• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk dementuje. Keynan Rew: Złomowisko? Nieprawda

Mikołaj Pachniewski
8 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (22)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Była frustracja, teraz jest nadzieja i motywacja
Keynan Rew może całkowicie skupić się na jeździe na żużlu. Nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk zaprzeczył, aby wybierał się do pracy na złomowisku. Keynan Rew może całkowicie skupić się na jeździe na żużlu. Nowy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk zaprzeczył, aby wybierał się do pracy na złomowisku.

Keynan Rew nie musi dorabiać, pracując na złomowisku u swojego sponsora. - Pierwsze o tym słyszę. Zdecydowanie nie jest to prawdą - dementuje żużlowiec, który w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk ma startować z pozycji U-23. - Cały sprzęt jest już przygotowany. Mam nadzieję, że uda mi się szybko znaleźć ustawienia pod gdański tor - dodaje Australijczyk, który stawi się 17 marca na pierwszym treningu przy ul. Zawodników.Mikołaj Pachniewski: Jak pan ocenia przygotowania do sezonu?

Keynan Rew: Początek był nieco mniej intensywny ze względu na mój wypadek w Australii. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku. Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej i czuję, że obecnie jestem w bardzo dobrym punkcie przygotowań.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk uzupełnił skład żużlowców. Pierwsze treningi na torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk uzupełnił skład żużlowców. Pierwsze treningi na torze

Po wypadku nie ma śladu?

Nieszczególnie. Oczywiście lekki ból cały czas doskwiera. To jednak sprawa mięśniowa, a nie kostna. Nie jest to jednak nic poważnego, ani zagrażającego startom czy przygotowaniom.

Czy sprzęt też ma pan już skompletowany, czy jeszcze czekają cię jakieś zakupy przed sezonem?

Cały sprzęt jest już przygotowany. Zimą skompletowaliśmy wszystko i zbudowaliśmy motocykle. Wszystko jest na swoim miejscu i czeka już na wyjazd na tor. Jeśli chodzi o silniki to cały czas szukam odpowiedniego rozwiązania. Korzystam ze sprzętu od sprawdzonych tunerów. Na początku sezonu oczywiście będzie trochę testowania i szukania. Mam nadzieję, że uda mi się szybko znaleźć ustawienia pod gdański tor.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma nowego kapitana. Trzech żużlowców pojedzie w Bundeslidze Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma nowego kapitana. Trzech żużlowców pojedzie w Bundeslidze

Jeśli chodzi o gdański tor to miał pan okazję tu startować, ale bardzo dawno. Jak pan sądzi, ile czasu będzie potrzebne, by dopasować się do nawierzchni i połapać kąty?

Myślę, że wystarczy mi kilka treningów plus sparing i będę już dobrze znać nawierzchnię na gdańskim torze.

Kilka dni po obozie rozpoczną się już treningi na torze i sparingi. Jest pan zadowolony, że ta zimowa przerwa się już kończy i w końcu będzie można wrócić do ścigania?

Zawsze jestem szczęśliwy i podekscytowany, kiedy można znów wsiąść na motocykl. To dla nas zawodników szczęśliwy czas, że można wrócić do ścigania, do tego wszystkiego. To bardzo przyjemne uczucie, móc znów to poczuć całą otoczkę.

Przeczytaj o eskapadzie Keynana Rew i o tym, czy nie za bardzo igra z losem? Przeczytaj o eskapadzie Keynana Rew i o tym, czy nie za bardzo igra z losem?

Ma pan podpisany kontrakt tylko w jednym klubie oprócz polskiej ligi, choć regulamin pozwala podpisać umowy z aż trzema zagranicznymi klubami. Czy rozważa pan jeszcze poszukiwania innych pracodawców?

Obecnie jestem zadowolony z faktu kontraktu w Polsce i Wielkiej Brytanii, ale jeśli w trakcie sezonu pojawi się jakaś oferta i uznam, że będę w stanie podołać i ścigać się w trzech ligach to wtedy poważnie się nad tym zastanowię i zapewne spróbuję swoich sił, ale zobaczymy, jak to wszystko się potoczy.

Zawodnik

Keynan Rew

Keynan Rew

ur.
2003
wzrost
184 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Jest pan typem żużlowca, który lubi być zajętym i ścigać się niemal codziennie, czy woli raczej mieć czas na odpoczynek i regenerację pomiędzy zawodami?

Uważam, że dobrze jest być w rytmie startowym i startować często. Im więcej jazdy, tym lepsze wyczucie sprzętu i motocykla. Poza tym żaden trening nie zastąpi ścigania we czterech spod taśmy. Cieszę się, że w tym sezonie będę miał napięty kalendarz. Oby pomogło mi to w rozwoju, stawaniu się lepszym i jeszcze większym rozpędzeniu kariery.

Na co czeka Zdunek Wybrzeże Gdańsk w kwestii wzmocnienia składu na I ligę? Na co czeka Zdunek Wybrzeże Gdańsk w kwestii wzmocnienia składu na I ligę?

Pański wieloletni sponsor, firma Polcopper została sponsorem Zdunek Wybrzeża. Jak ocenia pan to posunięcie? Czy to dobra wiadomość dla klubu?

To ogromny impuls i zastrzyk dla klubu. Polcopper ma także siedzibę niedaleko gdańskiego stadionu, co uważam za plus i korzyść dla obu stron. Myślę, że będzie to udana i owocna współpraca.Na portalu sportowefakty.wp.pl pojawia się informacja, że w wolnych chwilach będzie pan pracować w gdańskim oddziale Polcoppera. Czy to prawda?

Jestem zdziwiony i pierwsze o tym słyszę. Zdecydowanie nie jest to prawdą.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma nowego sponsora. Sprawdź, czy oznacza to większą współpracę z Unią Leszno Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma nowego sponsora. Sprawdź, czy oznacza to większą współpracę z Unią Leszno

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
78% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
2% REMIS
20% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 +96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 8 0 4 +139 21
3 Innpro ROW Rybnik 11 7 0 4 +20 18
4 Cellfast Wilki Krosno 12 7 0 5 -6 17
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 12 6 1 5 -24 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 55:35 (pierwszy mecz 42:48, bonus dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz)
  • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik 47:43 (pierwszy mecz 34:56, bonus dla Innpro ROW Rybnik)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane