Zacznijcie jeszcze raz...

Kryst.
4 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)

Mamy za sobą pierwszą porażkę w Eurolidze. Koszykarki Lotosu VBW Clima Gdynia oddały punkty w Pecsu MiZ-o VSK (56:65) i... nadal walczą w grupie B o miejsce premiowane grą w fazie play off.

Po rozmowach z trenerem Krzysztofem Koziorowiczem oraz koszykarkami można wyciągnąć wniosek, że przegraliśmy niemal na własne życzenie. Nie mogło być inaczej, skoro obrona Lotosu w pierwszej kwarcie była dziurawa, jak szwajcarski ser. Skończyło się na 16:25, a takie straty na gorącym terenie przeciwnika (w hali Lauber Dezso City Sport Hall było ponad 5 tysięcy fanów) w Eurolidze odrabia się niesłychanie trudno.

- Trudno było oczekiwać zwycięstwa. Na pewno nie byliśmy faworytem tego spotkania. Pierwsza kwarta w naszym wykonaniu była bardzo niemrawa. Później nasze akcje nabrały tempa, jednak i tak zabrakło nam do sukcesu skuteczności w ataku - ocenia trener Koziorowicz. - Lotos to w tym sezonie nowy zespół, wciąż zbieramy doświadczenia - dodaje coach, przypominając młodzieńczy wiek wielu zawodniczek mistrza Polski.

Także koszykarki zdają sobie sprawę, że przegrały z rywalem, który leżał w zasięgu ich możliwości. - Ten mecz był do wygrania - zauważa Paulina Pawlak. - Niestety, w pierwszej kwarcie ani "Bibie", ani "Ptysiowi" (skończyła mecz z naciągniętymi więzadłami paliczka - przyp. aut.) nic nie wchodziło. Potem zeszłyśmy na trzy punkty, jednak przeszkodzili nam sędziowie - przekonuje rozgrywająca. Jedną z najjaśniejszych postaci zespołu z Polski była białoruska skrzydłowa, Tatiana Troina. - Nasza obrona w pierwszej kwarcie była okropna. Wyszłyśmy na boisko nieskoncentrowane. Po co jednak się denerwować tym, co było? Przed nami mecz z Walencją i myślę już o tym - mówi Tania.

Mecz z ROS Casares Walencja odbędzie się jutro o 17.30. Przeniesiono spotkanie z czwartku, bo chciałaby je obejrzeć hiszpańska delegacja rządowa.

Statystyki po 2. kolejkach Euroligi z gdyniankami w tle.
Średnia punktów zdobywanych w meczu:

1. D. Milton (UMMC) 22,5,
2. A. Bibrzycka (Lotos) 21,0,
3. R. Brcaninović (Universitat FC Barcelona) 20,5.