Znów przegrana na zachodnim wybrzeżu

29 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Zachodnie wybrzeże to niesprzyjający region w tym sezonie dla Arki. Na zakończenie rundy jesiennej, w Szczecinie dobiegła passa bez porażki gdynian, która trwała przez dziesięć meczów w I lidze i Pucharze Polski. Żółto-niebiescy ulegli na wyjeździe Pogoni 1:3 (1:1), a na wyniku zaważyły dwie minuty, w których rywale strzelili dwa gole. To pierwsza przegrana od 10 września i 0:1 w Świnoujściu. Na półmetku rozgrywek podopieczni Petra Nemca są na dziewiątym miejscu.

Janukiewicz - Hricko, Radler, Noll, Pietruszka - Frączczak, Andradina, Ława, Szałek, Kolendowicz - Djousse
Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Flis - Ivanovski
  • 68' Andradina Zmiany Akahosi
  • 78' Djousse Zmiany Sotirović
  • 84' Kolendowicz Zmiany Rogalski
  • 65' Ivanovski Zmiany Surdykowski
  • 74' Flis Zmiany Szwoch
  • 80' Kowalski Zmiany Niedziela
  • 15' Djousse
  • 64' Djousse
  • 66' Ława
  • 31' Ivanovski
  • 7' Kolendowicz
  • 14' Mazurkiewicz
  • 41' Jarzębowski
  • 89' Mazurkiewicz
  • 90+2 Niedziela

