Asseco Arka Gdynia - Dolomiti Energia Trento 78:85. Małe szanse na awans

dak.
11 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Koszykarze Asseco Arki Gdynia dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie z Dolomiti Energia Trento. Podobnie jak w poprzednich starciach Eurocup, spuścili z tonu po przerwie. Koszykarze Asseco Arki Gdynia dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie z Dolomiti Energia Trento. Podobnie jak w poprzednich starciach Eurocup, spuścili z tonu po przerwie.

Asseco Arka Gdynia przegrała z włoskim Dolomiti Energia Trento 78:85 (23:18, 26:22, 10:19, 19:26) w 9. kolejce fazy grupowej Eurocup. Po dobrym początku, koszykarze znów oddali inicjatywę w drugiej połowie. Gwiazdą wieczoru został reprezentant Włoch Alessandro Gentile z 37 punktami. Żółto-niebiescy spadli na ostatnie miejsce w grupie D, ale mają jeszcze matematyczne szanse na awans do najlepszej "16".

Bostic 17 (3x3, 6 zb.), Szubarga 12 (1x3), Hammonds 12 (2x3), Wołoszyn 7 (1x3), Upson 0 oraz Moore 12 (1x3), Wyka 9 (3x3), Hrycaniuk 7, Emelogu 2, Kamiński 0
Sędziowie: Gkontas, Juras, Dragojević
Widzów: 1435
Gentile 37 (1x3), Blackom 6 (1x3), Craft 4 (6 as.), Knox 4, Mezzanotte 0 oraz Pascollo 11 (8 zb.), Forray 9, Kelly 7 (1x3), Mian 7 (1x3), King 0

9. kolejka, grupa D:
ASSECO ARKA GDYNIA - Dolomiti Energia Trento 78:85 (23:18, 26:22, 10:19, 19:26)
Unicaja Malaga - EWE Basket Oldenburg 108:68 (23:14, 25:23, 41:18, 19:13)
Buducnost Voli Podgorica - Galatasaray Stambuł 94:78 (27:22, 28:18, 19:23, 20:15)

5. ASSECO ARKA GDYNIA 9 3 6 559:604 12

* Z grupy awansują 4 najlepsze zespoły, które ponownie zostaną podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awansuje w sumie 8 drużyn, które będą toczyć batalię do dwóch zwycięstw.

W minioną niedzielę Asseco Arka Gdynia pokonała HydroTruck Radom w meczu Energa Basket Ligi.

HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia 68:85. Relacja oraz wystawianie ocen koszykarzom i trenerowi

Jeśli koszykarze myślą o awansie do najlepszej "16" Eurocup, muszą pokonać środowego rywala. W grupie D zostało już jedno wolne miejsce. Awans uzyskały: Unicaja Malga, EWE Basket Oldenburg i Galatasaray Stambuł. Na razie Asseco Arka i Dolomiti wygrały 3 z 8 meczów i dzielą miejsca 4-5.
Zestaw gier 9. kolejki Eurocup w grupie D:
ASSECO ARKA GDYNIA - Dolomiti Energia Trento, środa, godz. 20
Buducnost Voli Podgorica - Galatasaray Stambuł, środa, godz. 19
- Ten mecz jest dla nas jak finał. Nie będzie półśrodków, bo wiemy o co gramy. Chcemy też dać radość swoim kibicom, bo w Gdyni jeszcze nie wygraliśmy. Naszym celem jest awans i na tym się teraz skupiamy - ocenia kapitan Krzysztof Szubarga.

- My i oni zdajemy sobie sprawę, jaka jest stawka spotkania, więc nie będzie mowy o oszczędzaniu. Myślę, że oba zespoły będą bardzo zmobilizowane i wyjdą walczyć na parkiet, jakby to były play-offy i walka o medale - mówi trener Przemysław Frasunkiewicz.

