Zabrakło skuteczności

7 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Już dawno nie oczekiwano tak na żaden sparing gdyńskich piłkarzy, jak na ten, który dzisiaj odbył się w Płocku. Niestety, z gry Arki nie powiało nową jakością. I nie chodzi nawet o sam wynik, czyli przegraną z tamtejszą Wisłą 0:2 (0:1). W gdyńskich szeregach nadal szwankuje skuteczność. W grze kontrolnej żółto-niebiescy marnowali sytuacje sam na sam, a nawet strzelenie rzutu karnego przerosło możliwości Radosława Bartoszewicza!

Bramki: Tamas Kolati (39), Ireneusz Jeleń (85).

ARKA: Witkowski (46 Chamera) - Kościelny, Jawny, Jakosz, Majda - Gorząd (46 Kołodziejski), Kubisz (46 Moskalewicz), Ulanowski, Ława (46 Bartoszewicz), Griszczenko - Niciński (46 Patalan).

Z uwagi na kontuzje i choroby kilku dotychczas kluczowych zawodników, o których informowaliśmy wczoraj, oraz odsunięcie do rezerw Benjamina Imeha Arka na mecz do Płocka zebrała 17 piłkarzy. Wojciech Wąsikiewicz, który zastąpił we wtorek Mirosława Dragana zdecydował się na grę systemem 1-4-5-1. Tym jedynym wysuniętym napastnikiem wreszcie był Grzegorz Niciński. Na swoje nominalne pozycje wrócili Andrij Griszczenko i Bartosz Ława. Ponadto od pierwszej do ostatniej minuty szansę dostał ponadto Dariusz Ulanowski, który w ekstraklasie jeszcze nie debiutował. Natomiast zakontraktowany w tym tygodniu Olgierd Moskalewicz wszedł na boisko po przerwie. To właśnie popularny "Olo" wywalczył rzut karny w ostatniej minucie sparingu. Niestety, Bartoszewicz strzelił tak, że bramkarz obronił.

- Nie graliśmy źle, ale brakowało skuteczności. Tylko dzięki tym sytuacjom, które wynotowałem, mogliśmy wygrać. Już w piątej minucie po akcji Gorząda - Griszczenko miał "setkę", ale nie zdołał umieścić piłki pod poprzeczką. W 23. minucie sam na sam z bramkarzem był Niciński. W drugiej połowie pojedynek z bramkarzem przegrali i Gorząd, i Bartoszewicz, choć ten ostatni miał trcohę trudniejsze zadanie niż koledzy, gdyż atakował na bramkę z kąta - relacjonował wydarzenia z Płocka Wiesław Kędzia, kierownik Arki.

• Jest bardzo dobrze - tylko 2 do zera! Ducze tak dalej a juz nie długo oddacie nam Nasz stadion!