Arka Gdynia - Cracovia 0:3. Historyczna porażka

10 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Arka Gdynia przegrała z Cracovią 0:3 (0:2) w meczu kończącą 18. kolejkę w ekstraklasie. Zamiast ataku na 8. miejsce, żółto-niebiescy ulegli "Pasom" po raz pierwszy przed własną publicznością w spotkaniu ligowym. Podopieczni Zbigniewa Smółki po przerwie próbowali atakować, ale niewiele mogli wskórać wobec bardzo dobrze zorganizowanym rywalom.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 3 Maghoma, 17 Marciniak - 16 Deja, 14 Nalepa, 9 Aankour - 10 Zarandia, 7 Jankowski, 22 Janota
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Myrmus, Lekki
Widzów: 4223
40 Pesković - 87 Diego, 34 Dytiatiev, 20 Datković, 3 Siplak - 8 Dimun, 5 Gol - 2 Rapa, 19 Hernandez, 11 Wdowiak - 24 Cabrera
  • 64' 9 Aankour Zmiany 35 Młyński
  • 64' 14 Nalepa Zmiany 11 Siemaszko
  • 85' 23 Marić Zmiany 8 Marcus
Zmiany Zmiany
  • 82' 11 Wdowiak Zmiany 77 Strózik
  • 83' 24 Cabrera Zmiany 26 Piszczek
  • 90' 8 Dimun Zmiany 21 Serafin
Bramki Bramki
  • 23' Cabrera karny
  • 32' Wdowiak
  • 90+4 Hernandez
  • 67' Maghoma
Kartki Kartki

Po odpadnięcia z Pucharu Polski Arka powinna określić sobie nowe cel. Awans do "8" jest w zasięgu ręki

KALENDARZ SPRZYJA ARCE. JAKI KLUBOWY REKORD MOŻE POBIĆ?
przypomnij sobie, jakie były nastroje w Arce po porażce z Jagiellonią

PRZECZYTAJ CO MÓWIŁ ADAM MARCINIAK O SYTUACJI ARKI PO ODPADNIĘCIU Z PUCHARU POLSKI
w porównaniu z "11" z ostatniego wtorku Arka dokonała dwóch zmian. Do bramki wraca Steinbors (ARKA Gdynia), a na prawą obronę Zbozień
(ARKA Gdynia)

