Zaległy lider

26 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Ponownie II-ligowcy zagrali na raty. Szesnasta kolejka piłkarzy ręcznych została rozłożona na cztery dni. W najciekawszym pojedynku, w derbach Trójmiasta AZS PG Gdańsk pokonał na własnym parkiecie Handballtic Gdynia 32:30. O sukcesie niżej notowanej w tym sezonie drużyny zadecydowała pierwsza połowa, którą akademicy wygrali aż 20:12. Istotne zmiany w tabeli wprowadziły wyniki zaległych spotkań.

Do zmiany doszło przede wszystkim na prowadzeniu na prowadzeniu. Co prawda SMS II nie zawiodła i zwyciężyła na wyjeździe Energetyka Gryfino 41:26 (22:12), ale pierwsze miejsce licealiści musieli przekazać Łącznościowcowi. Szczecianianie odrobili bowiem zaległości, a konto powiększyli o dwa zwycięstwa. W Czersku na niespodziankę zanosiło się tylko do przerwy...

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Borowiak Czersk - Łącznościowiec 27:31 (18:16), Cartusia - Gwardia Koszalin 30:27 (17:13), mecze zaległe: Borowiak - Energetyk 27:32 (13:18), Sambor Tczew - MKS Grudziądz 40:26 (20:15), Gwardia - Łącznościowiec 25:37 (11:20).