Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 2:3. Zwycięski tie-break siatkarzy

Trefl Gdańsk

W Olsztynie wprawdzie Maciej Muzaj zdobył najwięcej punktów, ale to Piotr Nowakowski został MVP spotkania Mateusz Słodkowski

Bardzo często zwycięzców siatkarskiej rywalizacji pomiędzy ekipami z Gdańska i Olsztyna wyłaniał piąty set. Tak też było w niedzielę w hali Urania. Trefl pokonał Indykpol AZS 3:2 (20:25, 25:16, 25:18, 19:25, 15:11). MVP spotkania został Piotr Nowakowski.

Indykpol AZS: Hadrava 16, Lux 14, Andringa 11, Zniszczoł 10, Pietraszko 6, Woicki, Żurel (libero) oraz Kańczok 3, Urbanowicz 1, Gil.

Trefl: Muzaj 29, Nowakowski 18, Schott 13, Niemiec 8, Mijailović 4, Janusz 2, Olenderek (libero) oraz Hebda 7, Jakubiszak, Kozłowski

Gdańszczanie mieli dużą szanse wygrać w Olsztynie za 3 punkty. Szkoda, że "przysnęli" nieco w końcówce pierwszej partii. Od początku inauguracyjnego seta Trefl znajdował się na minimalnym prowadzeniu. Pod koniec zaczął nieco szwankować blok, do tego doszły proste błędy i Akademicy, najpierw wyrównali (13:13) a później wyszli na minimalne prowadzenie. Kto wie, czy na losach seta nie zaważyła wideoweryfikacja przy stanie 17:16 dla olsztynian. Zastrzeżenia zgłosił ich trener i okazało się, ze miał rację. Zamiast remisu, zrobiło się 18:16 dla AZS-u i gdańszczanie całkowicie zgubili rytm co przyczyniło się do ich porażki.

Następne dwa sety stały jednak pod znakiem przewagi gdańszczan, zwłaszcza drugi, który rozpoczęli od mocnego uderzenia "4:0". Czwarty set to kolejna szansa na zainkasowanie kompletu punktów. Rozpoczął się on od prowadzenia goście 3:0, później było już 9:5 i na tym skuteczna gra Trefla się skończyła.

Olsztynianie doprowadzili w meczu do remisu i trzeba było grać tie-breaka. W nim ponownie lepiej rozpoczęli goście (4:1), by za chwilę stracić niemal całą przewagę (4:3). Tym razem jednak gdańszczanie nie dali się doścignąć rywalom. Wprawdzie AZS niwelował straty do jednego "oczka" (10:9 i 12:11) to jednak w końcówce szybkie trzy punkty zdobyli gdańszczanie i wygrali w całym meczu.

13 MKS Będzin 18 1 17 14:51 6

13 grudnia z rozgrywek wycofała się Stocznia Szczecin, która miała bilans: 5 wygranych, 4 przegrane, 15 punktów, sety 16:14. Wszystkie wyniki z udziałem tej drużyny zostały anulowane. PlusLiga kontynuuje rozgrywki w składzie 13 drużyn.

Tabela wprowadzona: 2019-02-19