DAMIAN ZBOZIEŃ: PORAŻKA JEST GORSZA OD ŚMIERCI. PRZECZYTAJ WYWIAD Z OBROŃCĄ ARKI
ławka rezerwowych Arki: 97 Staniszewski, 2 Socha, 4 Sołdecki, 8 Marcus, 11 Siemaszko, 26 Danch, 35 Młyński
Cracovia w ostatniej kolejce wygrała u siebie z Lechem. Jedna wymuszona zmiana w porównaniu z poprzednią "11". Dimun (Cracovia) gra za Dąbrowskiego
rezerwowi Cracovii: 13 Stępniowski, 21 Serafin, 26 Piszczek, 27 Budziński, 33 Pestka, 39 Helik, 77 Strózik
na trybunach niezbyt dużo kibiców, oficjalną frekwencją podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni otrzymujemy dane w tym względzie
jako że jest to mecz zaprzyjaźniony klubów poprzedza go odegranie hymnów obu klubów
piłkarze wychodzą na prezentację. Arka żółte koszulki getry oraz niebieskie spodenki. Cracovia pasiaste, biało-czerwone koszulki oraz białe spodenki i getry
wulgaryzmy z trybun pod adresem klubów, które są antagonistami Arki i Cracovii
1'
od środka rozpoczęła Cracovia
2'
Janota (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Hernandeza (Cracovia). Róg dla gości
2'
Janota (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Hernandeza (Cracovia)
3'
Diego (Cracovia) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia)
3'
bez zagrożenia dla Cracovii po wrzutce z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
5'
"Arka gol" - z trybun
6'
dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia) w ręce Peskovicia (Cracovia)
9'
dobre piąstkowanie Steinborsa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z wolnego Hernandeza (Cracovia)
11'
sporo niedokładności w grze obu drużyn oraz gra na stałe fragmenty, ale i po nich nie ma zagrożenia dla bramki przeciwnika
13'
niektórzy kibice jeszcze w trakcie gry dochodzą na trybuny. To efekt popołudniowych korków, które utrudniały dojazd
15'
coraz częstsze gesty trenera Smółki zachęcające podopiecznych do wyjścia do przodu, bo Cracovia ma dużo swobody w ataku pozycyjnym. Inna sprawa, że goście nie potrafią z tego skorzystać
16'
na rajd zdecydował się Zarandia (ARKA Gdynia), ale piłka uciekła mu poza boisko, gdy próbował mijać Siplaka (Cracovia)
17'
Aankour (ARKA Gdynia) dostał w polu karnym dobrą piłkę od Janoty (ARKA Gdynia), ale przegrał drybling z Dytiatievem (Cracovia) i jeszcze faulował rywala
18'
Zarandia (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego Cracovii. DObra okazja do dośrodkowania
19'
po dośrodkoaniu z wolnego Janoty (ARKA Gdynia) piłka wybita na róg
20'
bez zagrożenia dla Cracovii po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
21'
Janota (ARKA Gdynia) podciął piłkę i próbował ją technicznym zagraniem przerzucić nad obrońcami Cracovii do Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale Datković (Cracovia) nie pozwolił, by piłka przeszła nad nim
22'
Hernandez (Cracovia) zagrał wzdłuż pola karnego Arki. Na szczęście dla gospodarzy nie było nikogo, by skierował tę piłkę do bramki
23'
karny dla Cracovii! Nalepa faulował Hernandeza. Sędzia był blisko i od razu pokazał na 11. metr
23'
[0:1] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cabrera z karnego. Hiszpan strzelił mocno w prawy róg bramki Arki i mimo że Steinbors tam się rzucił, nie sięgnął piłki
25'
nieudane dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia). Nie ma nawet rogu
26'
Arka musi przejąć inicjatywę, bo z minutę na minutę Cracovia była coraz częściej przy piłce i prowadzenie gości jest zasłużone z przebiegu dotychczasowej gry
27'
Jankowski (ARKA Gdynia) dostał idealną piłkę od Maricia (ARKA Gdynia). Mógł pobiec sam na sam z bramkarzem, ale zdecydował się na posłanie loba sprzed pola karnego. Pesković (Cracovia) sobie z tym uderzeniem poradził
27'
i znów dobra interwencja Peskovicia (Cracovia). Tym razem po uderzeniu Zarandii (ARKA Gdynia)
29'
bilard przed polem karnym, piłka przechodziła spod nóg piłkarzy Arki pod nogi graczy Cracovii. W końcu uderzył Zarandia (ARKA Gdynia). Piłka poszybowała nad bramką
30'
źle zagrał Rapa (Cracovia), bo była kontra 3 na 3, a on podał na głowę Maghomę (ARKA Gdynia)
31'
Arka zaczęła grać agresywniej w środku pola i od razu są odbiory i przeniesienie gry na połowę rywali
32'
[0:2] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wdowiak. Było sporo niepewności, komu zaliczyć to trafienie. Było zagranie z lewego skrzydła od Wdowiaka. Dwaj obrońcy Arki byli przy Rapie, ale nominalny obrońca gości zaatakował tak zdecydowanie, że Marić trącił piłkę i skierował ją tuż przy słupku bramki zaskoczonego Steinborsa. Było nawet zagranie ręką obrońcy Arki, ale gdy piłka wpadła do siatki to sędzia wskazał na środek boiska, a nie dyktował karnego. Ostatecznie nie zakwalifikowano tego jako trafienie samobójcze, a gola zaliczono dośrodkowującemu
32'
"Cracovia rządzi w Krakowie" - skandują po golu kibice Arki
35'
Cracovia atakuje. Wywalczyła róg
36'
krótkie rozegranie rogu przez gości, ale to nie zaskoczyło Arki
38'
"Arka gol" - głośne śpiewy z trybun
40'
Zarandia (ARKA Gdynia) nie doszedł do dośrodkowania Jankowskiego (ARKA Gdynia)
42'
z wyjątkiem kilku minut po stracie pierwszej bramki Arka nie może narzucić w tym meczu swojego stylu gry
44'
pierwsze gwizdy zniecierpliwienia z trybun, a Arka nie wie co zrobić z piłką w ataku pozycyjnym. Nikt nie wychodzi na pozycję, nie pokazuje się piłkarzowi, który ma rozprowadzić piłkę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:2
gwizdy żegnają schodzących do szatni piłkarzy Arki. Tego nie było w Gdyni od dawna
Słaba pierwsza połowa w wykonaniu Arki. Gospodarze pozwolili, by te mecz toczył się pod dyktando gości. Cracovia jest bardziej zdecydowana, ma pomysł na grę, wie co zrobić po przejęciu piłki. Oczywiście gości nie grają porywającego futbolu, ale dziś to w zupełności wystarcza.
Z wyjątkiem krótkiego fragmentu po stracie pierwszego gola, gdy Arka przycisnęła i celnymi strzałami sprawdzała dyspozycję Peskovicia (Cracovia), miejscowi mieli duże kłopoty z wyprowadzeniem składnego ataku. Mało było ruchu w przednich formacjach, przez to zawodnik rozgrywającą piłkę nie miał wyboru, do kogo zagrać, a tym samym trudno było zaskoczyć rywala. Stąd też brała się duża liczba niecelnych zagrań.
w przerwie urodzinki dla kibiców, którzy skorzystali z klubowej oferty
jest też konkurs karnych dla kibiców. W bramce maskotka klubu - Śledź
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
46'
strzał nad bramką Janoty (ARKA Gdynia)
48'
na razie po przerwie gra na połowie Cracovii
49'
"Tylko Pasy u MZKS" - śpiewy z trybun o przyjaźni kibiców
50'
seria dryblingów Zarandii (ARKA Gdynia). Kończy się na rogu
50'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) zagranie piłki głową przez Aankoura (ARKA Gdynia), ale na zamknięciu akcji nie było nikogo
51'
mocny strzał po ziemi Janoty (ARKA Gdynia). Pesković (Cracovia) z trudem wybił na róg
51'
i Nalepa (ARKA Gdynia) już po raz trzeci z rzędu będzie dośrodkowywał z rogu. Poprzednie dwa zagrania wybite z pola bramkowego, gdzie jest wielki tłok
52'
zmiana wykonującego róg. Tym razem Janota (ARKA Gdynia), ale jego dośrodkowanie zablokowane
53'
Arka w ataku
54'
Pesković (Cracovia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia)
55'
pierwsza ofensywna akcja Cracovii przynosi jej róg
55'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Wdowiaka (Cracovia), a Gol zablokowany przed polem karnym. Będzie kolejny róg
56'
Janota (ARKA Gdynia) głową w aut po dośrodkowaniu z rogu Wdowiaka (Cracovia)
58'
na spalonym Janota (ARKA Gdynia) po zagraniu Aanoura
59'
szybki atak Arki, ale zagranie po zmieni Zbozienia (ARKA Gdynia) nie doszło w polu karnym do Jankowskiego (ARKA Gdynia)
60'
trzech piłkarzy Arki na rozgrzewce. Chyba najwyższy czas na zmiany?
61'
róg dla Arki
61'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia)
62'
po dośrodkowaniu Marciniaka (ARKA Gdynia) z 18. metra głową uderzał Jankowski (ARKA Gdynia). Piłka przeszła obok bramki
63'
zanosi się na podwójną zmianę w Arce. Młyński i Siemaszko przygotowują się do gry
63'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia) zakończona celnym strzałem. Szkoda, że w środek bramki
kontuzja
64'
masażyści Cracovii na boisku. Pomocy medycznej potrzebuje Datković
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aankour, w jego miejsce wchodzi Młyński.
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
65'
kibice witają Siemaszkę (ARKA Gdynia) skandowaniem jego imienia i nazwiska
66'
"Zgoda święta rzecz" - śpiewy z trybun
66'
Oficjalna frekwencja 4223 kibiców
67'
Żółtą kartką został ukarany Maghoma (ARKA Gdynia), który faulował Cabrerę
kontuzja
67'
Cabrera (Cracovia) potrzebuje pomocy medycznej
68'
napastnik Cracovii może kontynuować grę
69'
obraz gry się nie zmienia. Gra głównie na połowie gości. Cracovia zadowolona z prowadzenia koncentruje się głownie na obronie korzystnego rezultatu
70'
warto przypomnieć, że to pierwszy wyjazdowy mecz Cracovii w tym sezonie, w którym zdobyła 2 bramki
71'
"Sialalala Arka Gdynia" - kibice starają się bawić na trybunach, mimo niekorzystnego wyniku
74'
kontra Cracovii i róg po interwencji Steinborsa (ARKA Gdynia), który rzucił się pod nogi Cabrery (Cracovia)
74'
tym razem z rogu zagranie przed pole karne, a stamtąd Diegi (Cracovia) wrzucił piłkę na górną siatkę bramki Arki
78'
Diego (Cracovia) wrzucił piłkę w pole karne, a tam Cabrera (Cracovia) sugerował, że był odpychany przez Maghomę (ARKA Gdynia). Sędzia nakazał grać dalej
79'
spiker apeluje o kulturalny doping
79'
79'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
80'
szybka kontra gości. Piłkę przejął Steinbors (ARKA Gdynia)
81'
zablokowane dośrodkowanie Marciniaka (ARKA Gdynia). Róg dla gospodarzy
82'
po dośrodkowaniu rogu Janoty (ARKA Gdynia) Arka utrzymała się przy piłce. Ostatecznie głową uderzył Marciniak (ARKA Gdynia), ale piłka poszybowała nad bramką
82'
podwójna zmiana w Cracovii
82'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wdowiak, w jego miejsce wchodzi Strózik.
83'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabrera, w jego miejsce wchodzi Piszczek.
84'
Janota (ARKA Gdynia) zagrał na kontrę rywali, ale Cracovia nie potrafiła skorzystać z prezentu. Niecelny strzał Hernandeza
85'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Marić, w jego miejsce wchodzi Marcus.
85'
Arka najwyraźniej przejdzie na trzech obrońców, bo ofensywny gracz za defensora wszedł na boisko
87'
kolejna kontra Cracovii zakończona niecelnym strzałem Rapy
89'
dośrodkowanie Zarandii (ARKA Gdynia), ale Jankowski (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową
89'
co bardziej niecierpliwi kibice opuszczają stadion
90'
Cracovia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dimun, w jego miejsce wchodzi Serafin.
90'
4 minuty doliczone
90+2
z trybun jeszcze o przyjaźni kibiców
90+3
Steinbors (ARKA Gdynia) uratował Arkę od straty trzeciego gola, broniąc uderzenie Hernandeza po dośrodkowaniu Piszczka
90+4
[0:3] Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hernandez. Indywidualna akcja Hiszpana. Wpadł w pole karne, przebiegł obok dwóch obrońców Arki i pewnie skierował piłkę do siatki
90+4
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA Z CRACOVIĄ 0:3
po meczu kibice dziękują obu drużynom. Jest skandowanie "Cracovia"
w drugiej połowie Arka atakowała, starała się zmienić rezultat, ale nadal nie miała pomysłu jak rozerwać defensywę gości. Cracovia była dobrze zorganizowana i długo ograniczała się do obrony prowadzenia. Dopiero, gdy trener Smółka zdecydował się na grę trzema obrońcami, goście wykorzystywali okazje do kontry. Przy ostatniej z nich Hernandez (Cracovia) poprawił rezultat na 3:0 dla gości. W Gdyni wielkie rozczarowanie, bo zamiast awansu do "8" Arka ma już Cracovię za plecami w tabeli.
Dla "Pasów" to pierwsza ligowa wygrana w Gdyni w historii.

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 0:0
  • Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
  • Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
  • Korona Kielce - Wisła Płock 2:2 (2:1)
  • Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)
  • Górnik Zabrze - Miedź Legnica 1:3 (0:1)

Opinie (306) ponad 20 zablokowanych

• 1,2,3.......mało....trzy do zera i Craxa żegna frajera (8)

arkowcy nie nauczyli się, że pycha kroczy przed upadkiem.

arka jak co roku obiera kurs na spadek.

a teraz więcej pokory i na kolana przed Liderem Lechią Gdańsk

Śledzie nadajecie się do pchania karuzeli.

• 17 5

• szycą się Panem Niemcem ktory wykupil klub z wolnego miasta gdunsk (2)

ciesza sie ze szwabowi nabijaja kase z meczow brawo wolny miescie gdansk ! wole polska druzyne na 10 miejscu niz niemiecki klub z nieieckim wlascicielem w wolnym miescie gdunsk , bo historia tego klubu jest zenujaca