Eurocup. Arka Gdynia przegrała z Cedevitą Zagrzeb. Kolejna słaba ostatnia część meczu

Asseco Arka Gdynia

Wejścia pod kosz Jamesa Florence'a w czwartek kwarcie uratowały Arkę przed porażką różnicą większą niż 20 punktów. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Trzecia porażka w trzecim meczu Eurocup koszykarzy Arki Gdynia. Tym razem ulegli we własnej hali Cedevicie Zagrzeb 61:73 (19:14, 14:21, 16:20, 12:23). Po raz kolejny żółto-niebiescy nie dotrzymali kroku rywalowi w czwartej kwarcie. Ogólnie jednak spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a gdynianie trafili raptem 9 z 35 rzutów za trzy punkty. Z powodu kontuzji na boisku nie zobaczyliśmy Krzysztofa Szubargi.

Bostic 17 (3x3), Florence 16 (1x3), Ponitka 7 (1x3, 6 zb.), Upshaw 2, Wyka oraz Witliński 9 (2x3), Dulkys 6 (2x3), Łapeta 4 (7 zb.), Stryjewski 0, Kamiński 0, Garbacz 0

Cedevita Zagrzeb

Cobbs 13 (5 zb.), Benite 12 (1x3), Ramljak 7 (1x3, 11 zb.), Cook 6, Stipanović 6 oraz Bell 12 (2x3), Lima 10 (6 zb.), Aguilar 7 (13 zb.), Perković 3 (1x3), Magette 2

Po dwóch kolejkach Eurocup Arka jest jedynym zespołem w swojej grupie, który nie odniósł zwycięstwa. Tak przedstawia się tabela grupy B

6. ARKA GDYNIA 0 2 152:176
W odniesieniu pierwszej wygranej może pomóc Adam Łapeta (ARKA Gdynia), który w ostatnim meczu z Rosą Radom wreszcie pokazał koszykówkę na wysokim poziomie

PRZECZYTAJ DLACZEGO ADAM ŁAPETA DOPIERO TERAZ WRACA DO FORMY
We wspomnianym meczu z Rosą w Radomiu gdynianie już w pierwszej kwarcie rozstrzygnęli jego losy i spokojnie wygrali 94:77

