• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka zamierza spłatać figla w derbach

Jacek Główczyński
15 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 

Arka Gdynia

Leszek Ojrzyński przypomina, że jego drużyny potrafiły grać z Lechią Gdańsk i strzelały jej gole nawet, gdy przyszło im walczyć w "10". Leszek Ojrzyński przypomina, że jego drużyny potrafiły grać z Lechią Gdańsk i strzelały jej gole nawet, gdy przyszło im walczyć w "10".

- Wyznaję zasadę, że jak nie możesz, to karetka po ciebie przyjeżdża. Piłkarz ma prawo powiedzieć, że dał z siebie wszystko, gdy walczył do ostatniego tchu, zrobiło mu się ciemno przed oczami. Lubię zawodników, którzy naprawdę dają z siebie maksa. Jednak najważniejsze, aby cała drużyna była monolitem. Wtedy przeciwnik nie będzie miał dużo szans na kreowanie akcji. W derbach to Lechia może mieć bardziej w "portkach", bo ona jest faworytem. My jedziemy spłatać figla i zrobić niespodziankę. Wiara w sukces musi być - zapowiada Leszek Ojrzyński, trener Arki Gdynia. Początek spotkania w Gdańsku w wielkanocny poniedziałek o godzinie 18. Bilety są nadal w sprzedaży.MIROSLAV BOŻOK: DOSTALIŚMY NOWY IMPULS. TRZEBA PRZESTAWIĆ MYŚLENIE. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z KAPITANEM ARKI. ZAGŁOSUJ, CZY DOBRZE WYPEŁNIA SWOJĄ ROLĘ

Leszek Ojrzyński przejął Arkę Gdynia, która przegrała pięć meczów z rzędu, tracąc w nich 20 goli, na 6 dni przed derbami. Jednak perspektywa debiutu przeciwko Lechii w Gdańsku nie deprymuje szkoleniowca.

- Na pewno derby są wyjątkowe, ale ja biorę to co jest, nie wybieram meczów. Rok na tyłku siedziałem bez roboty. Stęskniłem się za ekstraklasą. Oczywiście miałem telefony, niektórzy mówili: "mogłeś zaczekać, może coś lepszego by się trafiło". Ale nie ma lepszego. Podjąłem się tego wyzwania w Arce. Wiem, że są tacy, którzy czyhają, że mi się nie powiedzie, bo mam ludzi też sobie nieprzychylnych, ale nie mogę się tym przejmować. Z wiarą robię swoje i przede wszystkim chce pomóc gdyńskim zawodnikom. Gdy zaczynałem w Koronie było ciężko. Bieda aż piszczała, najlepsi piłkarze pouciekali, byliśmy zdecydowanym faworytem do spadku, a jednak jakoś to wszystko skleciliśmy. Pamiętam jak o Legii mówili Hollywood, bo taki miała mocny skład. A my pojechaliśmy do nich na pierwszy mecz wiosną i wygraliśmy 3:2.. Nie zakładam porażki. Zawsze liczę na zwycięstwo bez względu na to z kim gram. Wiara w sukces musi być - przyznaje trener Ojrzyński.
TRENER LECHII O DERBACH Z ARKĄ: TO NIE WOJNA. NIE CHCĘ CHAMSTWA I CWANIACTWA. PRZECZYTAJ WIĘCEJ WYPOWIEDZI

Na Letnicy po raz ostatni prowadził drużynę w październiku 2015 roku. Wówczas zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1, a jego drużyna nie wykorzystała karnego. Ale w pamięci szkoleniowca o wiele mocniej wryły się inne spotkania z Lechią.

- Z Koroną w Gdańsku przegrałem 2:3, ale kończyliśmy w "10" i w osłabieniu strzelaliśmy bramki. Z Podbeskidziem u siebie już w pierwszej połowie dostaliśmy czerwoną kartkę, a mimo to wygraliśmy 1:0. Dwa razy też pamiętam remisowałem i to w meczach, w których miałem straszne pretensje do sędziów. Był też pojedynek w Kielcach wygrany z Lechia 1:0, po którym byliśmy liderem ekstraklasy. Dobrze mieć takie przykłady, gdyż wówczas łatwiej dotrzeć także do obecnych piłkarzy, choć generalnie wyznaję zasadę, że historię trzeba znać, ale nie możną nią żyć - dodaje szkoleniowiec.
TAK RELACJONOWALIŚMY OSTATNI MECZ DRUŻYNY OJRZYŃSKIEGO W GDAŃSKU. ZREMISOWAŁ 1:1

Ojrzyński nie zamierza zaklinać rzeczywistości. Skłania się do zdania większości, że to Lechia w poniedziałek jest zdecydowanym faworytem. Ale także w tym upatruje szansy na sukces... swojej drużyny.

- Każdy moment jest dobry na przełamanie. W derbach to Lechia może mieć bardziej w "portkach", bo ona jest faworytem. My jedziemy spłatać figla i zrobić niespodziankę. Oczywiście dużo czynników może mieć wpływ na wynik. Przede wszystkim jak gra się z klasową drużyną, a taka jest w Gdańsku, to trzeba wykorzystać sytuacje podbramkowe, które wypracujemy. Bez tego może być problem. Szanse na zwycięstwo zwiększymy, gdy zagramy na zero stylu. Jednak nawet jak się straci gola, czy dwa to nie jest jeszcze koniec świata. Trzeba walczyć dalej - przekonuje szkoleniowiec żółto-niebieskich
LESZEK OJRZYŃSKI 18. TRENEREM, KTÓRY PROWADZI ARKĘ W EKSTRAKLASIE. SPRAWDŹ, CZY W PRZESZŁOŚCI UDAWAŁO SIĘ UNIKNĄĆ DEGRADACJI CZY NIE, GDY ZMIENIANO SZKOLENIOWCA W TRAKCIE SEZONU

W składzie Arki nie należy spodziewać się rewolucji. Na pewno nie zagrają Mateusz Szwoch (pauza po 4. żółtej kartce) i kontuzjowany Marcus. Z czasem walczą inni rekonwalescenci: Przemysław Trytko, Rafał SiemaszkoAntoni Łukasiewicz.

