Asseco Arka Gdynia - Buducnost Podgorica 61:78. Bezsilność koszykarzy

Asseco Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Arki Gdynia oddali tylko 19 rzutów z gry w meczu z Buducnost Voli Podgorica, z czego 13 znalazło drogę do kosza. Więcej prób padło zza łuku, bo z 24 prób wykorzystali 6. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia przegrała z Buducnost Voli Podgorica 61:78 (18:18, 12:23, 16:28, 15:9) przed własną publicznością w 8. kolejce fazy grupowej Eurocup. Gdyńscy koszykarze byli bezsilni wobec dobrze dysponowanych rywali z Czarnogóry. Zabrakło pomysłu, skuteczności i liderów. Tylko Leyton Hammonds zakończył spotkanie z dwucyfrową liczbą punktów. Porażka nie przekreśla jeszcze szans żółto-niebieskich na awans.

ASSECO ARKA Gdynia

Hammonds 12 (2x3, 8 zb.), Moore 9 (1x3), Szubarga 5 (1x3, 6 as.), Hrycaniuk 4, Bostic 2 oraz Upson 8, Wyka 8 (1x3), Emelogu 7, Wołoszyn 5 (1x3), Kamiński 2, Czerlonko 0

Buducnost Podgorica

Cobbs 17 (1x3), Martin 14 99 zb.), Bampforth 6, D. Nikolić 2, Bozić 2 oraz Ivanović 12 (2x3), Sehović 11 (3x3), Popović 6, Ilić 5, Meiers 2, Starovlah 1, Z. Nikolić 0

W ostatnim meczu Asseco Arka Gdynia pokonała Legię Warszawa i przełamała serię pięciu porażek z rzędu licząc wszystkie rozgrywki.

Asseco Arka Gdynia - Legia Warszawa 81:66 - relacja oraz możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Asseco Arka Gdynia do tej pory w Eurocup wygrała 3 mecze i 4 przegrała.
Buducnost Voli Podgorica wygrała natomiast tylko 1 mecz. Jeśli Czarnogórcy przegrają z żółto-niebieskimi, stracą szansę na awans do kolejnej rundy.

6. Buducnost Podgorica 7 1 6 513:534 8

* Z grupy awansują 4 najlepsze zespoły, które ponownie zostaną podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awansuje w sumie 8 drużyn, które będą toczyć batalię do dwóch zwycięstw.
Jeśli podopieczni Przemysława Frasunkiewicza zwyciężą w środowy wieczór, zwiększą swoje szanse na awans do kolejnej rundy.

Asseco Arka Gdynia - Buducnost Podgorica - zapowiedź

W tym samym czasie rozegrane zostanie inne spotkanie z grupy D. EWE Basket Oldenburg zmierzy się z Dolomiti Energia Trento. Dzień wcześniej Galatasaray Stambuł pokonało Unicaję Malaga 91:80.
Pierwsza "5" Asseco Arki: 2 Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia), 3 Bostic (ASSECO ARKA Gdynia), 4 Moore (ASSECO ARKA Gdynia), 7 Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia), 34 Hrycaniuk

Pierwsza "5" Buducnost: 1 Cobbs (Buducnost Podgorica), 3 Bamforth (Buducnost Podgorica), 12 Martin (Buducnost Podgorica), 29 Bozić (Buducnost Podgorica), 34 D. Nikolić
1'
Piłkę z góry zgarnia Martin (Buducnost Podgorica)
1'
Martin (Buducnost Podgorica) próbuje "hakiem", ale nie trafia
1'
Strata Bostica (ASSECO ARKA Gdynia). Przy piłce Bamforth (Buducnost Podgorica)
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Bamforth (Buducnost Podgorica).
2'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie zza łuku
2'
Martin (Buducnost Podgorica) dobija swój rzut, ale jest faulowany przez Hrycaniuka
[ICO]
2'
[0:4] Martin (Buducnost Podgorica) wykorzystuje oba rzuty wolne.
2'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) ponownie pudłuje z dystansu
[ICO]
2'
[0:6] Bamforth spod kosza
[ICO]
3'
[3:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moore (ASSECO ARKA Gdynia).
3'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) zablokowany przez Bamfortha (Buducnost Podgorica). Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) dostaje piłkę na obwód, ale mijają 24 sekundy
4'
Bamforth (Buducnost Podgorica) niecelnie zza łuku
4'
Pudłuje również Bostic (ASSECO ARKA Gdynia)
4'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) z 8 metrów ale piłka odbija się od obręczy
[ICO]
5'
[6:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
5'
"Asseco, Asseco!" z trybun
5'
Potrójna zmiana. Wchodzą Wyka (ASSECO ARKA Gdynia), Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) i Upson (ASSECO ARKA Gdynia)
[ICO]
6'
[6:8] Martin spod kosza
6'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) przekroczył linię końcową boiska
[ICO]
6'
[6:10] Bozić z prawego półskrzydła. Wydawało się, że koszykarz trafił "trójkę", ale jednak zaliczono 2 punkty
[ICO]
7'
[6:12] Bamforth sprytnym rzutem nad ręką Upsona
[ICO]
7'
[8:12] Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wchodzi za Bostica (ASSECO ARKA Gdynia)
[ICO]
7'
[8:14] Ponownie Martin spod kosza
7'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia z lewego rogu
[ICO]
8'
[8:16] 2 punkty zdobywa D. Nikolić (Buducnost Podgorica).
[ICO]
8'
[10:16] Szubarga dostaje piłkę od Upsona i wjeżdża pod kosz
[ICO]
9'
[13:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wyka (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
9'
[16:16] Szubarga najpierw efektownie minął rywala, wyszedł na obwód i samodzielnie zakończył akcję.
[ICO]
9'
Przerwa na żądanie (Buducnost Podgorica).
[ICO]
9'
Koszykarze Asseco Arki Gdynia zaliczyli serię 8:0
10'
D. Nikolić niecelnie z dystansu, ale piłkę zbierają goście
[ICO]
10'
[16:18] Ivanović (Buducnost Podgorica) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[18:18] Hammonds po świetnym podaniu Wyki
10'
Ivanović (Buducnost Podgorica) rzucił na syrenie, ale nie trafił
10'
Koniec I kwarty. Mamy remis 18:18.
11'
Zaczynamy II kwartę.
11'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
[ICO]
11'
[20:18] Wyka wsadza z góry po podaniu Wołoszyna
12'
Popović (Buducnost Podgorica) skutecznie zepchnięty przez Wykę (ASSECO ARKA Gdynia) poza linię końcową
12'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
12'
Myli się również Sehović (Buducnost Podgorica)
[ICO]
13'
[20:20] Skuteczna dobitka Martina po rzucie Popovicia
13'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z półdystansu
[ICO]
13'
[20:22] Przełamanie Popovicia. Sprytnie odskoczył Wołoszynowi
[ICO]
14'
[23:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
14'
[23:24] Dwójkowa akcja Popovicia i Martina
15'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) nie wykorzystuje 100-proc. sytuacji
[ICO]
15'
[23:26] Martin "hakiem" i będzie miał jeszcze rzut wolny
15'
Martin (Buducnost Podgorica) nie trafia z linii rzutów wolnych
16'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z półdystansu
[ICO]
16'
[23:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sehović (Buducnost Podgorica).
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie (ASSECO ARKA Gdynia).
16'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu, ale Hrycaniuk był faulowany. Piłka dla gospodarzy
[ICO]
17'
[25:29] Moore w akcji indywidualnej. Był jeszcze faulowany
[ICO]
17'
