• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mecz z zespołem z Rzeszowa to dla żużlowców Wybrzeża ostatnia szansa, aby włączyć się do walki o utrzymanie. Do tego będzie potrzebne zwycięstwo i to najlepiej różnicą co najmniej 15 punktów, aby zgarnąć także punkt bonusowy.

Pierwszy mecz obu drużyn w Rzeszowie, zakończył się wygraną gospodarzy 52:38, co przed dzisiejszym rewanżem stawia ich w bardzo korzystnym położeniu w kontekście punktu bonusowego.

W minioną niedzielę gdańszczanie przegrali 30:60, jadąc osłabieni brakiem liderów: Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa-Kristiana Iversena.

Wydawało się, że od meczu z Polonią, klub z Trójmiasta rozpoczął już sprawdzanie zawodników pod kątem jazdy w Krajowej Lidze Żużlowej (KLŻ) w 2025 roku. Mało kto pierwszy test w Bydgoszczy zaliczył pozytywnie.

Udany debiut w barwach Wybrzeża w Bydgoszczy zaliczył Josh Pickering, który zdobył 13 punktów w 6 startach. To kolejny Australijczyk, który miał okazję jeździć reprezentując barwy gdańskiego klubu.

Dzisiaj jednak Wybrzeże spróbuje włączyć się ostatni raz w realną walkę o utrzymanie. W awizowanym składzie na niedzielny mecz znaleźli się liderzy drużyny: Kasprzak i Iversen, a ponadto w składzie jest także Pickering.

- Musimy być swoją najlepszą wersją i możemy to wtedy wygrać - mówił w rozmowie z naszym portalem przed niedzielnym meczem powracający do składu Niels-Kristian Iversen.

Wybrzeże dzisiaj ma ostatnią szansę, aby włączyć się do walki o ligowe utrzymanie. Ich obecna strata do zespołu z Rzeszowa wynosi 7 punktów. W przypadku zwycięstwa z bonusem zmaleje ona do 4 "oczek", a gdańscy żużlowcy będą mieli jeszcze do odjechania trzy mecze.

Składy obu drużyn potwierdzone. Wybrzeże bez zmian i bez żadnego zawodnika pod numerem 16. Z kolei w składzie rzeszowskiej drużyny dwie roszady: - Pod numerem 2 w miejsce Mateusza Świdnickiego pojedzie Jesper Knudsen, - Pod numerem 6 w miejsce Kryspina Jarosza pojawił się Wiktor Rafalski. Ponadto z numerem 8 w składzie wpisany został Bartosz Curzytek.

W Gdańsku obecnie przechodzi ulewa, Ale na ten moment nie ma informacji odnośnie przełożenia spotkania. Tor na dzisiejszy mecz jest regulaminowy.

Stan toru na 50 minut do planowanego początku spotkania.

Żużlowcy obu drużyn byli już na obchodzie toru, który zakończyła... ulewa. Obecnie przestaje padać, ale nad stadionem jest druga ciemna chmura, co może zwiastować kolejne opady deszczu.

Nad stadionem w Gdańsku ponownie zaczęło padać.

Druga ulewa jest jednak znacznie intensywniejsza.

Trwają narady z udziałem przedstawicieli obu drużyn.

Deszcz pada mniej intensywnie, ale mało co wskazuje na to, żeby mecz miał się odbyć.

Trwa oczekiwanie na decyzję sędziego zawodów.

Komisarz toru i sędzia zawodów na obchodzie toru po ulewie.

Na torze utworzyły się spore kałuże, które trudno może być sprzątnąć w szybkim czasie - zwłaszcza na pierwszym polu startowym i przy pierwszym łuku.

Zaczynają się powoli prace gracarzy z odciąganiem wody z toru.

Trwają prace przy polach startowych, na razie brakuje oficjalnego komunikatu odnośnie tego czy mecz się odbędzie.

"Jedziemy! Jedziemy!" - skanduje kilkuosobowa fanów gospodarzy.

Trwają prace torowe, kałuża przy pierwszym łuku jest prawie ściągnięta.

Tak obecnie wygląda pierwszy łuk po pracach gracarzy. Mecz może rozpocząć się z opóźnieniem.

Powoli się przejaśnia, prace trwają na drugim łuku.

Obecnie prace trwają przy polach startowych.

Coraz więcej wskazuje na to że mecz się odbędzie. Zawodnicy obu drużyn szykują się do zawodów.

Na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców.

Obecna sytuacja na polach startowych, gdzie przed chwilą namalowana została linia.

Tor wygląda coraz lepiej i wiele wskazuje na to, że mecz się odbędzie.

Prace torowe zakończone, nad stadionem pojawia się słońce, niedługo decyzja sędziego odnośnie startu spotkania.

