• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk blisko pozostawienia kapitana. Trwają rozmowy z Polakami

Mikołaj Pachniewski
5 września 2023, godz. 14:00 
Opinie (243)
aktualizacja: godz. 21:55 (5 września 2023)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Nicolai Klindt jest bardzo bliski pozostania nad morzem na sezon 2024. Kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Nicolai Klindt jest bardzo bliski pozostania nad morzem na sezon 2024.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest blisko osiągnięcia porozumienia z Nicolaiem Klindtem, co do kontraktu na sezon 2024. Władze zespołu prowadzą także rozmowy z krajowymi zawodnikami na czele z Danielem Kaczmarkiem i Adrianem Gałą, choć ten pierwszy przyznaje, że ma także oferty z innych 1-ligowych ośrodków. Niewiadomą wciąż jest przyszłość Madsa Hansena, który jest o krok od finału w lidze szwedzkiej.

Aktualizacja, godz. 21:55

Mads Hansen o krok od finału w SzwecjiWe wtorkowy wieczór na torze w Vastervik został rozegrano pierwszy półfinał szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Vastervik Speedway jest zdecydowanie bliżej finału po zwycięstwie 53:37 z Rospiggarną Hallstavik. 11 punktów i bonus dla miejscowych dorzucił Mads Hansen. Najlepszym aktorem widowiska był jednak Bartosz Smektała, który w 6 biegach zdobył płatny komplet 17+1.

Punkty:
Mads Hansen - 11+1 (3,3,2,0,1,2*)

Wyścigi z udziałem Madsa Hansena:
1. Hansen, Smektała, Zengota, Huckenbeck 5:1
4. Hansen, Berge, Nilsson, Karlsson 3:3 (14:10)
9. Zengota, Hansen, Huckenbeck, Karlsson 2:4 (29:25)
11. Czugunow, Huckenbeck, Lindbaeck, Hansen 3:3 (35:31)
13. Smektała, Nilsson, Hansen, Lindbaeck 4:2 (44:34)
14. Lindgren, Hansen, Zengota, Berge 5:1 (49:35)
Zdunek Wybrzeże Gdańsk blisko zatrzymania kapitanaZdunek Wybrzeże Gdańsk od zakończenia sezonu w 1. Lidze Żużlowej aktywnie działa na rynku transferowym. Działacze gdańskiego zespołu w pierwszej kolejności zdecydowali się na rozmowy z zawodnikami, którzy byli w składzie w obecnym sezonie.

Bardzo blisko pozostania w grodzie Neptuna jest Nicolai Klindt. Duńczyk, który rozgrywki zakończył z 8. średnią biegopunktową spośród wszystkich zawodników, w ostatnich dniach kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami zarządu. Na rozmowach pojawił się także w poniedziałek. Choć ma on oferty z innych zespołów, Nicolai ma pozostać w Wybrzeżu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zarejestruje spółkę. Kolejne modernizacje stadionu Zdunek Wybrzeże Gdańsk zarejestruje spółkę. Kolejne modernizacje stadionu

Negocjacje z krajowymi zawodnikamiPrzedstawiciele klubu negocjują także z zawodnikami krajowymi. Wśród nich są: Daniel KaczmarekAdrian Gała. Pierwszy z nich nie ukrywa, że rok spędzony w Zdunek Wybrzeżu wiele go nauczył i pozwolił się rozwinąć, jednakże ma on oferty także z innych 1-ligowych ośrodków.

- Jestem po rozmowach z Wybrzeżem, ale jeszcze konkretne decyzje nie zapadły. Rozmawiam też z innymi klubami z 1. ligi. Na razie jednak czekamy, bo zobaczymy, kto awansuje i jakie zespoły finalnie będą startować w tych rozgrywkach. Myślę, że w końcówce września albo na początku października będą już podjęte decyzje - mówi nam Daniel Kaczmarek.


Z kolei w przypadku Adriana Gały byłby to powrót po rocznym pobycie w PSŻ Poznań. Wychowanek Startu Gniezno jest ostatnio częstym gościem w Gdańsku i choć jego ostatnią wizytę w biurze klub tłumaczył, jako zwykłą kurtuazję i spotkaniem przy kawie, to wiemy, że negocjacje z 28-latkiem są zaawansowane.

Jaka będzie koncepcja składu?W przypadku pozycji krajowego seniora, wiele zależeć będzie od ostatecznej koncepcji składu, a także tego, kogo uda się pozyskać jako żużlowca U24. Jeśli będzie nim obcokrajowiec i w Gdańsku zostanie Mads Hansen, to Wybrzeże potrzebować będzie dwóch polskich seniorów. Z kolei jeśli na pozycji U24 startować będzie Polak, to konieczne będzie pozyskanie zaledwie jednego polskiego żużlowca.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024. Sprawdź, kto był na radarze klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024. Sprawdź, kto był na radarze klubu

Do klubu ofertę przysłał także Mateusz Tonder, który w minionym sezonie startował dla H.Skrzydlewska Orła Łódź. Jego akcje nie stoją jednak najwyżej i trudno zakładać, że będzie on priorytetem dla gdańskich działaczy.

Klub przede wszystkim czeka jednak na decyzję Madsa Hansena. Duńczyk ma ofertę z Tauron Włókniarza Częstochowa, ale nie wyklucza pozostania w Gdańsku. Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych tygodni, gdyż zarówno zawodnik, jak i Wybrzeże nie mogą czekać w nieskończoność.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 47
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 42
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 41
ROW Rybnik 49

Finał

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (243)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane