Wiadomości

stat

Koszykarze Arki Gdynia pewnie pokonali wicemistrza Polski. Trafili 16 "trójek"

Asseco Arka Gdynia

W niedzielę Krzysztof Szubarga przypomniał, że także może być liderem Arki.
W niedzielę Krzysztof Szubarga przypomniał, że także może być liderem Arki. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia zagrali bardzo skutecznie i nie mieli problemów z pokonaniem BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 86:73 (22:18, 21:19, 23:19, 20:17). Drużyna Przemysława Frasunkiewicz trafiła aż 16 rzutów za trzy punkty na 32 próby. Do tego każdy z liderów pokazał dobrą grę, na co wicemistrz Polski nie miał odpowiedzi.



ARKA Gdynia

Dulkys 16 (4x3), Florence 14 (4x3), Bostic 11 (1x3), Dylewicz 2, Łapeta 0 oraz Szubarga 17 (3x3), Ponitka 13 (3x3, 7 zb., 5 as.), Upshaw 8, Wyka 5 (1x3), Garbacz 0
86:72
(22:18, 21:19, 23:19, 20:17)
Miejsce:
Gdynia Arena
Sędziowie:
Proc, Njilo, Tomaszewski
Widzów:
1000

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Maras 14 (1x3, 6 zb.), Jaramaz 13 (2x3), Scott 11 (2x3, 6 zb., 5 as.), Żołnierewicz 8 (1x3), Nowakowski 3 (1x3) oraz Szymkiewicz 11 (5 zb.), Majewski 6 (2x3), King 4 (9 zb.), Kowalenko 3 (1x3)


KOSZYKARZE TREFLA PRZEGRALI Z POLPHARMĄ I SĄ NA DNIE TABELI. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO MECZU, OCEŃ ZAWODNIKÓW I TRENERA

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Przed obecną kolejką to BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski była liderem EBL, choć taki sam bilans miały: Arka Gdynia, Stelmet Enea BC Zielona Góra i Polski Cukier Toruń. Po weekendzie dwie porażki na koncie będą mogły mieć już tylko trzy drużyny. Stelmet zagra ze Spójnią Stargard, Polski Cukier gra dzisiaj z GTK Gliwice
Grę rywala pod wodzą trenera Wojciecha Kamińskiego docenia rozgrywający Krzysztof Szubarga (ARKA Gdynia). Jeden z liderów gdyńskiej drużyny ma jednak jeden problem...

PRZECZYTAJ DLACZEGO KRZYSZTOF SZUBARGA SZUKA FORMY
To trzeci z serii meczów Arki w Gdynia Arenie. Najpierw pokonali TBV Start Lublin 83:78, a ostatnio ulegli w Eurocup Albie Berlin 64:76

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ARKA - ALBA
Pierwszy raz w Gdynia Arnie, w koszulce gości zagra dzisiaj Przemysław Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski). Wychowanek gdyńskiego zespołu spędził w żółto-niebieskich w EBL cztery sezony, wcześniej grał w grupach młodzieżowych. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zagrał dla Arki w 155 meczach i zdobył w nich 1286 punktów.
[ICO]
Wyjściowy skład gospodarzy: 0 Florence (ARKA Gdynia), 3 Bostic (ARKA Gdynia), 8 Dylewicz (ARKA Gdynia), 16 Łapeta (ARKA Gdynia), 44 Dulkys (ARKA Gdynia)
Goście zaczynają piątką: 0 Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 3 Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 5 Nowakowski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 14 Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), 28 Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Arki
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
1'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
2'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
2'
[5:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
3'
Asseco - skandują kibice
[ICO]
3'
[5:6] Tylko jeden rzut wolny trafia Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
3'
[7:6] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
3'
[7:8] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
3'
[9:8] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
4'
[9:9] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
5'
[12:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
6'
Dulkys (ARKA Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
6'
[15:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
6'
Na trybunach pojawili się kibice z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy skandują "Stalówka"
[ICO]
6'
[15:11] Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
6'
[17:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[19:11] 2 punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia), ładna asysta Bostica
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
8'
[19:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalenko (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
8'
[22:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
9'
[22:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
10'
[22:18] Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Arka i Stal grają poukładaną koszykówkę jednak o prowadzeniu pierwszej z drużyn w głównej mierze zdecydowało świetne wykończenie akcji przez Bostica (ARKA Gdynia)
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla BM Slam Stali
[ICO]
11'
[22:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
11'
[24:20] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia). Świetna asysta Szubargi
[ICO]
12'
[24:22] 2 punkty spod kosza zdobywa King (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
12'
[26:22] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[28:22] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[31:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie Kamińskiego (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
14'
[31:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
14'
[31:27] 2 punkty dobitką zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
15'
[33:27] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[36:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[36:29] 2 punkty zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), do tego faul Łapety
[ICO]
16'
[36:30] Rzut wolny trafia Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
16'
[38:30] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
[38:32] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
18'
[38:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
[41:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
Przewinienie techniczne dla trenera Kamińskiego (ARKA Gdynia), który krzyczał do sędziego, że Ponitka (ARKA Gdynia) przekroczył linię końcowa boiska
20'
Florence (ARKA Gdynia) pudłuje wolnego
[ICO]
20'
[43:34] 8 Dylewicz (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[43:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. W Arce otworzyło się kilka opcji w ataku. Świetnie z Upshawem (ARKA Gdynia) grał Szubarga (ARKA Gdynia), za trzy trafiał Ponitka (ARKA Gdynia) więc przewaga gospodarzy urosła nawet do 9 punktów. Na koniec kwarty zniwelował ją trójką Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski)
Najskuteczniejsi do przerwy: Bostic (ARKA Gdynia) i Dulkys (ARKA Gdynia) po 9 pkt, Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) - 8 pkt, Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski) - 7 pkt
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
21'
[45:37] 2 punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany
21'
Dulkys (ARKA Gdynia) pudłuje rzut wolny
[ICO]
22'
[45:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
23'
[45:42] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), do tego faul Szubargi
[ICO]
23'
[45:43] Rzut wolny trafia Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
24'
[45:45] 2 punkty zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
24'
[48:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
24'
[48:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scott (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
25'
[51:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
26'
[51:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
26'
[54:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
27'
[56:51] 2 punkty "hakiem" zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[58:51] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
Przerwa na żądanie (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
28'
[60:51] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[63:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[63:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
30'
[66:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
[66:56] 2 punkty spod kosza zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Dominował w niej Szubarga (ARKA Gdynia), który często dostawał się pod kosz rywali i zdobywał punkty. Do zza linii 6,75 m trafienia dołożyli Florence (ARKA Gdynia) i Ponitka (ARKA Gdynia) i choć goście zrównali się w pewnym momencie punktami z Arką, to ta i tak odskoczyła na 10 pkt przewagi
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Stali
[ICO]
31'
[69:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
32'
[69:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
32'
[72:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
33'
[72:61] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
33'
[74:61] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
34'
[74:63] 2 punkty zdobywa Jaramaz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
35'
[74:65] 2 punkty spod kosza zdobywa Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
35'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
35'
[76:65] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
36'
[79:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
37'
[81:65] 2 punkty spod kosza zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia), ładna asysta Ponitki
[ICO]
38'
[81:67] 2 punkty spod kosza zdobywa King (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
38'
[83:67] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
38'
Faul techniczny Bostica (ARKA Gdynia) za dyskusje z sędzią
[ICO]
38'
[83:69] 2 punkty "hakiem" zdobywa Maras (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
[ICO]
39'
[86:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
[86:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski).
40'
KONIEC MECZU. Gdynianie dobili w ostatniej kwarcie do 16 celnych rzutów za trzy punkty. Z tak skutecznie grającą Arką wicemistrz Polski nie miał szans

