Arka Gdynia lepsza pod koszem od gorzowianek. Świetna Cannon

17 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Emma Cannon zdobyła 24 pkt i 9 zbiórek w meczu przeciwko gorzowiankom. Emma Cannon zdobyła 24 pkt i 9 zbiórek w meczu przeciwko gorzowiankom.

Koszykarki Arki Gdynia pokonały u siebie InwestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 80:73 (23:16, 22:24, 26:15, 9:18) prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Do triumfu gdynianki poprowadziła Emma Cannon, zdobywczyni 24 pkt i 9 zbiórek. Po trzech meczach Energa Basket Ligi Kobiet mają na koncie komplet punktów.

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA PRZEGRAŁA PO WALCE Z ARTEGO BYDGOSZCZ. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ KOSZYKARKI I TRENERA

ARKA: Cannon 24 (1x3, 9 zb.), Misiek 10 (1x3), Greinacher 7 (1x3), Allen 5 (1x3), Balintova 4 oraz Makurat 12 (3x3), Baltkojiene 10 (2x3), Jurcenkova 8, Podgórna 0, Stelmach 0

Enea: Atkins 17 (2x3), Zoll-Norman 14 (6 as.), Juskaite 14 (1x3, 7 zb.), Linskens 2, Stelmach 0 oraz Prezelj 16, Fikiel 10, Dźwigalska 0, Rytsikowa 0

Po odpadnięciu z fazy pucharowej Eurocup gdynianki wróciły do krajowych rozgrywek łatwym zwycięstwem na wyjeździe z Ostrovią. Mecz w hali GCS przeciwko gorzowiankom miał być jednak dla podopiecznych Gundasa Vetry prawdziwą weryfikacją formy na krajowym podwórku.

Arka prowadzenie w środowym spotkaniu objęła po rzucie wolnym Pauliny Misiek już w 5. sekundzie gry. Wprawdzie kapitan gdynianek trafiła tylko jedną z dwóch prób, ale tak objętego prowadzenia gospodynie nie oddały do końca meczu nawet na chwilę. Zresztą to Misiek do spółki ze znakomicie spisującą się Emmą Cannon zbudowała serię 5:0, którą gdynianki weszły w pojedynek z gorzowiankami.

W drugiej kwarcie nękane przez Cannon przyjezdne miały już 12 pkt straty, ale po serii 7:0 zaczęły gonić. Po rzutach wolnych Ariel Atkins były punkt za Arką (36:37). Gospodynie przed przerwą opanowały jednak sytuację i znów zaczęły odjeżdżać z wynikiem. Po rzucie Santy Baltkojiene było już 71:49.

Gorzowianki sromotną porażkę w trzeciej kwarcie zniwelowały w ostatnich jej minutach trafiając 6 pkt z rzędu. Przed ostatnią częścią gry do odrobienia miał 16 pkt.

Choć w ostatnich 10 minutach gospodynie zdecydowanie spuściły z tonu, nie roztrwoniły przewagi, a przynajmniej nie całkiem. Wprawdzie na 2 minuty przed końcem gry przyjezdne zbliżyły się na 71:76, ale wtedy dwa celne rzuty wolne oddała Cannon, a w ostatniej sekundzie trafiła jeszcze z gry. Mecz zakończyła z 24 pkt na dobrej skuteczności rzutowej 8/12 z gry i 5/6 z rzutów wolnych w ciągu 29 minut.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

96% 282 typowania ARKA Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
4% 12 typowań InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Wyniki 3 kolejki

• ARKA GDYNIA - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 80:73 (23:16, 22:24, 26:15, 9:18)
  • SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Artego Bydgoszcz 54:60 (21:10, 11:11, 10:22, 12:17)
  • Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 68:97 (16:27, 19:19, 10:23, 23:28)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Wisła CanPack Kraków 56:66 (11:17, 17:15, 12:22, 16:12)
  • Widzew Łódź - Energa Toruń 48:83 (10:34, 16:17, 11:7, 11:25)
  • Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 52:86 (10:26, 11:20, 12:17, 19:23)

• Super Arka Gdynia (1)

• 20 6

• Spójnia/Bałtyk

• 8 5

• Dodaj do tych nazw VBW bo ten sponsor ciągle trwa jak inni się zmieniają (2)

• 16 0

• Brawo dziewczyny. Dla mnie szczególne wrażenie zrobiła Kama Podgórna za obronę w III kw! (1)