[26:29] Rzut wolny trafia Moore (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
17'
Faulowany Bostic (ASSECO ARKA Gdynia). Rzuty wolne
[ICO]
17'
[27:32] Tylko jeden rzut wolny trafia Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[27:34] Cobbs faulowany, ale zdołał oddać rzut, który znalazł drogę do kosza
[ICO]
18'
[27:35] Rzut wolny trafia Cobbs (Buducnost Podgorica).
18'
Kolejny niecelny rzut Bostica (ASSECO ARKA Gdynia)
18'
Nie trafia również Cobbs (Buducnost Podgorica)
18'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje Ilicicia (Buducnost Podgorica)
[ICO]
18'
[27:36] Tylko jeden rzut wolny trafia Ilić (Buducnost Podgorica).
18'
Gubią się gospodarze. Tracą piłkę pod koszem rywala
[ICO]
19'
19'
Sehović (Buducnost Podgorica) fauluje Moore'a (ASSECO ARKA Gdynia). Rzuty wolne
[ICO]
19'
[28:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Moore (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
[30:39] Wsad Wyki po podaniu Szubargi
[ICO]
20'
[30:41] 2 punkty zdobywa Cobbs (Buducnost Podgorica).
20'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia z dystansu
[ICO]
20'
20'
4.9 sekundy do końca
20'
Cobbs (Buducnost Podgorica) nie wykonał podania, więc sędzia przyznał piłkę gospodarzom
[ICO]
20'
20'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) popełnia błąd kroków... 1,2 sekundy do końca
20'
Koniec II kwarty. Asseco Arka Gdynia przegrywa 30:41 z Buducnost Voli Podgorica.
[ICO]
Oba zespoły miały problem ze skutecznością w pierwszych minutach, ale koszykarze rozkręcali się z każdą minutą. Gospodarze zaczęli serię 8:0, dzięki czemu doprowadzili do remisu po pierwszych 10 minutach. Żółto-niebiescy mieli problemy z celnością znów w drugiej partii. Szczególnie zawodzi Josh Bostic (ASSECO ARKA Gdynia), który zdobył jedynie 1 punkt. Podejmował 4 próby rzutu za 3, ale z niepowodzeniem.
[ICO]
Statystyki w I połowie:
Rzuty za 2: Asseco Arka 5/15 (33 proc.), Buducnost 13/21 (61 proc.)
Rzuty za 3: Asseco Arka 5/16 (31 proc.), Buducnost 3/11 (27 proc.)
Zbiórki: Asseco Arka 20, Buducnost 18
Straty: Asseco Arka 3, Buducnost 3
[ICO]
Na trybunach jest ok. 1500 kibiców.
Koszykarze wyszli na parkiet. Po krótkiej rozgrzewce zaczniemy III kwartę.
21'
Początek III kwarty.
21'
Hrycaniuk zaczyna od niecelnego rzutu
21'
Moore (ASSECO ARKA Gdynia) chciał efektownie, ale po drodze zgubił piłkę
[ICO]
21'
[32:41] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
22'
[34:41] Moore spod ksoza
22'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje Cobbsa (Buducnost Podgorica)
[ICO]
22'
[34:43] Cobbs (Buducnost Podgorica) wykorzystuje oba rzuty wolne.
23'
Martin (Buducnost Podgorica) blokuje Szubargę (ASSECO ARKA Gdynia)
23'
Cobbs (Buducnost Podgorica) myli się przy rzucie z 4 metrów
23'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) wchodzi za Bostica (ASSECO ARKA Gdynia)
[ICO]
24'
[36:43] Hrycaniuk po podaniu Emelogu
24'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) chciał szybko do Hrycaniuka, ale ten nie opanował podania
25'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) faulowany w szybkiej kontrze. Rzuty wolne
[ICO]
25'
[37:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
25'
Ivanović (Buducnost Podgorica) z dystansu, nie trafia, ale faulowany po chwili jest Ilić (Buducnost Podgorica)
[ICO]
25'
[37:45] Ilić (Buducnost Podgorica) wykorzystuje oba rzuty wolne.
25'
Najpierw nie trafił Hrycaniuk, ale Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) szybko wywalczył piłkę, jednak gospodarze stracili ją po chwili
[ICO]
26'
[39:45] Emelogu "hakiem". To jego pierwsze punkty
[ICO]
26'
[39:47] Cobbs trafia z trzech metrów i jest faulowany
[ICO]
26'
[39:48] Rzut wolny trafia Cobbs (Buducnost Podgorica).
26'
Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) wywalczył piłkę i podał Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia). Ten próbował wsadzić z góry, ale był faulowany
[ICO]
26'
[40:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
26'
[40:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ivanović (Buducnost Podgorica).
[ICO]
27'
[40:54] Ivanović z dystansu w łatwy sposób
[ICO]
27'
28'
Myli się Wyka (ASSECO ARKA Gdynia)
[ICO]
28'
[40:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cobbs (Buducnost Podgorica).