1'
mecz od środka rozpoczęła Pogoń, która gra w tradycyjnych granatowo-bordowych strojach, Arka dzisiaj żółte koszulki, spodenki i getry
5'
początek spokojny z obu stron, Arka stara się grać uważnie w destrukcji
6'
Benat (ARKA) strzelił wysoko nad bramką
7'
Żółtą kartką został ukarany Kolendowicz (POGOŃ).
11'
optyczna przewaga Pogoni, ale bez sytuacji bramkowych
14'
Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA) za pociągnięcie za koszulkę i spowodowanie upadku Djousse
15'
[1:0] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Djousse. Po dośrodkowaniu z wolnego Andradiny błąd popełnił Juszczyk, który nie wypiąstkował piłki i Kameruńczyk z najbliższej odległości na pustą już bramkę strzelał do siatki
18'
Ivanovski (ARKA) do Kuklisa (ARKA), który wbiegał w pole karne, zbyt lekki strzał Piotra, ale pokonać Janukiewicza (POGOŃ)
24'
gdynianie już po raz trzeci złapani na spalonym
25'
Andradina (POGOŃ) strzelił obok bramki z 15. metrów, uderzając z woleja
28'
na razie mecz rozczarowuje, nie ma spięć podbramkowych
31'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ivanovski. Błąd Nolla, który nie przeciął dośrodkowania Kuklisa. Macedończyk przyjął piłkę i był sam przed bramkarzem. Pewnie strzelił do siatki między nogami Janukiewicza, który skapitulował pierwszy raz od blisko 500 minut
32'
dobra interwencja Juszczyka (ARKA) po strzale głową Djousse (POGOŃ)
33'
Kowalski (ARKA) na spalonym
34'
solowa akcja Ivanovskiego (ARKA) lewym skrzydłem, Mirko zdecydował się sam kończyć tę akcję, choć mógł dogrywać do Flisa (ARKA), strzał Macedończyka obroń Janukowicz
35'
Ivanovski (ARKA) wymaga pomocy masażystów
36'
po błędzie Ławy (POGOŃ) Arka dobrze wyszła z kontrą, szkoda, że dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA) nie doszło do pola karnego, skończyło się rogiem
37'
poprzeczka ratuje Pogoń. Kowalski wrzucił piłkę na bliższy słupek. Strzał głową Flisa Janukiewicz sparował na poprzeczkę
38'
Arka po niemrawym początku gra coraz odważniej, w ostatnich minutach gdynianie nawet są częściej przy piłce
39'
Kolendowicz (POGOŃ) dośrodkował z lewego skrzydła, w polu Arki zderzyło się dwóch zawodników gospodarzy: Andradina (POGOŃ) i Frączczak (POGOŃ)
41'
Żółtą kartką został ukarany Jarzębowski (ARKA), który faulował na środku boiska Andradinę , aby przerwać szybki atak Pogoni
42'
dośrodkowanie w pole karne Arki, kiks Łągiewki (ARKA) i tylko róg dla Pogoni, bo dobrze błąd stopera naprawił Krajanowski
43'
po dośrodkowaniu z rogu gospodarzy arbiter przerwał grę, bo faulowany był Mazurkiewicz (ARKA)
44'
bardzo ładna akcja Radzewicza (ARKA), który wykorzystał błąd Frączczaka (POGOŃ) i w polu karnym wycofał piłkę, strzału próbował Kowalski (ARKA), ale został zablokowany przez Pietruszkę, który interweniował ofiarnym wślizgiem
45'
jedna minuta doliczona
45+1
Mazurkiewicz (ARKA) sprytnie przerwał atak Djousse (POGOŃ), a w dodatku zmusił Kameruńczyka do faulu
45+1
Koniec pierwszej połowy
DO PRZERWY ARKA REMISUJE 1:1
statystyki pokazują przewagę Arki, która strzelała 6 razy, czy 4 gospodarzy, najczęściej uderzał Ivanovski (ARKA) czterokrotnie, w tym dwa razy celnie
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny bez zmian w składach
46'
dobra interwencja Juszczyka (ARKA) po dośrodkowaniu Kolendowicza
47'
indywidualna akcja Ivanovskiego (ARKA) zakończona celnym strzałem, dobrze broni Janukiewicz (POGOŃ)
49'
Juszczyk (ARKA) przechwycił dośrodkowanie Kolendowicza (POGOŃ), ale sędzia orzekł, że Pogoni należy się róg
49'
po dośrodkowaniu Pogoni pewna interwencja Mazurkiewicza (ARKA)
50'
kontra Pogoni 3 na 3, złe podanie Andradiny (POGOŃ) zażegnało niebezpieczeństwo pod bramką Arki
50'
Juszczyk (ARKA) broni w pojedynku sam na sam z Djousse (POGOŃ). Kameruńczyk wyszedł zza gdyńskich obrońców i doszedł do podania Andradiny
51'
na początku drugiej połowy przycisnęła Pogoń
52'
szczęście przy Arce, po dośrodkowaniu Kolendowicza (POGOŃ) minimalnie chybił Frączczak (POGOŃ)
53'
rośnie przewaga Pogoni, Djousse (POGOŃ) minął Radzewicza (ARKA) i Łągiewkę (ARKA), jego akcja przerwana dopiero faulem
54'
Andradina (POGOŃ) strzelił z wolnego na górną siatkę bramki Arki
55'
tylko Radler (POGOŃ) wie, dlaczego Pogoń nie prowadzi. Obrońca Pogoni strzelał z 4. metra po dośrodkowaniu z rogu Andradiny (POGOŃ). Na szczęście dla Arki spudłował!
56'
Benat (ARKA), mówiąc językiem hokejowym, strzał na uwolnienie, piłka daleko od bramki Pogoni
57'
już szósty róg dla Pogoni, Arka miała tylko jeden
57'
po rogu Noll (POGOŃ) strzelił w boczną siatkę
60'
teraz blisko gola Arka. Strzał Jarzębowskiego (ARKA), Janukiewicz (POGOŃ) odbił piłkę przed siebie, ale Ivanovski (ARKA) nie zdążył ze skuteczną dobitką, bo uderzył nad poprzeczką
64'
Djousse (POGOŃ) pada w polu karnym Arki, ale nie ma mowy o karnym
64'
[2:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Djousse. Kameruńczyk znów strzela do pustej bramki. Kapitalny rajd lewym skrzydłem Kolendowicza. Zasłużone prowadzenie Pogoni, która zdecydowanie przeważa w drugiej połowie
65'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ivanovski , w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
66'
[3:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ława. Bartek bez sentymentu dla gdynian. Po prostopadłym podaniu Pietruszki Andradina odegrał piłkę do Ławy, a ten uderzył z linii pola karnego
68'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Andradina , w jego miejsce wchodzi Akahosi.
69'
Flis (ARKA) strzela nad poprzeczką po akcji Kuklisa (ARKA)
70'
pomocy masażysty wymagał Jarzębowski (ARKA)
71'
"Mamy lidera" - głośne skandowanie z sektorów gospodarzy
73'
Djousse (POGOŃ) uciekł Łągiewce, ale źle podał i kolejna szansa dla Pogoni przepadła
74'
ARKA przeprowadza zmianę wśród młodzieżowców. Boisko opuszcza Flis , w jego miejsce wchodzi Szwoch.
75'
strzelał od razu po wejściu na boisko Szwoch (ARKA), ale bardzo niecelnie
77'
Juszczyk (ARKA) zbił na słupek strzał Frączczaka (POGOŃ)
78'
teraz Pogoń oddała środek boiska Arce i próbuje grać z kontry
78'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kat w tym spotkaniu Arki, zdobywca dwóch goli - Djousse , w jego miejsce wchodzi Sotirović.
79'
Sotirović (POGOŃ) od razu po wejściu na boisko brzydko fauluje Mazurkiewicza (ARKA)
80'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kowalski , w jego miejsce wchodzi Niedziela.
83'
akcja Sotirović (POGOŃ) - Frączczak (POGOŃ) znów rozerwała defensywę gdynian, ale Serb nie trafił w piłkę przy próbie strzału
84'
po dośrodkowaniu Akaoshiego niecelny strzał głową Radler
84'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolendowicz , w jego miejsce wchodzi Rogalski.
88'
dobra akcja Radzewicza (ARKA), ale złe dośrodkowanie
89'
Żółtą kartką został ukarany Mazurkiewicz (ARKA) za faul na Akohashim
czerwona kartka
89'
Mazurkiewicz (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę, gdyż to była już jego druga żółta kartka w tym meczu
90'
z wolnego z 25 metrów uderzył Ława (POGOŃ), piłka otarła się o poprzeczkę i wyszła poza boisko
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+2
Żółtą kartką został ukarany Niedziela (ARKA) za podważanie decyzji sędziego
90+3
dośrodkowanie Niedzieli (ARKA), ale żadnego z gdynian nie ma w polu karnym
90+3
strzał Akahosiego (POGOŃ), piłka po rykoszecie w rękach Juszczyka (ARKA)