Asseco Arka Gdynia - Dolomiti Energia Trento. Zapowiedź

1'
Rozpoczęła się I kwarta
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
1'
[3:2] 2 punkty zdobywa Gentile (Dolomiti Energa Trento).
2'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie zza łuku, zbiera Craft (Dolomiti Energa Trento)
za 2 punkty
2'
[3:4] 2 punkty z faulem zdobywa Gentile (Dolomiti Energa Trento).
za 1 punkt
2'
[3:5] Rzut wolny trafia Gentile (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
2'
[5:5] 2 punkty zdobywa Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[5:6] Tylko jeden rzut wolny trafia Blackmon (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
4'
[7:6] 2 punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
4'
[9:6] 2 punkty zdobywa Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
5'
[9:8] 2 punkty zdobywa Knox (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
6'
[11:8] 2 punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
6'
[11:10] 2 punkty zdobywa Forray (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
6'
[13:10] 2 punkty zdobywa Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[15:10] 2 punkty z faulem zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
za 1 punkt
7'
[16:10] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[16:12] 2 punkty zdobywa Gentile (Dolomiti Energa Trento).
wolne (trafione oba)
8'
[18:12] Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[18:14] Kelly trafia z półdystansu
za 3 punkty
9'
[21:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia).
9'
Gentile (Dolomiti Energa Trento) pudłuje z 3 metrów
za 2 punkty
9'
[21:16] Szybko odpowiada Blackmon
za 2 punkty
9'
[23:16] Moore po wjeździe pod kosz
czas
9'
Przerwa na żądanie (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
9'
[23:18] Kelly oddaje rzut "z kelnera"
10'
Kelly (Dolomiti Energa Trento) pudłuje z dystansu
10'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) rzucał na syrenie, ale niecelnie
10'
Koniec I kwarty. Asseco Arka Gdynia wygrywa z Dolomiti Energia Trento 23:18
11'
Początek II kwarty.
za 3 punkty
11'
[23:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blackmon (Dolomiti Energa Trento).
11'
Próbowali Moore (ASSECO ARKA Gdynia), Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia), ale bez powodzenia
za 3 punkty
12'
[26:21] Moore z lewego półskrzydła
za 3 punkty
12'
[26:24] Mian odpowiada w podobny sposób
za 3 punkty
12'
[29:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wyka (ASSECO ARKA Gdynia).
13'
Kelly (Dolomiti Energa Trento) faulowany przez Wykę (ASSECO ARKA Gdynia)
13'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia po serii zwodów
za 3 punkty
13'
14'
Nieporozumienie Bostica (ASSECO ARKA Gdynia) i Wyki (ASSECO ARKA Gdynia) w kontrze. Piłka dla Włochów
za 2 punkty
14'
[32:26] Gentile z trudnej pozycji. Był jeszcze faulowany
za 1 punkt
14'
[32:27] Rzut wolny trafia Gentile (Dolomiti Energa Trento).
za 3 punkty
14'
[35:27] Bostic z lewego narożnika
za 2 punkty
15'
[35:29] Craft spod kosza
za 2 punkty
15'
[37:29] Bostic w akcji indywidualnej
za 2 punkty
15'
[37:31] Gentile rzuca z odchylenia
15'
Skuteczny blok Hammondsa (ASSECO ARKA Gdynia)
16'
[37:33] Mian (Dolomiti Energa Trento) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
17'
Seria niecelnych rzutów zza łuku. Nie trafiali: Gentile (Dolomiti Energa Trento), Mian (Dolomiti Energa Trento) i Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia)
za 2 punkty
17'
[37:35] 2 punkty zdobywa Knox (Dolomiti Energa Trento).
czas
17'
Przerwa na żądanie (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
17'
[37:37] Gentile wsadza z góry i jest faulowany
za 1 punkt
17'
[37:38] Rzut wolny trafia Gentile (Dolomiti Energa Trento).
18'
Błąd kroków Gentile (Dolomiti Energa Trento)
za 3 punkty
18'
[40:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
19'
[42:38] Moore po wjeździe pod kosz. Będzie miał jeszcze 1 rzut wolny
za 1 punkt
19'
[43:38] Rzut wolny trafia Moore (ASSECO ARKA Gdynia).
19'
Nieskutecznie goście. Miejscowi twardo w defensywie
19'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) zbiera piłkę po rzucie Wołoszyna (ASSECO ARKA Gdynia). Sędziowie dopatrzyli się jednak faulu Hrycaniuka (ASSECO ARKA Gdynia)
20'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) przechwycił piłkę i był faulowany w sytuacji sam na sam z koszem
20'
[45:38] Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[47:38] Hrycaniuk w ostatniej sekundzie akcji.
za 2 punkty
20'
[47:40] Gentile wykorzystuje okazję. Niespełna 4 sekundy do końca
czas
20'
20'
Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) wchodzi pod kosz, ale nie trafia. Sędziowie obejrzą tę sytuację raz jeszcze i podejmą decyzję o ewentualnych rzutach wolnych
20'
Będą rzuty wolne
20'
[49:40] Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Koniec II kwarty. Asseco Arka Gdynia wygrywa z Dolomiti Energia Trento 49:40.
Od początku meczu górą byli koszykarze Asseco Arki. Ich prowadzenie wynosiło już 8 punktów, ale w II kwarcie Włosi zaczęli pomniejszać stratę, a nawet objęli przewagę. Gospodarze w porę się obudzili i znów zaczęli dyktować warunki gry. Z pewnością pomogła seria "trójek" po starcie II odsłony, w której udział brali Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) i Wyka (ASSECO ARKA Gdynia).
21'
Początek III kwarty.
