Wiadomości

stat

Osłabienie żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Jacob Thorssell złamał rękę

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowy sezon jeszcze się nie zaczął a Jacob Thorssell już doznał kontuzji. Do pechowego wypadku doszło podczas treningu na motocrossie.
Żużlowy sezon jeszcze się nie zaczął a Jacob Thorssell już doznał kontuzji. Do pechowego wypadku doszło podczas treningu na motocrossie. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Jacob Thorssell złamał kość w lewej ręce. Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk kontuzji doznał w Hiszpanii podczas obowu rowerowego, ale treningu miał miejsce na motocrossie. Szweda, który mia być jednym z liderów zespołu, czeka dwumiesięczna przerwa. Na początku sezonu drużyna Mirosława Berlińskiego będzie osłabiona, ale nie zdekompletowana. Na pięć miejsc seniorskich klub zakontraktował ośmiu zawodników.- Opuszczę początek sezonu ze względu na złamanie ręki. Liczyłem na to, że 31 marca pojadę w Gnieźnie w moim debiucie dla gdańskiego klubu, ale kość po wypadku nie zrastała się prawidłowo. Przeszedłem operację. Przepraszam moje drużyny i sponsorów. Zrobię co w mojej mocy, aby wrócić do ścigania tak szybko jak tylko to możliwe - napisał w środę Jacob Thorssell w mediach społecznościowych.
Pozyskany z ekstraligowego Falubazu Zielona Góra Szwed kontuzji nabawił się w minionym tygodniu w Hiszpanii, podczas treningu na motocrossie, na który udał się podczas obozu rowerowego, ale nie podawał tej informacji do publicznej wiadomości. Niestety, ziścił się najgorszy scenariusz i Wybrzeże rozpocznie sezon bez zawodnika typowanego do roli jednego z liderów zespołu. Przerwa ma potrwać około dwa miesiące.

Zobacz nowe stroje żużlowców Zdunek WybrzeżaŻużlowiec choć jest niezdolny do treningów, obiecał pojawić się w Gdańsku po 26 marca, gdy planowane jest zdjęcie szwów z operowanej ręki. Nad morzem ma przejść pierwszy etap rehabilitacji.

Gdański klub zabezpieczył się na taką okoliczność kontraktując aż siedmiu seniorów. Obok Thorssella, pewniakami do miejsca w składzie są Mikkel Bech, Kacper GomólskiKrystian Pieszczek. O ostatnie miejsce mieli rywalizować Adrian Cyfer, Szwed Joel Kling i Duńczyk Jonas Seifert-Salk.

Już wiadomo, że szansę na inaugurację dostanie nie jeden, a przynajmniej dwóch z wymienionych. W dalekiej rezerwie pozostaje natomiast Nowozelandczyk Bradley Wilson-Dean. Przypomnijmy, że w meczowym składzie musi znaleźć się przynajmniej dwóch polskich seniorów oraz dwóch krajowych młodzieżowców.

Przeczytaj co mówił Thorssell w wywiadzie po transferze do GdańskaPrzypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże przed rozpoczęciem sezonu rozegra cztery sparingi. 23 marca gdańszczanie pojadą w Pile, z II-ligową Polonią. Dzień później nad morze przyjedzie beniaminek PGE Ekstraligi Speed Car Motor Lublin. Trzecim rywalem będzie forBET Włókniarz Częstochowa. Z ekipą spod Jasnej Góry gdańszczanie zmierzą się dwukrotnie - 26 marca w Częstochowie i dzień później w Gdańsku.

Typowanie wyników

mecz ligowy
31.03.2019 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Car Gwarant Start Gniezno
40:49
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

34%

133 typowania

x

1%

2 typowania

2

65%

252 typowania

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansowały do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!

Najczęściej czytane