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
Polonia Bytom - KS Polkowice 1:1 (1:0), Warta Poznań - Wisła Płock 1:2 (0:1), Olimpia Elbląg - Kolejarz Stróże 0:2 (0:1), Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki 0:2 (0:0), Ruch Radzionków - Flota Świnoujście 2:2 (1:0), GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Bogdanka Łęczna 0:0, Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 1:1 (0:1).

• (9)

Śledzie ze śledziami grały. Tyle, że kibice Pogoni mieli przydomek "Śledzie" przed arkowcami. Arka nigdy nie miała nic swojego i jedynego w swoim rodzaju. Nawet przydomek ich jest wtórny.

• 98 79

• ta od kiedy to szczecin leży nad morzem . prawdziwe śledzie to Arka z Gdyni (3)

• 49 15

• (2)

Nie prawdziwe, tylko podrobione. Jak chcesz wiedzieć, to jeszcze w latach 80-tych na kibiców Lechii zaprzyjaźniona z Arką ekipa Zawiszy też wołała "śledzie". Generalnie śledziami nazywano kluby z północy - z miast portowych. Ale pierwsze i prawdziwe "śledzie" to była Pogoń. Arki wtedy jeszcze nie było, choć są mózgi, które twierdzą, że klub powstał przed wojną.

• 25 18

• No to idę się normalnie powiesić. (1)

Normalnie nic nie mamy. Załam kompletny.

• 7 2

• prawdziwe śledzie to w morzu

napisał jeden ... post na świecie 83 podobnych dało mu plusa... 5 letnie dzieciaki tak się zachowują: ...moja łopatka jest ładniejsza... a nie bo moje grabki... to nawet nie jest poziom gimnazjum chociaż zapewne gimnazjalista to napisał ale sądzę że z taką yntelygencją ciężko mu bedzie skończyć nawet ten poziom edukacji