za 2 punkty
21'
[49:42] 2 punkty zdobywa Forray (Dolomiti Energa Trento).
21'
Uposn rzuca, ale zabrakło czasu
za 2 punkty
21'
[49:44] Gentile z 2 metrów
22'
Wołoszyn (ASSECO ARKA Gdynia) pudłuje z dystansu
22'
Myli się również Gentile (Dolomiti Energa Trento)
23'
Ofensywny faul Kelly'ego (Dolomiti Energa Trento)
23'
Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia) do Szubargi (ASSECO ARKA Gdynia), ale piłka wypadła poza boisko. Po drodze dotknął jeszcze Forray (Dolomiti Energa Trento)
za 3 punkty
23'
[52:44] Hammonds po składnej akcji drużyny
24'
[52:46] Gentile (Dolomiti Energa Trento) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
24'
[55:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
24'
[55:48] Gentile z półdystansu. Był jeszcze faulowany
za 1 punkt
24'
[55:49] Rzut wolny trafia Gentile (Dolomiti Energa Trento).
25'
Ofensywny faul Hammondsa (ASSECO ARKA Gdynia)
25'
Gentile (Dolomiti Energa Trento) pudłuje
25'
Myli się też Bostic (ASSECO ARKA Gdynia)
za 2 punkty
25'
[55:51] 2 punkty zdobywa Gentile (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
26'
[57:51] Moore po wjeździe pod kosz
za 3 punkty
26'
[57:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kelly (Dolomiti Energa Trento).
27'
Gentile (Dolomiti Energa Trento) faulowany przez Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia)
27'
[57:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Gentile (Dolomiti Energa Trento).
27'
Niecelny rzut Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia)
27'
Mylą się też Kelly (Dolomiti Energa Trento) i Mezzanotte
28'
Gentile (Dolomiti Energa Trento) ponownie faulowany. Wcześniej zblokowany został Emelogu (ASSECO ARKA Gdynia)
28'
[57:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Gentile (Dolomiti Energa Trento).
28'
Nie trafiają Moore (ASSECO ARKA Gdynia) i Forray (Dolomiti Energa Trento)
za 2 punkty
29'
[57:58] 2 punkty zdobywa Pascolo (Dolomiti Energa Trento).
czas
29'
29'
Moore (ASSECO ARKA Gdynia) po serii zwodów minął rywala, trafił, ale sędzia nie uznał punktów. Piłka z boku
za 2 punkty
30'
[59:58] Bostic spod kosza
30'
[59:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Forray (Dolomiti Energa Trento).
30'
Kolejny niecelny rzut Bostica (ASSECO ARKA Gdynia) zza łuku
30'
Koniec III kwarty. Asseco Arka Gdynia remisuje z Dolomiti Energia Trento 59:59.
31'
Początek IV kwarty.
za 2 punkty
31'
[61:59] Bostic spod kosza
za 2 punkty
31'
[61:61] Pascolo dobija rzut Gentile
32'
Piłka "wypadła" z kosza po rzucie Bostica (ASSECO ARKA Gdynia)
za 3 punkty
32'
za 2 punkty
32'
[64:63] Pascolo po minięciu Wyki
za 3 punkty
33'
[64:66] Pacolo zza łuku
33'
Błąd połowy, piłka dla gości
34'
Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) niecelnie z dystansu
za 2 punkty
34'
[64:68] 2 punkty zdobywa Mian (Dolomiti Energa Trento).
35'
Pudłuje Mian (Dolomiti Energa Trento), wcześniej piłkę stracił Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia)
za 2 punkty
35'
[64:70] Craft w akcji indywidualnej
czas
35'
35'
[66:70] Moore (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[66:72] Kelly z odchylenia przed Hrycaniukiem
za 2 punkty
36'
[68:72] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
36'
Blackmon (Dolomiti Energa Trento) nie trafia z dystansu
37'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) faulowany przez Blackoma. Rzuty wolne
37'
[70:72] Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Kelly (Dolomiti Energa Trento) myli się zza łuku. Pod koszem nie trafia też Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia)
za 2 punkty
38'
[70:74] 2 punkty zdobywa Gentile (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
38'
[70:76] Łatwa starta przy wznowieniu. Łatwe punkty Forraya
39'
Otoczony przez rywali Moore (ASSECO ARKA Gdynia) traci piłkę. Gwizdek sędziów milczy, ale obejrzą jeszcze sytuację wideo
39'
Ostatnie 2 minuty kibice będą oglądali na stojąco
39'
Sędziowie przyznają piłkę gospodarzom
za 3 punkty
39'
39'
Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia) blokuje Crafta (Dolomiti Energa Trento)
39'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafił z dystansu
za 3 punkty
39'
[73:79] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gentile (Dolomiti Energa Trento).
za 2 punkty
40'
[73:81] Gentile spod kosza
40'
3 rzuty wolne Szubargi (ASSECO ARKA Gdynia)
wolne (trafione 3 razy)
40'
[76:81] Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje wszystkie trzy rzuty wolne.
40'
Sędziowie znów korygują czas na tablicy
za 2 punkty
40'
[76:83] Gentile wsadza z góry
40'
Zablokowany Moore (ASSECO ARKA Gdynia)
czas
40'
za 2 punkty
40'
[76:85] Forray po wjeździe pod kosz
40'
[78:85] Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Koniec meczu. Asseco Arka Gdynia przegrała z Dolomiti Energia Trento 78:85.
Koszykarze Asseco Arki spuścili z tonu po przerwie, czego dowodem mogą być zdobyte jedyne 10 punktów. Rywale gonili, gonili i dogonili żółto-niebieskich przed końcem III kwarty. W ostatniej oba zespoły toczyły wyrównany bój, ale w końcówce lepszą dyspozycję wykazali się goście i to oni zwyciężyli. Na słowa uznania zasługuje Alessandto Gentile (Dolomiti Energa Trento) . Reprezentant Włoch zdobył aż 37 "oczek".
Statystyki:
Rzuty za 2: Asseco Arka 14/34 (41 proc.), Dolomiti 29/45 (65 proc.)
Rzuty za 3: 11/29 (38 proc.), Dolomiti 5/19 (26 proc.)

