Wiadomości

AP Lotos Gdańsk chce medali. Kobiecy sport w Trójmieście coraz silniejszy

AP Lotos Gdańsk

W sobotę piłkarki AP Lotos Gdańsk zakończą debiutancki sezon w Ekstralidze. W kolejnych chcą mierzyć wyżej niż utrzymanie i wziąć przykład z innych kobiecych zespołów w Trójmieście, które co roku walczą o medale.
W sobotę piłkarki AP Lotos Gdańsk zakończą debiutancki sezon w Ekstralidze. W kolejnych chcą mierzyć wyżej niż utrzymanie i wziąć przykład z innych kobiecych zespołów w Trójmieście, które co roku walczą o medale. fot. AP Lotos Gdańsk

AP Lotos Gdańsk w sobotę o godz. 10:30 na boisku przy al. Grunwaldzkiej, zakończy sezon ekstraligi w piłce nożnej kobiet meczem z GKS Katowice. Już wcześniej beniaminek zapewnił sobie utrzymanie, a w najbliższych latach zamierza pójść śladem koleżanek z innych ligowych dyscyplin w Trójmieście i włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski.AP Lotos Gdańsk. Sprawdź wszystkie artykułyTrójmiasto ma wiele argumentów, aby rościć sobie prawo do miana stolicy kobiecego sportu ligowego w Polsce:

 • rugbistki Biało-zielonych Ladies Gdańsk walczą o jedenasty tytuł mistrzyń Polski z rzędu
 • unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa rywalizują o szóste kolejne złoto
 • hokeistki Stoczniowca w kwietniu zdobyły piąte z kolei wicemistrzostwo Polski
 • koszykarki VBW Arki Gdynia w ostatnich dwóch sezonach zdobyły dwa mistrzostwa kraju i dwa Puchary Polski

Niebawem do grona żeńskich zespołów walczących o krajowe medale mogą dołączyć piłkarki nożne AP Lotos Gdańsk. Podopieczne Tomasza Borkowskiego w debiutanckim sezonie na poziomie Ekstraligi, zapewniły sobie utrzymanie na kolejny sezon cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Ambicje gdańskiego klubu sięgają jednak znacznie wyżej a tempo rozwoju pokazuje, że lada moment marzenia mogą stać się rzeczywistością.

- Cel został zrealizowany, ale mamy konkretne plany rozwoju. W perspektywie 4 lat chcemy grać o najwyższe cele. Trójmiasto zasługuje na to, aby mieć kobiecy zespół walczący o mistrzostwo Polski w piłce nożnej - mówi nam prezes AP Lotos Gdańsk Tomasz Bocheński.

AP Lotos Gdańsk. Pasja ponad pieniądze. Jak zarabiają piłkarki?Podglądamy trening piłkarek AP Lotos Gdańsk. Zawodniczki opowiadają nam czym zajmują się poza sportem. Zdradzają też w jaki sposób łączą występy w ekstralidze kobiet z pracą zawodową.W klubie oprócz zespołu seniorek trenuje około 120 dziewcząt w sześciu grupach wiekowych: skrzat, żak, orlik, młodzik, U-15 i U-17.

Nabory do szkółek piłkarskich. Sprawdź ofertę dla dziewczynek- Przeszliśmy drogę od najniższej do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zazwyczaj w Europie jest tak, że zespoły żeńskie przejmowane są przez duże marki piłkarskie. Tak na przykład wrocławski zespół w Ekstralidze został przejęty przez Śląsk. My postanowiliśmy zbudować wszystko od zera z dziewczynami z naszego klubu i naszego regionu. między pierwszym a drugim poziomem rozgrywek jest ogromna, więc po awansie przyszedł moment, że musieliśmy sięgnąć po piłkarki z zewnątrz, jednocześnie podnosząc poprzeczkę naszym juniorkom. Jako akademia chcemy szkolić, a zarazem sprawiać, że nasze zawodniczki nie będą musiały wyjeżdżać gdzieś w Polskę, aby realizować swoje pasje. Dochodzimy do momentu, w którym powoli można się utrzymać z kobiecej piłki. Oczywiście nie ma porównania z męskim futbolem, ale dużo zmienia się na lepsze - wyjaśnia prezes Bocheński.

Priscilla Hagan w AP Lotos. Przeczytaj wywiad z piłkarką z Ghany- Drużyny na mistrza Polski nie zbuduje się od razu, trzeba pracować na to krok po kroku. Myślę, że w dwa, trzy sezony wystarczą, abyśmy znalazły się na podium. Przyjdzie na nas czas. Trzeba dać nam trochę wsparcia i zachęcić kibiców, aby przychodzili zobaczyć nasze mecze. Nie każdy musi się zakochać w kobiecej piłce, ale warto chociaż przyjść i zobaczyć - dodaje kapitan AP Lotos Gdańsk Patrycja Salwa.
W sobotę o godz. 10:30 na boisku przy al. Grunwaldzkiej 244 gdańszczanki rozegrają ostatni mecz sezonu. Podopieczne trenera Borkowskiego zmierzą się z szóstym w ligowej tabeli GKS Katowice. Wstęp wolny.

Ekstraliga kobiet w piłce nożnej. Sprawdź wyniki i tabelę

Opinie (6)

 • I tego im życzę ;)

  Medale są w Waszym zasięgu !!!

  • 12 3

 • Nie, nie i jeszcze raz nie!!! (2)

  Teraz w Trójmieście przyszedł czas na medale i awanse dla kibiców Bałtyku Gdynia, którzy to w następnym sezonie wprost rozniosą ten 4-poziom rozgrywkowy!!!

  • 0 8

  • jedno drugiego nie wyklucza ;)

   • 2 1

  • No dobra.. pójdźmy na kompromis

   Medale dla AP Lotos Gdańsk.. ale 3-awanse pod rząd dla kibiców Bałtyku

   • 0 2

 • Niech grają i wygrywają!

  życzę dużo sukcesów! Obyśmy jeszcze nie raz o was usłyszeli!

  • 9 2

 • Grajcie i walczcie

  tak jak dawniej Sztorm Gdynia ! Którego trenerem był Krzysztof Własny .

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

AP Lotos Gdańsk

AP LOTOS Gdańsk prowadzi szkolenie dziewcząt w siedmiu kategoriach wiekowych: seniorki, U17, U15, U13, U11, U9 i U7.

 

Drużyna seniorek w sezonie 2020/2021 zadebiutowała na najwyższym szczeblu krajowych kobiecych rozgrywek piłkarskich – Ekstralidze kobiet.

 

APLG jest również operatorem programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, w ramach którego w 15 ośrodkach zamiejscowych (klubach partnerskich) około 3000 zawodniczek i zawodników szkolonych jest według jednolitego planu szkolenia pod dokładnym nadzorem AP LOTOS Gdańsk.

 

AP LOTOS Gdańsk prowadzi również treningi indywidualne. Wychodząc naprzeciw aktualnie panującym trendom oferujemy specjalistyczne szkolenie indywidualne z podziałem na grupy wiekowe oraz różne profile zawodników. Pracujemy w grupach z podziałem na kategorie wiekowe, dodatkowy podział pod względem umiejętności (połączenie zawodników o podobnych „wadach” i „zaletach”). Ponadto w grupach starszych skupiamy się na stworzeniu warunków podobnych do meczowych.

 

Od wielu lat organizujemy piłkarskie obozy dla wszystkich dzieci, które cieszą się dużą popularnością, a ich uczestnicy wracają do nas w kolejnych latach.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane