Mika (LOTOS TREFL) wyrzucił zagrywkę w aut, ale chwilę wcześniej to on doprowadził do wyrównania
7:8
pierwsza przerwa techniczna przy jednopunktowej przewadze gości
7:8
brawa dla... koszykarzy Trefla, gdyż spiker podał, że prowadzą do przerwy w ligowym meczu w Starogardzie Gdańskim
10:12
na autową zagrywkę Kubiaka (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) tym samym odpowiedział Żaliński (LOTOS TREFL)
10:13
spiker próbuje poderwać również miejscowych kibiców, pytając kto wygra, ale gdy słyszy odpowiedź, nawołuje jeszcze raz "trochę głośniej"
blok
10:14
10:14
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mikołajczak, w jego miejsce wchodzi Kamiński.
10:16
druga przerwa techniczna po autowym zbiciu Kamińskiego (LOTOS TREFL), gdy rywale wyłączyli atak miejscowych ze środka Lotos Trefl nie ma recepty na grę w ofensywie
11:20
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL) po ataku Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
11:20
JASTRZĘBSKI WĘGIEL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Holmes, w jego miejsce wchodzi Bontje.
punkt
11:21
przerwa nic nie zmieniła, Mika (LOTOS TREFL) znów zbija w aut
11:21
JASTRZĘBSKI WĘGIEL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łasko, w jego miejsce wchodzi Malinowski.
punkt
12:21
tym razem Mika (LOTOS TREFL) w ataku skutecznie
12:21
blok
13:21
Blok potrójny na Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL)
15:24
Martino (JASTRZĘBSKI WĘGIEL) na pojedynczym bloku nie mógł się pomylić, piłka meczowa
  • 26
tytuł MVP trafia do Łaski (JASTRZĘBSKI WĘGIEL), kapitan gości zdobył w tym meczu najwięcej punktów

Wyniki 12 kolejki

• LOTOS TREFL GDAŃSK - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 24:26, 14:25, 16:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 18:25, 26:24, 17:25)
  • Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (27:25, 18:25, 26:24, 22:25, 15:11)
  • Effector Kielce - Wkręt-met Częstochowa 3:2 (25:15, 19:25, 25:16, 21:25, 15:9)
  • AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz (niedziela)

Opinie (18)

• Sweet dreams by Trefl Gdańsk

• 4 4

• I wszystko wróciło do normy cudu nie było tylko optymiści wietrzyli sensacje .

• OUT x 3

Jedna jaskółka wiosny nie czyni tylko potwierdza regułę (mecz z ZAKS-ą) . Zawodnicy pokazali, że mają potencjał (szczególnie "młodzież", której trener nie dostrzega) natomiast trener, który ma być podporą, kreatorem pokazuje tylko swoje niekompetencje (brak taktyki, pomysłu na grę i pseudo profesjonalne uwagi i sugestie podczas przerw) .

• 10 1

• Tak jak wczoraj napisałem

Ślązacy przyjechali jak po swoje.

• 4 4

• słabsza dyspozycja atakujących

W dzisiejszym meczu w słabej dyspozycji byli obaj atakujący. Kamiński przy 23 atakach zdobył 5 pkt. /22%/, Mikołajczak przy 13 zdobył 1 pkt. /8%/, czyli atakując 36 razy zdobyli 6 punktów.
    Żalinski na 22 ataki zdobył 8 kkt. /36%/. Ponadto przyjął 30 zagrywek, 50% na 17%.
    Mika przy 39 atakach zdobył 18 pkt., 46%. Przyjął 32 zagrywki, 56% na 28%.
    Warto wspomnieć, że Mika zdobył najwięcej punktów w meczu, 20.

• 4 1

• Mika zagrał w 3 pierwszych setach spoko, ale 4 to fatalnie przyjęcie słabe, ataki w aut, to samo z zagrywką, z resztą było widać po jego minie brak zaangażowania. Zgadzam się z przedmówcą brakowało skutecznych ataków, ale jak łatwo było zauważyć - przyjęcie było słabe i de facto nie było z czego rozegrać, wystawy były czytelne dla jastrzębian... Szkoda, ale chociaż pierwszego seta urwaliśmy przeciwnikowi i w drugim walczyliśmy, jak widać można... Mam nadzieje ze im dalej to będzie lepiej.

• 4 0

• Nie dziwie sie, ze 80% widowni to nastolatki z aparatami, siatkarze zachowują sie jak panienki (5)

Byłem pierwszy raz na meczu siatkówki. 15 lat uprawiałem sport na najwyższym poziomie - ekstraklasa, kadra itd. Nie mogę uwierzyć w to co zobaczyłem.2 set przegrany frajersko przez gospodarzy, a oni po secie patrze idą podśmiechują sie pod nosem (liberu Rusek w głównej roli), zero sportowej złości NIC !! Wygramy to wygramy , przegramy to przegramy - masakra. 3 i 4 set widać było, że myślami już są na wieczornej imprezie w Sopocie. Dla mnie to jest coś niedopuszczalnego w zawodowym sporcie, dziwię się, że ludzie przychodzą to oglądać..

• 13 1

• Dodam jeszcze - 1 punkt 3 set (3)

Ktos od nas serwuje nasi gadają pod siatka, jastrzebie przyjmuje, atak a nasi nawet nie zdarzyli do bloku wyskocZyc !! O czym rozmawiali? Gdzie koncentracja??

• 7 0

• O tym do jakiego klubu w sopocie pójdą. (2)

Kiedyś widziałem kilku siatkarzy w jednym z Sopockich klubów. I to nie było po sezonie. Ale nie będę wymieniał w którym klubie. Na pewno nie jestem jedynym który ich widział.

• 9 0

• (1)

są praktycznie co tydzień (no chyba że mają wyjazdowy mecz to pewnie obczajają miejscowe kluby/puby) więc to niejednorazowy wypad.

• 7 0

• jeżeli to co piszecie jest prawdą, to wychodzi na to że kibicujemy drużynie, której część zawodników zachowuje się jak amatorzy???

• 2 0

• Postawa godna ubolewania

Zgadzam się z opinią, że postawa zawodników jest "bez walki", a co do Ruska to zawodnik z takim stażem i doświadczeniem powinien stać na czele i motywować, a nie zachowywać się obojętnie (delikatnie mówiąc). Co do jego gry to w trakcie tego spotkania miał najsłabsze w drużynie statystyki w przyjęciu a w obronie wpadło mu tyle piłek, że boisko wyglądało jak sitko.

• 0 0

• zgadzam sie z powyższą opinią

jak można było przegrać wygrany set. Kibicuję siatkarzom od lat. Myślę to samo w 3 i4 secie postawa siatkarzy to kompromitacja. Jednakże nie zgodzę się co do Ruska, dla mnie to jeden z wyróżniających się siatkarz w dzisiejszym spotkaniu. Niestety jedna z przyczyn niepowodzeń to trener.Pisałam to juz poprzednio. Nie ten poziom, jak dziecko we mgle, zmiany nietrafione albo wcale. jest niezła paka zawodników niestety brakuje kierowcy.