Opinie (71) 1 zablokowana

• Pycha kroczy przed upadkiem Panie "trenerze" (4)

No tak ...sprawdziły się największe koszmary... Gentile sam rozwalił całą Arkę... a najgorsze jest to że obnażył całe amatorstwo Pana Frasunkiewicza. Bo jakim trzeba być słabym trenerem żeby przez 40 minut nie znaleźć sposobu na 1 zawodnika:) Panowie koszykarze.... czas spojrzeć prawdzie w oczy ...trener Was uwstecznia... jedyna koncepcja to 3 ki... Nie czeka Was już nic dobrego za jego sterami! A co na to klub prezes? Nadal bezgraniczne zaufanie? Zaczniecie coś zmieniać jak spdniecie w ligowej tabeli?? Bo o Eurocup to właśnie już zapomnieliśmy:)

• 41 5

• (3)

przecież ciebie nawet nie było na hali to po co zabierasz głos

• 3 10

• Bo na przykłąd mam zapalenie płuc i wystarczuło oglądać tą kompromitacje w TV:) (2)

Ale takie sytuacje nie są dla Ciebie do przewidzenia jak dla Frasunkiewicza pokrycie dwoma zawodnikami Gentile:)

• 9 1

• Uważaj (1)

żeby cię nie zjadła zawiść jak Lisa.

• 0 2

• Odczep się od Lisa. To było bardzo chamskie.

• 1 1

• Ojej (4)

Jaka szkoda .Tam gdzie w nazwie Arka tam nigdy nie jest dobrze.