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU ROSA - ARKA
[ICO]
Gości zaczynają w składzie: Cobbs (Cedevita Zagrzeb), Benite (Cedevita Zagrzeb), Stepanović, Cook (Cedevita Zagrzeb), Ramljak (Cedevita Zagrzeb)
[ICO]
Piątka gospodarzy: Florence (ARKA Gdynia), Bostic (ARKA Gdynia), Ponitka (ARKA Gdynia), Wyka (ARKA Gdynia), Upshaw (ARKA Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Cedevity
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty dobitką zdobywa Stipanović (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
1'
[0:4] 2 punkty dobitką zdobywa Cook (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
1'
Upshaw (ARKA Gdynia) skręcił staw skokowy, schodzi z boiska z kontuzją
[ICO]
2'
Asseco - skandują kibice
[ICO]
3'
[2:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
3'
[5:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
4'
[8:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
4'
[8:6] 2 punkty wsadem zdobywa Cook (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
5'
Uraz ma także Szubarga (ARKA Gdynia) i jeśli nie będzie dzisiaj niezbędny, to nie zagra
[ICO]
5'
[8:8] 2 punkty zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
6'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
6'
[10:8] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
6'
[11:8] Rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
6'
[11:10] Kolejne 2 punkty zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
7'
[14:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[14:12] 2 punkty spod kosza zdobywa Lima (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
8'
[16:12] 2 punkty z kontry zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
10'
[19:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
10'
[19:14] 2 punkty spod kosza zdobywa Lima (Cedevita Zagrzeb).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Gdynianie stawiają na rzuty za trzy punkty i te im wpadają. Nawet z 9. metra jak w przypadku Dulkysa (ARKA Gdynia). Do tego Florence (ARKA Gdynia), pod nieobecność Szubargi (ARKA Gdynia) gra zespołowo, a to dobrze wpływa na drużynę. Rywale słabo zorganizowani w ataku
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
11'
Na boisko powraca Upshaw (ARKA Gdynia), który wygląda na zdolnego do gry
[ICO]
11'
Let's go Gdynia - skandują kibice
[ICO]
12'
[19:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bell (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
12'
[ICO]
12'
[20:20] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[21:20] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[21:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Perković (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
13'
[ICO]
14'
[24:25] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Cook (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
15'
[24:27] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bell (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
15'
[24:29] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Lima (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
16'
[26:29] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
[26:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
18'
[28:31] 2 punkty z kontry zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[28:33] 2 punkty spod kosza zdobywa Stipanović (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
19'
[30:33] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego faul Ramljaka
[ICO]
19'
[31:33] Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
[33:33] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
Przerwa na żądanie Alonso (Cedevita Zagrzeb). Do końca kwarty 30 sekund
[ICO]
20'
[33:35] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. W niej to goście, głównie za sprawą Bella (Cedevita Zagrzeb) wstrzelili się zza linii 6,75 metra. To pozwoliło przejąć im inicjatywę. Arka w końcu jednak wzmocniła obronę, głównie za sprawą Upshawa (ARKA Gdynia) i nie pozwoliła Cedevicie odskoczyć
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Bostic (ARKA Gdynia) - 11 pkt, Florence (ARKA Gdynia) i Bell (Cedevita Zagrzeb) po 8 pkt
Gdynianie trafili pięć rzutów za trzy, ale próbowali aż 21 razy. Do tego w zbiórkach przegrywają 19:23, a w asystach 5:6
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Cedevity
[ICO]
21'
[33:37] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
21'
[ICO]
21'
[35:37] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
22'
[37:37] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
23'
[37:39] 2 punkty z półdystansu zdobywa Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
23'
[40:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
23'
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ramljak (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
23'
[40:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Lima (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
24'
[ICO]
24'
[43:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa Bell (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
27'
[43:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
27'
[45:47] 2 punkty spod kosza zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[45:49] 2 punkty spod kosza zdobywa Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
28'
[45:51] Magette (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
29'
[47:51] 2 punkty wsadem zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
Ponownie mamy problemy z zegarem
[ICO]
30'
[47:53] 2 punkty spod kosza zdobywa Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
30'
[ICO]
30'
Ponownie problem z zegarem 24 sekund
[ICO]
30'
[47:55] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Stipanović (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
30'
[49:55] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Poziom gry w tej części meczu nie był za wysoki. Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale gorszą postawę rywala lepiej wykorzystała Cedevita. Arka stara się grać więcej pod kosz i to pomału przynosi korzyści
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
31'
[52:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
31'
[52:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
31'
Asseco Gdynia - skandują kibice
[ICO]
33'
[52:59] 2 punkty zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb), do tego faul Upshawa
[ICO]
33'
[52:60] Rzut wolny trafia Benite (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
33'
[52:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Benite (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
34'
[ICO]
34'
[52:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
34'
[54:64] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego faul
34'
Florence (ARKA Gdynia) pudłuje rzut wolny
[ICO]
35'
Uraz stopy Benite (Cedevita Zagrzeb), który zdobył w tej kwarcie 8 punktów
[ICO]
35'
[54:66] Cobbs (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
35'
[56:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
36'
[56:68] Bell (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[56:70] 2 punkty dobitką zdobywa Aguilar (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
37'
[56:72] 2 punkty dobitką zdobywa Ramljak (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
38'
[56:73] Tylko jeden rzut wolny trafia Lima (Cedevita Zagrzeb).
[ICO]
38'
[58:73] 2 punkty z kontry zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
[58:75] Ramljak (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[58:77] Lima (Cedevita Zagrzeb) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[ICO]
39'
[61:78] Tylko jeden rzut wolny trafia Cobbs (Cedevita Zagrzeb).
40'
Lima (Cedevita Zagrzeb) pudłuje dwa rzuty wolne
40'
KONIEC MECZU. Jedna z najgorszych w kwart w wykonaniu Arki w tym sezonie. Nie było pomysły na rozegranie, rzuty oddawane przez ręce, tylko Florence'owi (ARKA Gdynia) wychodziły wejścia pod kosz

Pozostałe wyniki 3. kolejki grupy B
Lokomotiw Kubań Krasnodar - Tofas Bursa 95:72 (22:18, 20:20, 26:17, 27:20)
Limoges CSP - Alba Berlin 93:102 (20:26, 19:30, 30:25, 24:21)

• (4)

Bez Szubiego i Dyla to już jakiś dramat. Bostic nie ma z kim grać, Dulkys to już nie ten Dulkys, Florence postanowił zadbać tylko o własne staty, Upshawowi coś się stało? Podkoszowi nie dostali pod dziurę chyba ani jednego podania i nie mieli żadnych łupów a Ponitka niech przestanie rzucać za trzy póki trochę nie poćwiczy. Garbacz, Wyka nie ta liga...
    Nie było dzisiaj drużyny tylko jakiś steetball którego ten trenejro nie ogarnia

• 23 2

• Brawo kibice! (3)

To nie żadna arka tylko Asseco Gdynia. Dobrze że chociaż my nie daliśmy sobie narzucić obcej nazwy. Szkoda że inne zespoły tak łatwo godzą się na zmiany nazwy.

• 4 0

• (2)

nazwa to tylko nazwa. My sercem jesteśmy z Asseco i Gdynią. No i żal potęgi dawnego Prokomu.

• 4 1

• tylko neptyki wołają asseco haha (1)

• 0 4

• wołaj sobie co chcesz,

tylko z przed komputera (bo na meczu, to nie byłeś nigdy napinaczu internetowy).

• (2)

To ta wielka arka czy ta druga? Albo trzecia itd?

• 6 9

• Boli was (1)

ta Arka!...i dobrze...ma boleć

• 9 7

• ale że co boli napinaczu?xD kolejna porażka?

• 5 3

• O przegranej zdecydowały brak Szubargi,słaba gra duetu Florence i Ponitki jako rozgrywających,brak
    dokładnych dograń na środkowych,odpalanie z pierwszej piłki,oraz nie przygotowanych pozycji.

• 10 1

• Dużo kontuzji i brak sił po 3 kwartach ... (1)

Może coś nie tak z przygotowaniem fizycznym ?

• 10 2

• Piotrek nic nie ugotował. Albo nie mieli do picia zjonizowanej wody

• 0 0

• Utracona szansa (2)

Tabela grupy przed spotkaniem była dla nas korzystna. Niestety dziwny mecz i chaotyczny. Kontuzja Roba niemal ustawiła ten mecz. Kiedy był na boisku widać było, że Chorwaci troszkę się go obawiali i gubili pod naszym koszem. Dodać do tego kontuzję Szubiego i mamy wynik jaki mamy. Ogólnie mecz słaby, dużo indywidualnej gry, Florek dla statystyk, a nie dla zespołu, Adaś przebudź się wreszcie, Dulkys to samo... Widać jeden wypada z gry i brakuje pomysłu i zaczyna się gra szarpana.

Miło słyszeć bęben, ale uderzenia mają się nijak do dobiegu kibiców z trybun. Albo trzymaj rytm nasz, albo nie spowalniaj, bo wychodzą z tego flaki w oleju. Jesteś w mniejszości, więc dostosuj się do większości, a widać i słuchać, że chętnych do dopingowania w sektorze A i C nie brakuje.

• 12 1

• oddaj bęben, oddaj!

• 5 0

• ...

Jeśli chce się cokolwiek ugrać w Europie a i walczyć o medal w MP to chwilowa utrata jednego zawodnika (nawet z pierwszej piątki) nie może prowadzić do takiej katastrofalnej gry.

• 7 0

• Ten, kto pisał sprawozdanie z meczu, zapomniał napisać, że kibice krzyczeli "oddaj bęben!!!" Co to za tuman go obsługiwał? Czy to nie był przypadkiem ten który kilka sezonów temu brał udział w każdym możliwym konkursie i nigdy nie wygrał dezodorantu?

1

07.12 (pon) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności HydroTruck Radom
14.12 (pon) godz.18:00 Polpharma Starogard Gdański typuj bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
20.12 (nd) Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. ASSECO ARKA Gdynia
27.12 (nd) Pszczółka Start Lublin ASSECO ARKA Gdynia
30.12 (śr) ASSECO ARKA Gdynia TREFL Sopot
03.12 (czw) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 85:76 bez publiczności MKS Dąbrowa Górnicza
21.11 (sob) godz.19:30 Anwil Włocławek 86:78 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 82:92 bez publiczności PGE Spójnia Stargard
04.11 (śr) godz.20:30 Zastal Enea BC Zielona Góra 104:58 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
30.10 (pt) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:78 bez publiczności Enea Astoria Bydgoszcz

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)