Arka Gdynia - Wisła Kraków 88:55. Koszykarki zasypały trójkami

Arka Gdynia - kosz. k.

Rebecca Allen rzuciła Wiśle 19 pkt w tym pięć celnych "trójek".
Rebecca Allen rzuciła Wiśle 19 pkt w tym pięć celnych "trójek". fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Arka Gdynia rozbiła u siebie Wisłę Kraków 88:55 (23:15, 18:10, 25:15, 22:15). Podopieczne Gundarsa Vetry trafiły aż 11 rzutów za 3 pkt, gdy przyjezdne tylko jeden. Gdynianki po ośmiu meczach pozostają niepokonane w Energa Basket Lidze Kobiet.

AZS Uniwersytet Gdański - Ślęza Wrocław 55:77. Relacja, oceny

AZS UMCS Lublin - DGT Politechnika Gdańska 81:63. Relacja, oceny

ARKA: Allen 19 (5x3), Balintova 8 (8 zb.), Papowa 7 (1x3), Kastanek 6 (1x3), Gulich 2 oraz Rembiszewska 13 (3x3), Greinacher 14 (11 as.), Slamova 7, Misiek 7, Podgórna 3 (1x3), Wińkowska 2, Grymek 0

Wisła: Vaughn 13 (7 zb.), Lass 13, Wells 10 (7 as.), Trzeciak 5 (1x3), Jakubiuk 10 oraz Ziętara 2, Meskonyte 2, Puter 0

- Chcemy kontynuować passę i najlepiej byłoby nie przegrać do końca sezonu - mówiła nam Amalia Rembiszewska przed meczem z Wisłą Kraków.
W sobotę środkowa Arki Gdynia i jej koleżanki, wykonały kolejny krok w tę stronę i sięgnęły po ósme zwycięstwo w ósmym meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Znakomicie w mecz weszła Maryja Papowa, po której punktach gospodynie prowadziły 5:2.

Między innymi po dwóch "trójkach" Rebecci Allen, Arka zdobyła 12 pkt z rzędu i po rzucie Sonji Greinacher, prowadziły 19:6 na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty.

Przyjezdne prezentowały się fatalnie jeśli chodziło o skuteczność i Arka stopniowo powiększała prowadzenie w drugiej partii. Po kolejnym trafieniu zza łuku w wykonaniu Allen, podopieczne Gundarsa Vetry odskoczyły na 41:25.

Po przerwie dwoiła się i troiła Krystal Vaughn, ale Wisła nie miała cienie argumentów, aby zatrzymać odjeżdżającą z wynikiem Arkę. Po trzech celnych "trójkach" z rzędu (Allen, Rembiszewska, Marissa Kastanek), gdynianki prowadziły już 64:40, a przed końcem trzeciej partii dwa rzuty wolne wykorzystała jeszcze Barbora Balintova.

W ostatniej kwarcie po trafieniu zza łuku Rembiszewskiej, Arka przekroczyła przewagę 30 pkt. Gdy kolejny celny rzut oddała Paulina Misiek, gospodynie prowadziły już 83:46.

Krakowianki głównie za sprawą dobrze znanej w Gdyni Anny Jakubiuk zdołały nieco zmniejszyć stratę, ale na tym koniec. Po jednostronnym spotkaniu, Arka odniosła 8 z rzędu ligowe zwycięstwo i pozostaje niepokonana. Niem mogło być inaczej, gdy przyjezdne rzucały z gry na skuteczności 31 proc i trafiły tylko 1 na 14 rzutów za 3 pkt, gdy miejscowe koszykarki trafiły 11 na 26 prób.

Wyniki 8 kolejki:

• ARKA GDYNIA - Wisła Kraków 88:55 (23:15, 18:10, 25:15, 22:15)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Ślęza Wrocław 55:77 (16:18, 14:23, 14:23, 11:13)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 81:63 (31:26, 22:5, 15:10, 13:22)
  • Energa Toruń - CosinusMED Widzew Łódź 79:77 (13:20, 27:13, 14:24, 25:20)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)
  • CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 67:44 (16:15, 15:6, 22:13, 14:10)