Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:3. "Guantanamera to miasto lidera"

12 listopada 2023, godz. 20:00
Opinie (334)

M.in. Dominik Jończy (nr 27) nie upilnował Karola Czubaka, który strzelił dwa gole dla Arki Gdynia w wygranym meczu z Zagłębiem w Sosnowcu 3:1.  M.in. Dominik Jończy (nr 27) nie upilnował Karola Czubaka, który strzelił dwa gole dla Arki Gdynia w wygranym meczu z Zagłębiem w Sosnowcu 3:1.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1) i po 15. kolejce została samodzielnym liderem Fortuna 1. Ligi. O ósmym z rzędu zwycięstwie podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego przesądziła piorunująca końcówka. Olaf Kobacki zaliczył asystę przy drugim golu Karola Czubaka, a następnie wywalczył rzut karny, po którym końcowy rezultat ustalił Michał Marcjanik. "Guantanamera, Gdynia to miasto lidera!" - śpiewali obecni na stadionie kibice żółto-niebieskich. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa, a 24 listopada o godzinie 20:30 przy ul. Olimpijskiej rozegrane zostaną derby Trójmiasta.

Biliński

Rezerwowi: 1 Sorcan, 4 Machała, 10 Camara, 11 Fabry, 28 Bębenek, 77 Wrzesiński, 80 Uchnast, 96 Caliński, 99 Kulawiak

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 94 Chudy, 13 Azacki, 20 Borecki, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 99 Wilczyński
  • 73' 95 Zielonka Zmiany 10 Camara
  • 73' 16 Ryndak Zmiany 28 Bębenek
  • 82' 9 Biliński Zmiany 11 Fabry
  • 90' 19 Ziemann Zmiany 77 Wrzesiński
  • 69' 21 Skóra Zmiany 20 Borecki
  • 86' 55 Gol Zmiany 36 Bednarski
  • 90+2 11 Adamczyk Zmiany 13 Azacki
  • 2' Ziemann
  • 25' Czubak
  • 89' Czubak
  • 90+7 Marcjanik karny
  • 22' Biliński
  • 81' Jończy
  • 45' Gol

Arka już od wtorku przebywa na południu Polski. W Bytomiu wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Polski, a zarazem zaliczyła siódmy mecz zwycięski z rzędu, choć tym razem potrzebowała dogrywki

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 po dogrywce. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w nagrodę od 5 do 7 grudnia u siebie Arka zagra o awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski z Lechem Poznań

Kolejny mecz przyjaźni i atrakcyjny rywal dla Arki Gdynia w Fortuna Pucharze Polski

Jednak dziś najważniejszy jest wynik w Sosnowcu. Jeśli Arka co najmniej zremisuje, zostanie nowym liderem Fortuna 1. Ligi i w tej roli spędzi dwutygodniową przerwę w rozgrywkach, a następnie przystąpi do derbów

Przeczytaj o radościach, ale i pewnych problemach w Arce Gdynia między Bytomiem a Sosnowcem

skład Arki bez żadnej niespodzianki. Trener Łobodziński wraca do zestawienia ligowego, reagując tylko na kartki, czyli absencję z tego powodu Stolca oraz powrót po pauzie za kartki Milewskiego (ARKA Gdynia). W składzie oczywiście Kobacki (ARKA Gdynia), który w dogrywce w Bytomiu zaliczył gola i asystę

Olaf Kobacki Ligowcem Października. Zadaj pytanie piłkarzowi Arki Gdynia, które zamieścimy w specjalnym wywiadzie

w kuluarach toczą się rozmowy na temat zmian właścicielskich w Arce, w których zaangażowane są już cztery strony. Od wyniku tych negocjacji zależy powrót kibiców na trybuny stadionu w Gdyni

Przeczytaj o rozmowach na temat zmian właścicielskich w Arce Gdynia oraz możliwości powrotu kibiców na trybuny