[ICO]
28'
[41:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Wyka (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[41:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Cobbs (Buducnost Podgorica).
29'
Ofensywny faul Moore'a (ASSECO ARKA Gdynia)
29'
Sędziowie sprawdzają jeszcze analizę wideo, czy oby nie było niesportowego faulu
29'
I faktycznie taką podjęli decyzję
[ICO]
29'
[41:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Cobbs (Buducnost Podgorica).
[ICO]
29'
[41:61] Ivanović z odskoczenia
29'
Upson (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje Cobbsa (Buducnost Podgorica). Kolejne rzuty wolne
[ICO]
29'
[41:63] Cobbs (Buducnost Podgorica) wykorzystuje oba rzuty wolne. W tej kwarcie zdobył już 12 "oczek"
29'
Niezrozumiała decyzja sędziów. Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) oddał rzut po tym, jak był faulowany, ale rywal ją po drodze zblokował. Sędzia nie zaliczył punktów
[ICO]
29'
[42:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
29'
Tym razem fauluje Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia). Popović (Buducnost Podgorica) ma rzuty wolne
[ICO]
29'
[42:65] Popović (Buducnost Podgorica) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
[44:65] 2 punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
[44:67] Ivanović z półdystansu
[ICO]
30'
[46:67] Upson spod kosza
[ICO]
30'
[46:69] Ilić w ostatniej akcji tej kwarty
30'
Koniec III kwarty. Asseco Arka przegrywa 46:69 z Buducnost Voli Podgorica
31'
Początek IV kwarty.
31'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
[ICO]
31'
[46:71] Sehović po minięciu Bostica
[ICO]
32'
[ICO]
32'
[51:73] Upson z góry
[ICO]
33'
[51:75] 2 punkty zdobywa Popović (Buducnost Podgorica).
33'
Faulowany Upson (ASSECO ARKA Gdynia). Rzuty wolne
[ICO]
33'
[53:75]
[ICO]
33'
[55:75] Efektowna akcja Emelogu
[ICO]
33'
[ICO]
34'
[55:77] Martin spod kosza
35'
Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje Martina (Buducnost Podgorica)
35'
Martin nie wykorzystuje żadnego rzutu wolnego
35'
Sehović (Buducnost Podgorica) niecelnie z dystansu
35'
Mylą się również gospodarze
[ICO]
35'
[57:77] 2 punkty zdobywa Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia).
36'
Na parkiet wchodzą Czerlonko (ASSECO ARKA Gdynia) i Kamiński (ASSECO ARKA Gdynia)
37'
Nie trafił Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia), a po chwili pudłują goście
37'
Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
37'
Kamiński (ASSECO ARKA Gdynia) przejmuje piłkę, ale traci ją po chwili. Jest jednak faulowany
[ICO]
37'
[59:77] Kamiński (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
38'
38'
Czerlonko (ASSECO ARKA Gdynia) pudłuje z dystansu
[ICO]
38'
[59:78] Tylko jeden rzut wolny trafia Starovlah (Buducnost Podgorica).
[ICO]
39'
[61:78] 2 punkty zdobywa Upson (ASSECO ARKA Gdynia).
39'
Myli się Ivanović (Buducnost Podgorica)
40'
Nie trafia również Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia)
40'
Niekolić niecelnie. Asseco w ostatniej akcji
40'
Koniec meczu. Asseco Arka Gdynia przegrywa z Buducnost Voli Podgorica 61:78.
[ICO]
Koszykarze zaczęli II połowę od niecelnych rzutów, przez co ciężko było pomniejszyć różnicę punktową. Goście punktowali za to nawet z ciężkich pozycji, a jeszcze w III kwarcie odskoczyli żółto-niebieskim na 20 "oczek". W ostatniej partii zabrakło ikry, dlatego Asseco Arka musiała uznać wyższość Buducnostu.
[ICO]
Statystyki:
Skuteczność z gry: Asseco Arka 13/19 (69 proc.), Buducnost 18/25 (72 proc.)
Skuteczność za 3: Asseco Arka 6/24 (25 proc.), Buducnost 6/19 (31 proc.)

8. kolejka, grupa D:
ASSECO ARKA GDYNIA - Buducnost Voli Podgorica 61:78 (18:18, 12:23, 16:28, 15:9)
Galatasaray Stambuł - Unicaja Malaga 91:80 (12:24, 22:15, 33:8, 24:33)
EWE Basket Oldenburg - Dolomiti Energia Trento 108:88 (22:28, 22:18, 30:23, 34:19)

3. EWE Baskets Oldenburg 8 5 3 670:643 13
4. Dolomiti Energia Trento 8 3 5 624:663 11
5. ASSECO ARKA GDYNIA 8 3 5 559:604 11
6. Buducnost Podgorica 8 2 6 591:595 10

* Z grupy awansują 4 najlepsze zespoły, które ponownie zostaną podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awansuje w sumie 8 drużyn, które będą toczyć batalię do dwóch zwycięstw.