opinie kibiców w trakcie relacji (10)


Typowanie wyników

mecz ligowy
16.12.2018 godz.12:35
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

77%

244 typowania

x

0%

1 typowanie

2

23%

73 typowania


Tabela po 10 kolejkach

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Stelmet Enea BC Zielona Góra 12 10 2 1124:955 22
2 Polski Cukier Toruń 10 8 2 871:764 18
3 ARKA GDYNIA 10 8 2 890:833 18
4 MKS Dąbrowa Górnicza 12 6 6 1017:1009 18
5 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 10 7 3 894:769 17
6 Anwil Włocławek 10 7 3 892:807 17
7 Polpharma Starogard Gdański 10 7 3 951:903 17
8 King Szczecin 10 5 5 845:807 15
9 Legia Warszawa 10 5 5 768:794 15
10 TBV Start Lublin 10 4 6 776:804 14
11 GTK Gliwice 10 4 6 841:909 14
12 Rosa Radom 10 4 6 740:816 14
13 AZS Koszalin 10 2 8 755:861 12
14 Miasto Szkła Krosno 10 2 8 752:876 12
15 Spójnia Stargard 10 2 8 704:848 12
16 TREFL SOPOT 10 1 9 797:862 11

Tabela wprowadzona: 2018-12-19

aktualna tabela »

Wyniki 10 kolejki:

  • ARKA GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 86:73 (22:18, 21:19, 23:19, 20:17)
  • Polpharma Starogard Gd. - TREFL SOPOT 100:90 (25:24, 25:23, 29:22, 21:21)
  • Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 85:68 (23:20, 15:16, 27:18, 20:14)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 81:101 (24:25, 17:25, 19:26, 21:25)
  • AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12)
  • Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 113:98 (29:20, 26:25, 28:19, 30:34)
  • TBV Start Lublin - King Szczecin 71:80 (19:16, 21:28, 16:16,, 15:20)
  • Spójnia Stargard - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:85 (9:21, 15:24, 23:18, 12:22)
  • Awansem z 15. kolejki:
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:102 (23:28, 19:24, 15:21, 21:29)

Opinie (25) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 20.11.2019 godz. 20:00 LIVE!

mecz pucharowy

Jak typują inni

1

87%

230 typowań

x

0%

0 typowań

2

13%

34 typowania

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Damian Łupiński 15 33 80%
2. Jacek Urbanek 15 32 80%
3. Czesław Belka 13 31 84.6%
4. Żaneta Kwiatkowska 14 30 78.6%
5. Andrzej Maciejewski 14 30 78.6%

Terminarz

20.11 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia typuj Buducnost Podgorica LIVE!
23.11 (sob) godz.17:30 Enea Astoria Bydgoszcz typuj ASSECO ARKA Gdynia
28.11 (czw) godz.17:30 Stelmet Enea BC Zielona Góra typuj ASSECO ARKA Gdynia
17.11 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 81:66 Legia Warszawa
13.11 (śr) godz.20:45 Unicaja Malaga 91:69 ASSECO ARKA Gdynia

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane