Znamy finałową czwórkę SLK

kfk
15 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Koszykarskie mistrzostwa Sopotu za nami

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego Sopockiej Ligi Koszykówki prowadzenie w tabeli objęli zawodnicy Ms Uptown. Koszykarze z "górnego miasta" wykorzystali potknięcie dotychczasowego lidera zmagań Poppers, który uległ Gravediggers 53:62.

Nadal dobrą passę utrzymuje team Szantrapy Sopot, wygrywając dziewiąty mecz z rzędu umacniają się na czwartym, premiowanym awansem do Final Four, miejscu. Tym razem ich wyższość musieli uznać Chłopaki z Osaki Gdańsk 35:23. Tylko pierwsza część spotkania była wyrównana, gdzie prowadzenie w meczu przechodziło raz w ręce jednego a raz drugiego zespołu. Na 3 minuty przed przerwą na tablicy widniał jeszcze remis 12:12. Jednak w końcówce defensywa gdańszczan już nie była tak szczelna i Szantrapy systematycznie przejmowali inicjatywę. Ostatecznie wygrywając pojedynek 35:23.

Drużyna Poppers Sopot zlekceważyła swojego przeciwnika i stawiła się na mecz w czteroosobowym składzie. Toteż Gravediggers Gdynia zdominował rywala już na początku konfrontacji, wygrywając pierwszą połowę 35:23. Dwoił się i troił lider Poppers Paweł Stolc, próbując odwrócić losy spotkania. Chociaż jeszcze na 6 minut przed końcem meczu sopocianie przegrywali tylko trzema punktami (47:44), to nie udało im się dogonić świetnie rzucających z dystansu gdynian (62:53).

W pozostałych spotkaniach 16. kolejki SLK odbyło się bez niespodzianek. P&J Sport Tczew pewnie pokonał Sopot Vice 50:32, trzykrotny mistrz Sopotu Ms Uptown rozgromił XXX Sopot 92:32, a obrońca tytułu Coorviky Sopot nie pozostawił cienia wątpliwości Kuracjuszom Sopot, zwyciężając 61:31. Tym samym cztery pierwsze ekipy - Ms Uptown, Poppers, Coorviky i Szantrapy - teoretycznie zapewniły sobie udział w turnieju finałowym. Final Four zostanie rozegrany w maju tradycyjnie już w hali 100-lecia Sopotu.