Zagłębie obecnie zamyka tabelę Fortuna 1. Ligi, gdyż nie wygrali od 6 meczów, a w 4 ostatnich nie strzelili gola. Jednak i dla sosnowiczan to bardzo ważny mecz. Gdy to oni wygrają, to opuszczą strefę spadkową, przesuwając się na 15. miejsce
Zagłębie miało cały tydzień na przygotowanie do meczu z Arką, gdyż w Pucharze Polski grało już 31 października, przegrywając u siebie po dogrywce z Górnikiem Zabrze 1:2
w ostatniej ligowej kolejce Zagłębie zremisowało w Krakowie 0:0. Na Arkę wyjdzie "11" z dwoma zmianami. Do gry wychodzą: Dalić (Zagłębie Sosnowiec) i Guezen (Zagłębie Sosnowiec)
piłkarze na prezentacji, Arka niebieskie stroje, Zagłębie czerwone koszulki, zielone spodenki
z okazji wczorajszego Święta Narodowego odgrywany jest hymn narodowy. Wykonuje go solista na trąbce
kapitanem Arki dziś Gojny (ARKA Gdynia), który do Gdyni przeniósł się właśnie z... Sosnowca
natomiast w "11" Zagłębia były piłkarz Arki - Ziemann (Zagłębie Sosnowiec)
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
[1:0] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ziemann. Marcel bez sentymentów dla Arki, może dlatego, że w Gdyni grał tylko jedną rundę. Popisał się indywidualną akcją. Ściął z lewego skrzydła do środka i mimo że próbował go atakować Gol, uderzył precyzyjnie w długi róg bramki Lenarcika
4'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) zdobył rzut rożny
5'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Valenci (Zagłębie Sosnowiec)
6'
Arka stara się dłużej pograć piłką, by wybić napędzone Zagłębie z uderzenia, ale na razie gra głównie na własnej połowie
7'
pressing Arki na połowie Zagłębia i Kos (Zagłębie Sosnowiec) wybił piłkę w aut
8'
Czubak na spalonym, a i tak jego podanie nie doszło do Skóry (ARKA Gdynia)
10'
posiadanie piłki już 68:32 na korzyść Arki
10'
indywidualna akcja Kobackiego (ARKA Gdynia). Nabił piłkę o nogi Jończego (Zagłębie Sosnowiec) i piłka szła w kierunku bramki Zagłębia. Kos (Zagłębie Sosnowiec) wykazał się refleksem i wbił piłkę poza bramkę
11'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska główkował Dobrotka (ARKA Gdynia). Kos (Zagłębie Sosnowiec) znów obronił
14'
Czubak nie opanował piłki w polu karnym po dograniu Gojnego (ARKA Gdynia)
16'
Guezen (Zagłębie Sosnowiec) wybił piłkę po dograniu pod bramkę Skóry (ARKA Gdynia)
17'
zbyt lekko Adamczyk (ARKA Gdynia) po kolejnej wrzutce w pole karne Gojnego (ARKA Gdynia)
17'
Czubak główkował z piątego metra, piłkę odbił Kos (Zagłębie Sosnowiec). Doskonałe dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia)
18'
i jeszcze raz Kos (Zagłębie Sosnowiec), tym razem ubiegł Czubaka po długim zagraniu Arki
20'
strzały celne 3:1 dla Arki, wynik 1:0 na korzyść Zagłębia
21'
Czubak niezadowolony, bo jego faul w polu karnym Zagłębia odgwizdał sędzia
21'
wulgarnie z trybun na miejscowych sektorach
22'
Żółtą kartką został ukarany Biliński (Zagłębie Sosnowiec) po faulu na Dobrotce
23'
Skóra (ARKA Gdynia) nie zdążył do piłki zagranej przez Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Padła ona łupem Kosa
24'
Gojny (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Zielonki (Zagłębie Sosnowiec)
25'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Z rzutu wolnego dośrodkował Gojny. Bonecki wybił piłkę na 12. metr. Karol uderzył, a błąd tym razem popełnił Kos, który złapał piłkę już za linią bramkową
27'
Gojny (ARKA Gdynia) nie uderzał, a Kobacki (ARKA Gdynia) zbyt mocno podawał w kierunku Adamczyka (ARKA Gdynia) i tak zakończył się kolejny atak
28'
rzut rożny dla Arki
29'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale Gol (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku
29'
po dośrodkowaniu Ziemanna (Zagłębie Sosnowiec) zostawiony bez opieki Ryndak (Zagłębie Sosnowiec). Na szczęście dla Arki piłkarz Zagłębie przestrzelił
30'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) przy strzale trafił w Bilińskiego
32'
obraz gry bez zmian, cały czas optyczna przewaga Arki, 65:35 posiadanie piłki na jej korzyść
33'
Lenarcik (ARKA Gdynia) w pojdeynku sam na sam odbił piłkę po strzale Bilińskiego, który kończył indywidualną akcję, którą przeprowadził Valencia (Zagłębie Sosnowiec)
35'
niecelny strzał z dystansu Ryndaka (Zagłębie Sosnowiec)
36'
poślizgnął się gol przed własnym polem karnym, ale z prezentu nie skorzystał Valencia (Zagłębie Sosnowiec), który strzelił obok bramki
37'
przypomnijmy, że jest to ta sama murawa, na której w Lidze Europy gra... Raków i bardzo narzeka na stan boiska
37'
po rzucie rożnym Gojnego (ARKA Gdynia) Zagłębie wyszło z kontrą. Zielonka (Zagłębie Sosnowiec) strzelił niecelnie
39'
Lenarcik (ARKA Gdynia) odbił piłkę po sprytnym strzale Bilińskiego
40'
niecelny strzał Guezena (Zagłębie Sosnowiec)
41'
wulgarnie teraz z sektora gości
42'
rykoszet po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia). Piłkę złapał Kos
44'
Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył rzut różny
45'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
45'
co najmniej minuta doliczona do pierwszej połowie
45+1
zablokowany strzał Czubaka, a po dobitce Gojnego (ARKA Gdynia) piłkę poza bramkę wybił Kos
45+1
pomocy medycznej wymaga piłkarz Zagłębia
45+2
rzut rożny dla Arki, Zagłębie broni się w "10"
45+3
piłka na górnej siatce bramki Zagłębia po rozegraniu przez Arkę kornera
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ARKA GDYNIA 1:1
W tym momencie Arka jest liderem Fortuna 1. Ligi. Przy remisie w Sosnowcu zrównuje się punktami z Odrą i odbiera tej drużynie przodownictwo, gdyż ma lepszą różnice bramek.
Gdynianie są w Sosnowcu lepszą drużyną, ale znów dał o sobie mankament z ostatnich wyjazdów - złe wejście w mecz. W 90. sekundzie prowadzenie dla Zagłębia zdobył Ziemann (Zagłębie Sosnowiec), były piłkarz... Arki.
Żółto-niebiescy mieli kilka sytuacji na gole, ale wykorzystali tylko jedną. Czubak strzelił 7. gola w tym sezonie.
Sosnowiczanom trzeba oddać, że za sprawą głównie takich piłkarzy jak: Biliński czy Valencia (Zagłębie Sosnowiec) też mieli okazje na zmianę rezultatu, ale strzelali niecelnie bądź też na wysokości zadania stawał Lenarcik (ARKA Gdynia).
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
w przerwie żaden trener nie zdecydował się na zmiany
46'
wulgarnie z trybun z obu stron
48'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zablokował strzał Bilińskiego i piłka trafiła w ręce Lenarcika (ARKA Gdynia)
51'
posiadanie piłki 63:37 dla Arki, strzały celne 5:4, a rzuty rożne 5:0 też na korzyść gdynian
53'
niecelnie główkował Jończy (Zagłębie Sosnowiec)
53'
i znów atak Zagłębia. Akcja Valencia (Zagłębie Sosnowiec) - Guezen (Zagłębie Sosnowiec) - Biliński. Lenarcik (ARKA Gdynia) obronił strzał tego ostatniego
55'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) dyskutuje z sędzią, ale nie zmieni decyzji arbitra, który odgwizdał faul w polu karnym Arki
57'
Lipkowski (ARKA Gdynia) wybija piłkę poza własną bramkę, bo Zagłębie naciska
57'
Dalić (Zagłębie Sosnowiec) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Guezena (Zagłębie Sosnowiec) z narożnika boiska
58'
Arka po przerwie nie forsuje tempa, głównie czeka na to co zaproponuje Zagłębie, czyżby chciała skontrować rywala?
60'
długie zagranie z własnej połowy nie doszło do Kobackiego (ARKA Gdynia) atakującego w "16" Zagłębia
62'
po stracie Lipkowskiego (ARKA Gdynia) Valencia (Zagłębie Sosnowiec) dośrodkował... do nikogo
63'
kilka zagrań głową w "16" Arki po wrzucie bezpośrednim z autu Dalicia (Zagłębie Sosnowiec)
64'
65'
wulgaryzmy z trybun tym razem inicjowane przez miejscowych
66'
na spalonym Dalić (Zagłębie Sosnowiec), który próbował klatką piersiową odegrać piłkę na strzał Ziemannowi
68'
słabsza gra Arki po przerwie w porównaniu z pierwszą połową
69'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Borecki.
70'
środkowy pomocnik zmienił skrzydłowego, czyli potrzebna jest zmiana ustawienia. Na skrzydło przenosi się Adamczyk (ARKA Gdynia), a w środku drugiej linii będzie operować trzech defensywnych pomocników Arki
71'
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) dośrodkował piłkę nad bramką Arki
72'
Ryndak (Zagłębie Sosnowiec) próbował zamknąć akcję Zagłębia, ale ani nie oddał strzału, ani nie utrzymał piłki w boisku
73'
nieudane również dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia)
73'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zielonka, w jego miejsce wchodzi Camara.
73'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ryndak, w jego miejsce wchodzi Bębenek.
76'
Gojny (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Rozwandowicza (Zagłębie Sosnowiec)
79'
kontra Arki na 2 na 3. Kobacki (ARKA Gdynia) próbował dograć do Czubaka, ale lot piłki przeciął Kos
80'
celny strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia). Jednak piłka uderzona głową z 15. metra nie mogła zaskoczyć bramkarza
81'
Bębenek (Zagłębie Sosnowiec) za linię obrony Arki, ale Bonecki (Zagłębie Sosnowiec) nie doszedł do piłki
81'
Żółtą kartką został ukarany Jończy (Zagłębie Sosnowiec).
82'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biliński, w jego miejsce wchodzi Fabry.
83'
niecelny strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) z pola karnego po długim podaniu Gola
83'
i znów piłka w polu karnym gospodarzy, ale Kos (Zagłębie Sosnowiec) szybszy od Czubaka
84'
Arka przygotowuje zmianę
85'
Czubak przewrócił się w polu karnym Arki, choć nie było przy nim rywala, po upadku ze złości aż uderzył ręką o murawę
86'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
88'
Czubak sam na sam z bramkarzem po podaniu Adamczyka (ARKA Gdynia). Kos (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę
88'
jeszcze sędzia odgwizdał spalonego
89'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Kapitalna akcja Kobackiego, minął Rozwandowicza w polu karnym i wycofał piłkę do nadbiegającego Karola, który z kilku metrów nie mógł się pomylić
90'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ziemann, w jego miejsce wchodzi Wrzesiński.
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Azacki.
90+2
obrońca za pomocnika w Arce
90+4
jeszcze korner dla Zagłębia
90+5
Valencia (Zagłębie Sosnowiec) dośrodkował z narożnika boiska, piłka wybita z "16" Arki
90+5
Dalić (Zagłębie Sosnowiec) sfaulował Kobackiego (ARKA Gdynia) w polu karnym. Rzut karny dla Arki!
90+6
Marcjanik (ARKA Gdynia) ustawia piłkę
90+7
[1:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik z rzutu karnego. Michał uderzył niezbyt mocno, ale precyzyjnie w lewy róg bramki Zagłębia. Bramkarz tam się rzucił, ale nie sięgnął piłki
90+7
KONIEC MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - ARKA GDYNIA 1:3
ARKA LIDEREM FORTUNA 1. LIGI!
"Quantanamera, Gdynia to miasto lidera!" - skandują kibice w sektorze gości
Arka zagrała słabszą drugą połowę niż pierwszą. w drugiej odsłonie to nawet Zagłębie częściej atakowało. Natomiast gdynianie jak wytrawny i rutynowany bokser, który może obawia się, czy wystarczy mu sił, czekała na decydujący cios. I wyprowadził go, i to dwukrotnie, Kobacki (ARKA Gdynia). Tak jak w Bytomiu, gdy to jego asysta i gol przesądziły o wygranej dogrywce, tak i w Sosnowcu Olaf wypracował gole, które znów złożyły się na wygraną 3:1. To on podawał do Czubaka, a następnie wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Marcjanik (ARKA Gdynia).
Arka po raz pierwszy w tym sezonie została liderem Fortuna 1. Ligi, a jej zwycięska passa podniesiona została do ośmiu wygranych.

12 listopada 2023, godz. 18:00