KGS Arka Gdynia nie dała rady mistrzowi. Zaczęła dobrze, ale skończyła jak często

4 lutego 2024, godz. 17:30
Opinie (27)

Zac Cuthbertson (nr 40) zdobył najwięcej punktów w meczu, który Grzegorz Kamiński (11) i jego koledzy z Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia rozpoczęli bardzo dobrze, ale ostatecznie skończyło się wysokim zwycięstwem Kinga Szczecin. Zac Cuthbertson (nr 40) zdobył najwięcej punktów w meczu, który Grzegorz Kamiński (11) i jego koledzy z Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia rozpoczęli bardzo dobrze, ale ostatecznie skończyło się wysokim zwycięstwem Kinga Szczecin.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Kingiem Szczecin aż 73:91 (29:26, 17:18, 8:21, 19:26) w 20. kolejce Orlen Basket Ligi. Przyjezdni koszykarze w gościnie u aktualnego mistrza Polski rozpoczęli bardzo dobrze, gdyż wygrali pierwszą połowę, a wcześniej prowadzili nawet różnicą 9 punktów. Jednak skończyła się tak jak najczęściej w tym sezonie, czyli wyraźną przegraną żółto-czarnych. Nic nie pomogło to, że Seth Leday popisał się double-double: 18 punktów i 14 zbiórek.

KING: Cuthbertson 23 (2x3, 6 zb.), Woodson 18 (3x3), Mazurczak 15 (1x3, 11 as.), Udeze 15 (5 zb.), Meier 3 (1x3) oraz Matczak 8 (1x3), Nowakowski 5 (1x3), Borowski 2, Żołnierewicz, Żmudzki

KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA: Leday 18 (14 zb.), Kenić 12 (5 zb.),Kamiński 10 (2x3), Pluta 6 (7 as.), Hrycaniuk 2 oraz Bogucki 14 (6 zb.), Alford 6 (1x3), Gordon 5 (1x3), Marchewka, Wilczek

Mistrzowie Polski z ubiegłego roku w bieżącym sezonie na razie walczą przede wszystkim o to, aby znaleźć się w play-off, choć równie dobrze może to być, w tej wyrównanej stawce miejsce tak 9 jak i.... 2.

Icon Sean Czarni Słupsk - Trefl Sopot 74:65. Przerwana zwycięska passa w derbach - przeczytaj relację z innego meczu 20. kolejki Orlen Basket Ligi Icon Sean Czarni Słupsk - Trefl Sopot 74:65. Przerwana zwycięska passa w derbach - przeczytaj relację z innego meczu 20. kolejki Orlen Basket Ligi

Jednak to i tak bardziej ambitny cel niż Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia, której celem jest uniknięcie degradacji, a zatem uchronienie się przed ostatnim miejscem w tabeli. Ponadto u siebie temu rywalowi uległa aż 84:103. Po dwóch kolejkach nieobecności żółto-czarnych prowadził ponownie Wojciech Bychawski.

Początkowo obraz meczu był niespodzianką i to nawet, gdy wiedzieliśmy, że King w tym sezonie ma problemy przed własną publicznością. W Szczecinie doznał już 7 porażek z 8, które przydarzyły się tej ekipie w całych rozgrywkach. Do przerwy goście prowadzili 46:44. To zasługa nerwów ze stali Bryce'a Alforda. Ustalił on wynik do przerwy, trafiając trzy rzuty wolne.

Natomiast w pierwszej kwarcie było jeszcze lepiej. W 8. minucie po trójkach: Andrzeja PlutyGrzegorza Kamińskiego gdynianie mieli nawet 9 punktów przewagi (25:16).

Niestety, to co Arka wywalczyła w pierwszej połowie, roztrwoniła w trzeciej kwarcie. Po zmianie stron od trójek rozpoczęli: Zac CuthbertsonDarryl Woodson, a ten drugi zrobił to nawet dwukrotnie.

Największy pechowiec sezonu w koszykarskiej Arce Gdynia: Teraz tylko dobre chwile Największy pechowiec sezonu w koszykarskiej Arce Gdynia: Teraz tylko dobre chwile

Gdynianie pierwszymi punktami z gry odpowiedziała dopiero w... 27. minucie. Seth Leday popisał się wsadem, gdy było już 49:61! Wcześniej w tej odsłonie przyjezdnym udało się trafić tylko trzykrotnie z wolnych.

Leday mógł mięć tylko satysfakcji z indywidualnego osiągnięcia. Uzyskał double-double, czyli dwucyfrowy wynik punktów (18) i zbiórek (14).

Na początku ostatniej kwarty, gdy Woodson po raz trzeci tego dnia posłał piłkę do kosza zza łuku, King odskoczył na 70:57. To tym ciosie gdynianie się już nie podnieśli. Natomiast swoje cegiełki do wygranej miejscowych dołożyli m.in. byli koszykarze... gdyńskiego klubu: Przemysław ŻołnierewiczFilip Matczak, którzy w Kingu rywalizują między sobą na pozycji numer dwa.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 20 4 16 1633:1773 24

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-02-06

Wyniki 20 kolejki

• King Szczecin - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 91:73 (26:29, 18:17, 21:8, 26:19)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - TREFL SOPOT 74:65 (12:19, 22:22, 15:19, 25:5)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard 72:97 (14:21, 22:36, 20:20, 16:20)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Dziki Warszawa 58:68 (12:10, 11:18, 17:20, 18:20)
  • Tauron GTK Gliwice - Polski Cukier Start Lublin 83:86 (15:22, 20:21, 27:21, 21:22)
  • Legia Warszawa - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:96 (20:25, 20:20, 19:25, 29:26)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 91:104 (19:33, 17:19, 16:33, 39:19)