AZS UMCS Lublin - DGT Politechnika Gdańska 81:63. Koszmarna druga kwarta

Politechnika Gdańska

DGT Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 63:81 (26:31, 5:22, 10:15, 22:13). O ile w pierwszej kwarcie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością, tak w drugiej zespół Vadima Czeczuro zagrał bardzo koszmarnie, zdobywając tylko 5 punktów.

PSZCZÓŁKA: Popvić 18 (2x3), Peterson 17, Adamowicz 17 (3x3), Day 10 (10 zb.), Labuckiene 4 oraz Degbeon 10 (7 zb.), Duchnowska 3 (1x3), Sklepowicz 2, Pawłowska 0, Trzeciak 0

DGT PG: Hudson 14 (4x3), Bujniak 13 (3x3), Nayo 12 (1x3), Niedźwiedzka 4, Smith 2 oraz Koc 11 (7 zb.), Haryńska 3, Strzelczyk 2, Ostrowska 2, Duszkiewicz 0

Arka Gdynia - Wisła Kraków 88:55. Relacja i możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Koszykarki Politechniki Gdańskiej wraz z Arką Gdynia miały krótszą przerwę reprezentacyjną, niż pozostałe zespoły Energa Basket Ligi Kobiet. Obie ekipy porozumiały się i rozegrały ligowe spotkanie 9 listopada.

Sobotnie starcie rozpoczęły od celnego trafienia zza łuku Alice Nayo i utrzymywały prowadzenie przez pierwsze 3 minuty (9:7). Następnie inicjatywę przejęły gospodynie i górowały w spotkaniu aż do momentu, gdy rzut z dystansu wykorzystała Presley Hudson, ale w podobny sposób szybko odpowiedziała Jovana Popović. Wyrównany bój toczył się do końca tej części spotkania, ale górą ostatecznie była Pszczółka, która po upływie 10 minut wygrywała 31:26.

O ile na początku zespół Vadima Czeczuro był bardzo skuteczny, tak w drugiej odsłonie było kompletnie na odwrót. Gdańskie koszykarki do przerwy trafiły tylko dwa razy po rzutach Sylwii BujniakKlaudii Niedźwiedzkiej. Rywalki brnęły natomiast w stronę zwycięstwa, zdobywając 22 "oczka", dlatego po pierwszej połowie wygrywały 53:31.

AZS Uniwersytet Gdański - Ślęza Wrocław 55:77. Relacja i możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Po przerwie oba zespoły spuściły nieco z tonu, ale to miejscowe były znów skuteczniejsze. Na początku piłka nie chciała wpaść po rzutach Jenny Smith i Nayo, pudłowała również Bujniak. Mając w świadomości wysokie prowadzenie, lublinianki kontrolowały przebieg starcia i spokojnie wykorzystywały nadarzające się okazje. W ostatniej minucie punktowały Julia AdamowiczAma Degbeon, a na tablicy wyników po trzeciej kwarcie mieliśmy rezultat 68:41.

W ostatniej partii gdańszczankom pozostało jedynie pomniejszanie rozmiarów porażki. Martyna Koc 3 razy z rzędu trafiała rzuty z dystansu i była czołową postacią tej części gry w drużynie Czeczuro. Było jednak za późno, by myśleć o zwycięstwie. Starcie zakończyło się wynikiem 81:63.

Wyniki 8 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Wisła Kraków 88:55 (23:15, 18:10, 25:15, 22:15)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Ślęza Wrocław 55:77 (16:18, 14:23, 14:23, 11:13)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)
  • Energa Toruń - CosinusMED Widzew Łódź 79:77 (13:20, 27:13, 14:24, 25:20)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)
  • CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 67:44 (16:15, 15:6, 22:13, 14:10)

04.03 (śr) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź 67:51 DGT Politechnika Gdańska
29.02 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 86:92 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia 101:48 DGT Politechnika Gdańska LIVE!