Zabrakło czasu

19 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Koszykarze Kagera mocno zredukowali szanse na awans do play off DBE. Gdynianie na własnym parkiecie przegrali z Polpakiem Świecie 62:63 (14:21, 9:20, 24:11, 15:11). To ich szósta porażka z rzędu. - Z przegranej nie będziemy robić tragedii, gdyż naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie - jeszcze przed grą mówił trener Adam Prabucki.

KAGER: Kadziulis 23 (5x3), Kuebler 11, Cielebąk 11 (1), Pettway 8, Sporar 0 oraz Eldridge 4, Radwan 3, Korytek 2, Ratajczak.

POLPAK: Anderson 15 (5), Nana 12 (1), Skibniewski 11 (3), Hall 7, Sroka 2 oraz Frier 7 (1), Thomas 6, Bucknor 3, Kowalczuk, Williams.

Polpak przed przerwą doskonale zagrał w obronie. Od piłek odciął przede wszystkim wysokich Kagera. Gdynianie byli zmuszeni przenieść ciężar gry na odwód, ale - niestety - długo wstrzeliwali się w kosz. W pierwszej połowie trafili tylko 6 z 28 rzutów. Sami zaś narażali się na kontry oraz trafienia zza linii 6,25. Nic zatem dziwnego, że w przerwie zanosiło się na pogrom. Miejscowi przegrywali aż 23:41!

Druga odsłona to pogoń gdynian za wynikiem. Polpak zastopowała obrona strefowa postawiona przez miejscowych. Doskonale spisywał się Gintaras Kadziulis. Ale koszykówka jeszcze raz pokazała, że jest grą przewrotną. Podobnie jak w meczu w Gdyni z Anwilem, gdy kapitalnie grał Courtney Eldridge, także w niedzielę, gdy błyszczał Kadziulis, ostatnia akcja pojedynku nie pozwoliła bohaterom przechwylić szali wygranej. Najpierw Litwin zmniejszył straty do jednego punktu, a następnie on kończył finalną akcję, na której rozegranie Kager miał pięć sekund. Rzucił niecelnie...

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Sokołów Znicz Jarosław - Prokom Trefl Sopot 82:77, Polpharma Starogard - AZS Koszalin 83:89 po dogrywce, Anwil Włocławek - Polonia SPEC Warszawa 93:81, BOT Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 88:66, Energa Czarni Słupsk - Unia Tarnów 124:42, ASCO Śląsk Wrocław - Gipsar Stal Ostrów 82:72.

• Damy radę! Kager!

szkoda wyniku, ale brawa za walkę. ten sezon (1 w Elicie) na przetarcie.żeby się na spoko utrzymali!