Za wysoko...

15 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

Piłkarze Arki przekonali się na własnej skórze jak trudno jest włączyć się do I-ligowej rywalizacji po blisko miesięcznej przerwie. Gdynianie przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:3 (0:1). Bramki zdobyli: Miroslav Radović w 3., Maciej Korzym w 74. oraz Bartłomiej Grzelak w 85. minucie z rzutu karnego.

LEGIA: Fabiański - Szala, Choto, G. Bronowicki - Radović, Surma, Smoliński (76 P. Bronowicki), Roger (57 Vuković), Kiełbowicz - Grzelak, Janczyk (71 Korzym).

ARKA: Witkowski - Kowalski, Sobieraj, Jakosz, Sokołowski - Nawrocik, Ława, Mazurkiewicz - Moskalewicz, Wachowicz (46 Pilch), Wróblewski.

Żółte kartki: Grzelak (Legia), Sobieraj, Jakosz (Arka).

Po piątkowej dymisji Dariusza Wdowczyka, gospodarzy poprowadził Jacek Zieliński. Mecz dla Legii ułożył się doskonale. Już w trzeciej minucie dośrodkowanie Marcina Smolińskiego głową przedłużył przez siebie Grzelak, dla którego był to pierwszy pojedynek w stołecznych barwach od początku gry, a Radovic, choć źle trafił w piłkę, zdobył prowadzenie, bo kopał z trzech metrów. Jeszcze przed przerwą Arka mogła wyrównać, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Marcin Wachowicz Miejscowi zaś mogli poprawić wynik po akcjach Grzelaka i Dawida Janczyka. Na nieszczęście dla gdynian po przerwie tego drugiego zmienił Korzym. 19-latek trzy minuty po wejściu na boisko podwyższył na 2:0, strzelając pierwszego gola w barwach Legii. Wynik ustalił z "jedenastki" Grzelak. Karny został podyktowany po faulu Krzysztofa Sobieraja na Radovicu. Nasz obrońca nie ma szczęścia do tego przeciwnik. Jesienią wyleciał z boiska jeszcze w pierwszej połowie po dwóch żółtych kartkach. Obie były po faulach na Radovicu.

Trenerski dwugłos:

Jacek Zieliński: - Było to trudne spotkanie. Przeciwnik okazał się dobrze zorganizowany, bardzo ruchliwy. Mieliśmy problemy z utrzymaniem się przy piłce. Tym bardziej cieszy zwycięstwo. Chciałbym podziękować zawodnikom, że chcieli wygrać, że wierzyli w to od początku. Było dużo biegania, dużo interwencji, w których zawodnicy wykazywali się poświęceniem. Myślę, że to zwycięstwo doda zawodnikom wiary i w kolejnych spotkaniach będą grali pod mniejszą presją, choć łatwo nie będzie.

Wojciech Stawowy: - Jeżeli przegrywa się tak wysoko, to nie ma co wiele mówić. Popełniliśmy dużo błędów w defensywie, dlatego tak wysoko przegraliśmy. Wynik idzie w świat i gdyby ktoś nie widział tego spotkania, pewnie pomyślałby, że gra toczyła się do jednej bramki. Tak jednak nie było, nie ograniczaliśmy się tylko do obrony, ale groźnych sytuacji właściwie nie stworzyliśmy, poza okazją Wachowicza, która mogłaby bramce Legii zagrażać. Próbowaliśmy grać otwartą grę z Legią, ale nie mieliśmy siły przebicia.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Cracovia - GKS Bełchatów 2:1, 5.04, Zagłębie Lubin - ŁKS 1:1, Odra Wodzisław - Górnik Zabrze 0:0, Widzew Łódź - Wisła Płock 0:0, Górnik Łęczna - Korona Kielce 1:3, Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:1, Lech Poznań - Groclin Dyskobolia 2:2.

1. GKS Bełchatów 21 13 3 5 47:22 42
2. Zagłębie Lubin 21 11 7 3 31:22 40
3. Kolporter Korona 21 12 4 5 31:20 40
4. Legia Warszawa 21 10 4 7 35:22 34
5. ŁKS Łódź 21 8 9 4 24:19 33
6. Wisła Kraków 21 7 12 2 33:16 33
7. Cracovia Kraków 21 9 5 7 28:30 32
8. Lech Poznań 21 6 9 6 35:29 27