Decyzja sędziego zawodów: 17.15 - próba toru, jeśli będzie wszystko w porządku mecz ruszy o 17.30. Nie będzie prezentacji.

Dzisiaj pojedziemy według pierwszego zestawu startowego.

Rusza próba toru, po stronie gospodarzy obecni są Pickering i Iversen.

Teraz czas dla gości na próbę toru, na której pojawili się Pieszczek i Pedersen.

Szybko z jazdy na próbie toru zrezygnował Pedersen.

Próba toru zakończona, przy okolicy parku maszyn trwają dyskusje.

Mecz rozpocznie się około godz. 17:40

Kolejny obchód toru z udziałem sędziego zawodów i komisarza toru.

Narada sędziego, komisarza toru z udziałem przedstawicieli sztabów obu drużyn.

IW biegu wystartują:   Marcin Nowak,   Krzysztof Kasprzak,   Nicki Pedersen,   Adrian Gała. 74 minuty po planowanej godzinie rozpoczęcia spotkania, sędzia puścił zegar dwóch minut do rozpoczęcia pierwszego biegu.

IWynik biegu: 2:4. Kolejność: Marcin Nowak (3 pkt), Krzysztof Kasprzak (2 pkt), Nicki Pedersen (1 pkt), Adrian Gała (d/0 pkt). Pewna wygrana Nowaka, Gała na drugim okrążeniu zanotował defekt, a później został jeszcze zdublowany.

IIW biegu wystartują:   Bartosz Tyburski,   Wiktor Rafalski,   Miłosz Wysocki,   Franciszek Majewski.

IIWynik biegu: 1:5. Kolejność: Franciszek Majewski (3 pkt), Wiktor Rafalski (2 pkt), Bartosz Tyburski (1 pkt), Miłosz Wysocki (d/0 pkt). Komiczny bieg. Pewna wygrana Majewskiego. Najpierw problemy miał Rafalski, później Wysocki zanotował defekt. Na trzecim okrążeniu błąd popełnił Tyburski i dał się wyprzedzić Rafalskiemu.

IIIW biegu wystartują:   Jacob Thorssell,   Tom Brennan,   Jesper Knudsen,   Niels-Kristian Iversen.

IIIWynik biegu: 4:2. Kolejność: Niels-Kristian Iversen (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Tom Brennan (1 pkt), Jesper Knudsen (0 pkt). Pewna wygrana Iversena. Przez chwilę gospodarze byli na podwójnym prowadzeniu, ale Brennan na drugim łuku pierwszego okrążenia popełnił błąd i wyprzedził go Thorssell.

IVW biegu wystartują:   Miłosz Wysocki,   Krystian Pieszczek,   Josh Pickering,   Wiktor Rafalski.

IVWynik biegu: 3:3. Kolejność: Josh Pickering (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Wiktor Rafalski (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt). Kolejność rozstrzygnięta już po starcie. Pewna wygrana Pickeringa, Wysocki bardzo daleko za rywalami dojechał do mety.

4'Przerwa na kosmetykę toru. Zastrzeżenia co do stanu toru pokazywali m.in. Pedersen czy Knudsen.

4'Na tor wyjeżdża jeszcze polewaczka, a przerwa przed kolejnym biegiem się wydłuży.

VW biegu wystartują:   Adrian Gała,   Nicki Pedersen,   Tom Brennan,   Krystian Pieszczek. Polewaczka zjechała z toru, były kolejne prace torowe, zaczynamy drugą serię startów!

VWynik biegu: 3:3. Kolejność: Tom Brennan (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Nicki Pedersen (1 pkt), Adrian Gała (0 pkt). Pewna wygrana Brennana, który dojechał do mety z gigantyczną przewagą. Gała na drugiej pozycji zanotował defekt na pierwszym okrążeniu. Natomiast para gości nie dała popisu jak jechać parą - Pedersen miał pretensje do Pieszczka.

VIW biegu wystartują:   Niels-Kristian Iversen,   Jesper Knudsen,   Bartosz Tyburski,   Marcin Nowak.

VIWynik biegu: 3:3. Kolejność: Niels-Kristian Iversen (3 pkt), Jesper Knudsen (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Bartosz Tyburski (0 pkt). Pewne zwycięstwo Iversena, spore odległości między zawodnikami, kolejność rozstrzygnęła się już po starcie.

VIIW biegu wystartują:   Franciszek Majewski,   Josh Pickering,   Jacob Thorssell,   Krzysztof Kasprzak.

VIIWynik biegu: 4:2. Kolejność: Josh Pickering (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Franciszek Majewski (0 pkt). Kolejna pewna wygrana Pickeringa. Spore różnice między zawodnikami na mecie.

7'Kolejna przerwa na kosmetykę toru.

