• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

8,5 tys. kibiców na mecz Arka - Zagłębie

Jacek Główczyński
11 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
aktualizacja: godz. 11:55 (11 marca 2016)

Arka Gdynia

Antoni Łukasiewicz zgłasza gotowość do powrotu do "11" Arki oraz chęć wypełnienia przez żółto-niebieskich w komplecie gdyńskiego stadionu publicznością jeszcze tej wiosny. Antoni Łukasiewicz zgłasza gotowość do powrotu do "11" Arki oraz chęć wypełnienia przez żółto-niebieskich w komplecie gdyńskiego stadionu publicznością jeszcze tej wiosny.

Arka Gdynia ogłosiła, że w sprzedaży pozostało około 40 biletów na trybunę Olimpijską oraz po kilkanaście wejściówek na sektor H 18 i rodzinny z puli około 8,5 tysiąca, która została przygotowana na piątkowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Początek gry na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej drugiej z trzecią drużyną I ligi o godzinie 20:30. Prezes klubu, Wojciech Pertkiewicz deklaruje, że przed kolejnymi spotkaniami pojemność widowni może być zwiększona. - Wierzę, że zagramy widowiskowy mecz, który zakończy się naszym efektownym zwycięstwem. Musimy dać ognia. Myślę że stać nas naprawdę na wszystko, także na to, aby na mecze przychodziło jeszcze więcej kibiców - deklaruje Antoni Łukasiewicz, który rundę jesienną kończył jako kapitan, a inaugurację wiosny oglądał w telewizji, gdyż pauzował za żółte kartki.Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Zagłębie Sosnowiec

Jak typowano

77% 349 typowań ARKA Gdynia
17% 75 typowań REMIS
6% 29 typowań Zagłębie Sosnowiec

Twoje dane


Relacja LIVE

 • ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
  11 marca 2016, godz. 20:30


Jacek Główczyński: Kibice Arki mocno emocjonują się tym, że padnie rekord I-ligowej frekwencji na Stadionie Miejskim. Takie sprawy interesują was-piłkarzy?

Antoni Łukasiewicz: Cieszę się, że tak dużo kibiców chce przyjść na stadion, mimo że pogoda nie jest jeszcze do końca sprzyjająca. Dla nas to kolejny dreszczyk emocji, który dodatkowo pompuje i nakręca, gdyż gra przed tak liczną publicznością to ogromna nobilitacja. Zresztą zawsze w Gdyni, w każdy momencie, bez względu na to co dzieje się na boisku, słyszymy skandowanie "Arka". To duże wsparcie. Tym bardziej musimy wziąć na siebie odpowiedzialność. Pokazać, że jesteśmy zespołem który walczy, "gryzie trawę", chce wygrać, a oprócz tych cech wolincjonalnych dokłada jeszcze umiejętności piłkarskie, bo uważam, że takie są w naszej drużynie.

SPRAWDŹ, JAKIE REKORDY I LIGI ARKA POBIJE ZA JEDNYM ZAMACHEM W PIĄTEK, A JAKIE WIELKOŚCI FREKWENCJI NA STADIONIE MIEJSKIM BĘDĄ DO POPRAWIENIA W PRZYSZŁOŚCI

W piątek ma być około 8,5 tysięcy kibiców, a w kolejnych spotkaniach widownia może być jeszcze większa. Czy myśli pan, że stać was, aby jeszcze tej wiosny wypełnić stadion w komplecie, czyli zgromadzić na nim 15 tysięcy widzów?

Uważam, że stać nas naprawdę na wszystko. Najważniejsze, abyśmy już teraz nie chodzili z głową w chmurach, tylko spokojnie i konsekwentnie realizowali nasz plan. Na sukces pracuje się bowiem systematyczną, ciężką pracą z dnia na dzień. Jak będziemy dobrze przygotowani do egzaminu, to musi on pozytywnie wypaść. Nie możemy za daleko wybiegać w przyszłość, bo mamy jeszcze dużo pracy do wykonania. Jeśli wszyscy tak do tego podejdziemy, to będziemy się cieszyć także z tego, że na naszych meczach będzie jeszcze więcej kibiców.

Awans do ekstraklasy zdobywa się wygranymi w takich meczach jak z Zagłębiem, czy jednak ważniejsze jest, by nie tracić punktów w czekających was wkrótce wyjazdach do Suwałk czy Kluczborka?

Kiedyś ludzie mądrzejsi ode mnie powtarzali, że awans wywalcza się w pojedynkach z drużynami z drugiej części tabeli, a nie z bezpośrednimi rywalami. Myślę, że po prostu trzeba skupić się na każdym kolejnym meczu. Muszą mieć one dla nas taką samą wartość, podobnie należy podchodzić do każdego przeciwnika. Co więcej nawet z tymi drużynami z góry tabeli łatwiej się gra, gdyż na ogół prezentują one otwartą piłkę. Wówczas stwarzają się miejsca, sektory, przez które można skontrować rywala. Natomiast ci co bronią się przed spadkiem, dla których każdy punkt jest na wagę złota, nastawiają się na głęboką defensywę i okazji, by zadać cios jest mniej. Dlatego liczę, że z Zagłębiem stworzymy fajny, widowiskowy mecz.

NA KONIEC JESIENI ARKA POKONAŁA W GDYNI LIDERA - RELACJA, FOTO, VIDEO

Tak cieszyli się piłkarze i kibice Arki po zwycięstwie w ostatnim meczu 2015 roku w Gdyni i pokonaniu lidera I ligi.Wygrywając w Katowicach praktycznie pozbawiliście szans GKS na awans do ekstraklasy. Czy po ewentualnym zwycięstwie nad Zagłębiem i powiększeniu przewagi na tą drużyną do 6 puntów, można będzie powiedzieć, że znacznie zmniejszyliście szanse na ekstraklasę kolejnego rywala?

Czego byśmy nie powiedzieli o tabeli, to i tak nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. I to jest w piłce najpiękniejsze. W piątek o 22:30 życie przyniesie pewne rozwiązania tych dywagacji, ale walka o awans trwać będzie nadal. Dlatego obecnie najważniejsza jest nasza postawa w meczu z Zagłębiem. Wiemy, że jesteśmy doskonale do rundy przygotowani pod względem fizycznym. Do tego trzeba dołożyć głowę i serce, wykazać się pełnym zaangażowaniem oraz pozytywnym myśleniem i to bez względu na to, co się będzie działo na boisku. Jeśli tak się zaprezentujemy, wówczas prawdopodobnie i po meczu będziemy rozmawiać w dobrych nastrojach.

GDYNIA ZAPŁACIŁA KLUBOM PIŁKARSKIM ZA PROMOCJĘ MIASTA. WIOSNĄ PONAD 2 MLN ZŁ DLA ARKI

Zawodnik

Antoni Łukasiewicz

Antoni Łukasiewicz

ur.
1983
wzrost
188 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


W Katowicach pod względem taktycznym Arka zagrała perfekcyjnie, czy jeszcze coś można poprawić?

W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze i efektownie. To była całkowita nasza dominacja. Gdyby Mateusz Szwoch trafił główkę, a Darek Formela czy Marcus raz i drugi jeszcze lepiej dograli piłki w polu karnym, to bramek mogłoby być jeszcze więcej. Natomiast w drugiej połowie widziałem zespół dojrzały, który wie, że ma 2-bramkowe prowadzenie i tak naprawdę trzeba tylko umiejętnie się ustawić, by nie dać rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi. To się udało w 100 procentach.

SANGOY MOŻE ZADEBIUTOWAĆ W PIĄTEK. NAM PRZEDSTAWIŁ SWOJE CELE ZWIĄZANE Z ARKĄ

Gdy oglądał pan mecz, szukał pan miejsca w tej "11" dla siebie, czy spokojnie czeka pan co przyniesie życie?

Na szacunek, zaufanie, na to czy trener na kogoś stawia, czy nie - trzeba pracować bardzo długo. Tak naprawdę w każdym zawodzie, na każdym kroku, długo pracujemy na sukces, by szef darzył nas zaufaniem. Ale to wszystko w przeciągu 5 minut można roztrwonić i stracić. Dlatego trzeba twardo stąpać po zmieni. Nie myśleć za dużo, nie pytać, dlaczego jest tak a nie inaczej odnośnie spraw, na które się nie ma wpływu. Moim zadaniem jest, aby być odpowiednio przygotowanym do każdego treningu i pozytywnie nastawionym do wszystkich informacji, które będą do mnie trafiały. A jak wejdę na boisko, to wiem co i jak mam robić, a także, że trzeba zostawić oprócz wszystkich swoich umiejętności jeszcze serce głowę i wręcz flaki na boisku. W inny sposób sukcesu się nie osiągnie.

W trakcie zimowych sparingów widział pan, że trener szykuje jedną "11" na mecz w Katowicach, a drugą, już z panem - na resztę rundy wiosennej?

Trener już rok wcześniej nas przyzwyczaił, że bardzo mocno składem rotuje w grach kontrolnych. Oczywiście z racji mojej absencji za kartki w pierwszym meczu wiosny, zdawałem sobie sprawę, że w przedostatnim czy ostatnim sparingu trener szukać będzie rozwiązania, które zastosuje w Katowicach. Nie było zatem dla mnie żadnego problemu. Najważniejsze, że inauguracja nam się udała i cieszę się z tego powodu tak jak ci wszyscy koledzy, którzy zagrali przeciwko GKS.

ARKA MA NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĘ W TYM SEZONIE. TUTAJ STATYSTYKI PO RUNDZIE JESIENNEJ

Zapytam wprost: jeśli wejdzie pan do "11" na Zagłębie, to kogo pan odeślę na ławkę: Yannicka Sambeę czy Michała Nalepę?

Nie mogę wychodzić poza swoje kompetencje. Od ustalania składu jest trener. Wszyscy darzymy się w zespole szacunkiem, znamy swoją wartość. Szefem jest zaś szkoleniowiec, który podejmuje wszystkie decyzje personalne i w tych sprawach nie mogę się wypowiadać. Gdybym jednak był po drugiej stronie i jako trener stał przed tym wyborem, to miałbym pozytywny problem, gdyż każdy chcę mieć szeroką kadrę. A w Arce jest ona na równym poziomie, na każdej pozycji jest rywalizacja równorzędnych zawodników.

Pan przed meczem z Zagłębiem spał pan spokojnie?

Pewnie. Jak mówiłem, nie ma sensu zadawać sobie niepotrzebnych pytań, a należy dbać o swoją formę i na pierwszym miejscu widzieć cel drużyny, robić wszystko, by zarazem pomóc zespołowi i sobie, bo przecież to nie sport indywidualny. Dlatego przed Zagłębiem należało się dobrze wyspać, zregenerować siły, a wieczorem dać ognia! Wierzę, że zagramy widowiskowy mecz, który zakończy się naszym efektownym zwycięstwem.Tabela po 20 kolejkach

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Wisła Płock 20 13 1 6 33:20 40
2 Arka Gdynia 20 11 6 3 36:23 39
3 Zagłębie Sosnowiec 20 11 3 6 35:30 36
4 Zawisza Bydgoszcz 20 10 4 6 38:27 34
5 Stomil Olsztyn 20 9 5 6 23:23 32
6 Chrobry Głogów 20 9 4 7 25:18 31
7 GKS Bełchatów 20 8 6 6 22:20 30
8 GKS Katowice 20 8 3 9 25:22 27
9 Bytovia 20 6 9 5 29:29 27
10 Miedź Legnica 20 7 5 8 28:29 26
10 Chojniczanka 20 8 2 10 24:31 26
12 Sandecja Nowy Sącz 20 6 6 8 26:29 24
13 Pogoń Siedlce 20 6 5 9 19:30 23
14 Wigry Suwałki 20 6 3 11 22:22 21
15 MKS Kluczbork 20 5 6 9 20:36 21
16 Rozwój Katowice 20 5 2 13 19:34 17
17 Olimpia Grudziądz 20 3 6 11 16:29 15
18 Dolcan Ząbki 20 8 6 6 37:25 30
Tabela wprowadzona: 2016-03-06

Wyniki 20 kolejki

 • GKS Katowice - ARKA GDYNIA 0:2 (0:2)
 • Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (1:1)
 • Wisła Płock - MKS Kluczbork 3:0 (2:0)
 • Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
 • Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
 • Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
 • Bytovia - Rozwój Katowice 2:1 (1:1)
 • Dolcan Ząbki - GKS Bełchatów 0:3 (walkower)

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (186) 9 zablokowanych

 • (6)

  Areczko tylko zwycięstwo!

  • 95 44

  • Górka zdobyta areczko !! (4)

   • 29 28

   • (3)

    A kto ci takie bajeczki opowiedział kolego.... pewnie dziadek na dobranoc razem z baśnią o betonowym chłopaczku z wolnego (nie szybkiego) miasta..

    • 10 13

    • Ty znawca....ty chyba nie jestes znawca.

     • 8 4

    • wystarczy spojrzeć w archiwum Dziennika Bałtyckiego

     jak tam napisali "górka nigdy nie była tak żółto-niebieska jak tego dnia Biało-Zielona.
     Poczytaj śledziku trochę o historii swojego klubu......wiem, że ona jest bolesna dla ciebie, ale naucz się z nią żyć

     • 10 3

    • Nigdy wcześniej ani pózniej nie widziałem żeby bądź co bądź uważani za groźnych

     chuliganów kibice uciekali w tak wielkim popłochu porzucając swoje święte miejsce .

     • 7 2

  • Swieto w sledziowie, 8 tysiecy kibicow uprawnionych do wejscia, he, he...

   • 10 4

 • Nie sądziłem, że to napiszę (16)

  Trzymam kciuki za Arkę i jej powrót do Ekstraklasy. Derby to derby!

  • 200 32

  • Kibice sukcesu aktywacja (12)

   • 20 28

   • sukcesu? człowieku, pierwsza liga i póki co nic nie dające 2 miejsce, cała runda praktycznie przed nami (11)

    • 32 6

    • Widze nie znasz definicji "kibic sukcesu"

     • 27 4

    • Definicja (6)

     Kibic sukcesu to osoba, która gdy klubowi nie idzie ma go głęboko gdzieś i tylko narzeka, albo wykazuje totalny brak zainteresowania, nie znając wyników, pozycji w tabeli, wydarzeń z życia drużyny. Oczywiście tacy kibice sukcesu są też potrzebni, bo jest szansa na szczęśliwe przeistoczenie w prawdziwego kibica, klub zyska na sprzedaży biletów. Jasna sprawa, ze może nastąpić efekt jojo, gdy klubowi znowu nie bedzie szło.

     • 28 2

     • ci z gdańska to najlepszy przykład (5)

      • 13 10

      • ja jako sledz sie nie zgodze , pikole są na całym świecie. a czemu barcelona, reale i inne sr*ty taty maja najwiecej kibicow?? Bo odnosza sukcesy i maja najlepszych pilkarzy.

       • 16 4

      • Akurat w Gdansku gdy druzynie nie szło (a to juz prawie 2lata) zawsze bylo te 10tys ludzi, czyli mniej wiecej wiadomo ilu (3)

       • 10 9

       • (2)

        ...Lechia ma oddanych kibiców

        • 12 7

       • No tak (1)

        Chodzili nawet na Lechie Olimpie Gdansk hehe

        • 9 15

       • Znam tysiace gdynian, ktorzy chodzili na HTM prokom janbud.

        Co to za druzyna?

        https://pl.wikipedia.org/wiki/Arka_Gdynia_(pi%C5%82ka_no%C5%BCna)

        • 6 1

    • nic nie dające drugie miejsce? (2)

     człowieku, a czy Ty w ogóle wiesz, że awansują do Ekstraklasy zespoły z miejsca pierwszego i drugiego!!!
     Właśnie odezwał się taki kibic sukcesu, który za bardzo nie wie o co w tym wszystkim chodzi

     • 13 13

     • weź młotek i uderz się nim zdrowo - co ci daje drugie miejsce dzisiaj? (1)

      masz awans w marcu? więc albo jesteś imbecylem albo trolem gdańskim.

      • 9 7

      • raczej to pierwsze... to od razu widać

       • 8 2

  • Fajnie by było (1)

   obejrzeć derby w komplecie, oczywiście wygrane

   • 11 8

   • Marzenia eh

    No dobrze by bylo ale patrzac na betonow jak sie ich druzyna rozwija w tej chwili z nowakiem biedziemy walczyc o zupelnie inne cele e klapie.

    • 11 8

  • nie sadzilem ze to napisze

   szacun kolego, derby to derby i bylo by milo znowu sie spotkac razem i pokibicowac TAG

   • 2 1

 • Areczko Tylko Zwycięstwo ! (1)

  Zapowiada się wspaniałe piłkarskie widowisko.

  • 74 26

  • Już wychodzę na mecz z domu.Adrenalina już podskoczyła w górę!Hej Arka Gol!

   • 1 0

 • Ból głowy

  ma Nitek w lini pomocy(pozytywny oczywiście)!Tylko ARKA GDYNIA!!!

  • 61 20

 • Piłkarskie święto (3)

  To świadczy o tym jak piłka jest potrzebna w Gdyni, jak potrzebna jest Ekstraklasa !

  • 74 21

  • po co w Gdańsku dwa kluby w E-klasie? (2)

   Lepiej skoncentrować się na jednej, silnej drużynie, która już tam jest.

   • 2 5

   • Jak Gdańsk zaanektuje Gdynię to można by to rozważyć ale póki co (1)

    Arka wjeżdża do ekstraklasy z hukiem i widzimy się na derbach .

    • 4 2

    • Ależ się kurczę, stęsknili.

     • 0 0

 • z tego co mówił wróż Maciej to będzie 1-3 dla Zagłębia. Co do frekwencji to zobaczymy ile na następnym meczu będzie...

  • 20 66

 • zolto-niebieski S. (10)

  barwy klubu
  barwy miasta

  • 72 36

  • barwy miasta są biało-niebieskie

   wystarczy skoczyć na piłsudskiego i zobaczyć jaka flaga powiewa na urzędzie

   • 23 18

  • (3)

   Arka w S. jak ufo, ktoś coś powiedział, nikt nie widział

   • 21 20

   • (2)

    to w okolicy 19 zobacz ilu ludzi będzie jechać do Redłowa :) ARKA GDYNIA SOPOT

    • 17 15

    • Beda wracac ze zmywakow do gdyni. (1)

     • 6 3

     • Zazdrość zżera ?

      • 2 2

  • Barwy SKMki (3)

   • 22 6

   • I Ukrainy (1)

    • 12 2

    • i Szwecji

     • 9 1

   • Międzynarodowa ta arka jakaś dobrze ze ich nie sponsoruje PKP , Szwecja i Ukraina

    bo byśmy ich dziś mogli oglądać na c+ jak leją d*pska Manchesterom , Realom i innym Bayernom

    • 2 2

  • Arka Gdynia

   Tczew Sambora

   • 5 3

 • Trójmiasto trzyma kciuki

  za wygraną z Zagłębiem. Oby tylko ich nie zlekceważyli, bo tak łatwo jak z GKS nie będzie.

  • 54 16

 • 250 zostało, z puli 8,5 tyś .... (3)

  ...no to jak zapełnić do 15 tyś?
  gdzie jest reszta biletów?
  no gdzie, się pytam?

  • 29 31

  • kibice gości, bufory, reszta za słupami

   • 12 8

  • arka jako organizator musi zdeklarowac z góry (1)

   ile kibiców może maksymalnie przyjąć. wiąże się to z ilością zatrudnionej ochrony itp... na kolejkę wiosenna zwiększono limit do 8.5 tys kibiców i choćby chciało za 2 tygodnie przyjść 15 tys ludu to i tak ich nie wpuszcza bo nie moga

   • 18 5

   • mogą..

    za dwa tygodnie mogą wpuścić 15tys ludzi.. o ile tyle zgłoszą, a muszą to zrobić najpóżniej na 2 tygodnie przed meczem. Te 8.5tys to sobie tylko przyjeli, wiec mogą to odpowidnio wczesniej zwiekszyc

    • 8 3

 • Sweto gdyni. (12)

  8 tys faktycznie bedzie miazga.

  • 60 22

  • stadion (9)

   Tj 3/5 pojemności stadionu .
   Ciekawe ile na Lechię musiało by przyjść

   • 7 11

   • akurat jakaś lechia tutaj nikogo nie obchodzi, może ich tam chodzić 450 000, tyle ile osób w danzingu (5)

    • 13 12

    • Co to jest "danzing"? (4)

     • 7 10

     • gdynianie tak mówią na Gdańsk (3)

      dzieje się tak w wyniku niewykształconego podniebienia

      • 13 6

      • niewykształcony to masz mózg (2)

       i jeszcze jedno,Gdańska już nie ma,jest tylko Bolkowo

       • 7 7

       • Gdyba nie Bolkowo to bys dzisiaj chodzil w ruskiej czapce z nausznikami na twoim durnym arczanym lbie. (1)

        No chyba, ze i tak w niej chodzisz, nawet w lecie.

        • 7 8

       • Co ty bierzesz ze takie brednie piszesz , może jeszcze Bolek komunizm w Rosji

        obalił ? Takie bezmózgie debile jak ty ostatnio widziałem na zebraniu komitetu obrony donosicieli . W pip jest idiotów w Gdańsku

        • 3 2

   • To by musiało koło25-30 tys. kibiców przyjść na stadion w Gdańsku. Takie liczby to tylko wyjątki na stadionie. (2)

    Raz na ruski rok.

    • 4 6

    • u nas na ruski rok u was 25-30 tys. przez 5 lat moze...?

     • 7 6

    • Jeśli bedą derby lechia - arka komplet na bursztynowym stadionie gwarantowany.

     Jedynie policja jeśli się posika ze strachu złoży wniosek o wyłączenie z użytku części trybun .

     • 4 0

  • papież w Gdyni

   Jak by papież przyjezdzal tyle ludzi bedzie

   • 8 4

  • 8 tysięcy to ma być półmaratończyków w Gdyni

   • 8 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 22 42 63.6%
2 Sławek Surkont 23 41 60.9%
3 HENRYK GAJEWSKI 23 39 56.5%
4 STEFAN SANDACH 23 39 56.5%
5 Artur Wielkopolski 21 38 61.9%

Ostatnie wyniki Arki

Polonia Warszawa
17 lutego 2024, godz. 17:30
13% Polonia Warszawa
21% REMIS
66% ARKA Gdynia
Górnik Łęczna
77% ARKA Gdynia
14% REMIS
9% Górnik Łęczna

Relacje LIVE

Najczęściej czytane