VIIIW biegu wystartują:   Nicki Pedersen,   Niels-Kristian Iversen,   Krystian Pieszczek,   Miłosz Wysocki. Patrząc na wyścigi w pierwszych dwóch seriach startów całej czwórki, nadchodząca gonitwa zapowiada się ciekawie.

VIIIWynik biegu: 3:3. Kolejność: Niels-Kristian Iversen (3 pkt), Nicki Pedersen (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt). Iversen na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Pedersena i zanotował swoje trzecie biegowe zwycięstwo. Wysocki tym razem dojechał do mety, ale daleko za resztą stawki.

IXW biegu wystartują:   Krzysztof Kasprzak,   Marcin Nowak,   Josh Pickering,   Jesper Knudsen.

IXWynik biegu: 4:2. Kolejność: Krzysztof Kasprzak (3 pkt), Jesper Knudsen (2 pkt), Josh Pickering (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt). Zwycięstwo Kasprzaka, choć do samego końca starał się go atakować Knudsen. Nowak dojechał do mety daleko za rywalami.

XW biegu wystartują:   Wiktor Rafalski,   Adrian Gała,   Jacob Thorssell,   Tom Brennan.

XWynik biegu: 3:3. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Wiktor Rafalski (0 pkt). Start dla Gały, ale po wyjeździe z pierwszego łuku wyprzedził go Thorssell. Na finiszu czwartego okrążenia wyprzedził go również Brennan.

10'Kolejna przerwa na równanie toru. Wybrzeże ma szanse dzisiaj na to, aby po raz pierwszy w tym sezonie być na meczowym prowadzeniu po danym biegu.

XIW biegu wystartują:   Tom Brennan,   Krystian Pieszczek,   Krzysztof Kasprzak,   Marcin Nowak.

XIWynik biegu: 5:1. Kolejność: Tom Brennan (3 pkt), Krzysztof Kasprzak (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt). Przez pierwsze okrążenie prowadził Nowak, ale popełnił błąd i wyprzedziła go para Wybrzeża. Proszę Państwa, to nie są ćwiczenia - Wybrzeże pierwszy raz w tym sezonie, po 154 biegach jest na meczowym prowadzeniu!

XIIW biegu wystartują:   Jesper Knudsen,   Bartosz Tyburski,   Franciszek Majewski,   Adrian Gała.

czytaj więcej wiadomości »

Typer

typuj

Trofea za czerwiec 2024:

  1. 1 miejsceMarcin W
  2. 2 miejsceSławek Surkont
  3. 3 miejsceRafa M
  4. 4 miejsceLech Poznań
  5. 5 miejsceMarek Węgrzynowski

Najbliższe mecze

14 lipca 2024 (niedziela)
19 lipca 2024 (piątek)
22 lipca 2024 (poniedziałek)

Imprezy sportowe

Jacek Główczyński

Redaktor serwisu

Jacek Główczyński

j.glowczynski@trojmiasto.pl

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!
14.07 g.21.00
Hiszpania
Anglia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
14.07 g.17.00
wynik wkrótce
Texcom Stal Rzeszów
10.07 g.21.00
Holandia
1:2
Anglia
09.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Francja
07.07 g.14.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
06.07 g.21.00
Holandia
2:1
Turcja

Ligowiec miesiąca

Geoffrey Groselle Ligowcem Czerwca. Nagroda za koszykarskie mistrzostwo Polski

Pytanie

Zadaj pytanie Geoffrey'owi Grosellowi, centrowi Trefla Sopot

Informacja została wysłana do redakcji

Last minute!

Tabela

Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Cracovia 0 0 0 0 0:0 0
1 GKS Katowice 0 0 0 0 0:0 0
1 Górnik Zabrze 0 0 0 0 0:0 0
1 Jagiellonia Białystok 0 0 0 0 0:0 0
1 Korona Kielce 0 0 0 0 0:0 0
1 Lech Poznań 0 0 0 0 0:0 0
1 Lechia Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
1 Legia Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
1 Motor Lublin 0 0 0 0 0:0 0
1 Piast Gliwice 0 0 0 0 0:0 0
1 Pogoń Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
1 Puszcza Niepołomice 0 0 0 0 0:0 0
1 Radomiak Radom 0 0 0 0 0:0 0
1 Raków Częstochowa 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Mielec 0 0 0 0 0:0 0
1 Śląsk Wrocław 0 0 0 0 0:0 0
1 Widzew Łódź 0 0 0 0 0:0 0
1 Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Najbardziej zawiedli

Najczęściej czytane

Forum Sport

KL Lechia Gdańsk

Organizator imprez:
- czwartki lekkoatletyczne
- Memoriał Żylewicza
- Bieg św. Dominika
- Puchar Poczty Polskiej