- Jakieś zmiany będą, ale ile? - za wcześnie o tym mówić. Na pewno nie chcę stawiać na zawodnika za wszelką cenę, bo to drogo może kosztować. Obecnie, gdy ktoś nie może grać, są kolejni zdrowi gracze. A jak teraz kogoś za wcześnie po kontuzji pośle się na boisko, to może go stracić na 3-4 mecze, a wtedy też nie wiadomo, czy będą zmiennicy. Gdy podam "11", czy "18", pewnie będą pierwsi niezadowoleni. Ale ja na pewno nikogo nie skreślam. Nawet ten kto jest teraz daleko z tyłu, może stać się najważniejszy na przykład w ostatniej kolejce. Dlatego trzeba pielęgnować całą kadrę, rozmawiać z każdym. Szkoda, że nie mam czasu obejrzeć zespołu juniorów starszych czy nawet młodszych. Lubię bowiem brać młodych chłopaków do treningu z seniorami, a gdy zobaczę, że są odważni i zasługują, to i szybko dawać im szansę debiutu w ekstraklasie - zapowiada trener Ojrzyński.
Skoro Arka nie zmieni się diametralnie pod względem kadrowym to szansy na poprawę wyników szkoleniowiec szuka w: sferze mentalnej, cechach wolincjonalnych oraz organizacji gry.

- Wyznaję zasadę, że jak nie możesz, to karetka po ciebie przyjeżdża. Piłkarz ma prawo powiedzieć, że dał z siebie wszystko, gdy walczył do ostatniego tchu, zrobiło mu się ciemno przed oczami. Lubię zawodników, którzy naprawdę dają z siebie maksa. Jednak najważniejsze, aby cała drużyna była monolitem. Wiadomo, że nie ma tak, iż pstrykniesz i wszystkie nie zmienisz. Do wszystkiego trzeba dochodzić stopniowo, małymi kroczkami i bez stresu. Gdy bombardujesz zawodników zbyt dużą ilością nowych wymagań, możesz tylko zrobić krzywdę drużynę i piłkarzom. Dlatego jak coś od razu nie wychodzi, trzeba stwierdzić, że nic się nie stało i nadal nad tym pracować. W ostatnich dni zwracaliśmy uwagę na rzeczy mentalne, techniczno-taktyczne, które chcemy wdrożyć, mniej może na fizyczne. Wróciliśmy też do goli, które traciliśmy w Szczecinie, bo ich przyczyny byłby zbliżone do tych z poprzednich meczów - zdradza szkoleniowiec.
DRUŻYNY LESZKA OJRZYŃSKIEGO GRAŁY NAJLEPIEJ, GDY MIAŁY BOISKOWYCH BULDOGÓW. KTO MOŻE NIMI ZOSTAĆ W ARCE?

Zobacz pierwszy treningi Arki Gdynia pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego. Słowacki obrońca na testachPRZECZYTAJ WYWIAD Z LESZKIEM OJRZYŃSKIM PRZED JEGO PIERWSZYM TRENINGIEM W ARCE

Leszek Ojrzyński twierdzi, że spotkał się z dobrym przyjęciem gdyńskiej szatni. Podkreśla również, że o tym, czy jego misja w Arce powiedzie się, nie przesądzi mecz derbowy, ale realizacja dwóch celów, które jeszcze stoją przed drużyną. Prawdziwym dla niej testem będzie maj.

- Jestem nowy, więc nikt smutasa nie będzie strugał, każdy się uśmiechnie, bo liczy na swoją szansę. Ale jak drużyna przegrywa to mentalność też na tym cierpi i to nie tylko zawodników, ale i fanatyków klubu. Nikomu nie jest miło, jak jest seria porażek. Ale to nie koniec świata, nie jest tragicznie. Tak naprawdę prawdziwa rozgrywka zacznie się po podziale punktów. W tej fazie niektórzy zapominają jak grać w piłkę, stres paraliżuje, wiąże nogi. Musimy być na to przygotowani. Trzeba będzie wytrzymać ciśnienie i presję oraz pokazać charakter. Jesteśmy na ostatniej prostej, nie może być momentu zagapienia czy odpuszczenia, bo to mogą być najważniejsze punkty. Wiem, że mamy na wyciągnięcie dwa cele, tak w lidze jak i Pucharze Polski, z które lada chwila będziemy rozliczani. Dlatego na boisku piłkarze muszą być zdyscyplinowani, bo to jest klucz by nie tracić bramek. Nie można się przesunąć niepotrzebnie nawet o pół metra, czy przysnąć, bo z tego robią się błędy indywidualne jak i całej formacji - mówi Leszek Ojrzyński.
W PONIEDZIAŁEK LESZEK OJRZYŃSKI ZASTĄPIŁ W ARCE GRZEGORZA NICIŃSKIEGO. ZAGŁOSUJ, CZY TO DOBRY MOMENT NA TAKĄ DECYZJĘ

Typowanie wyników

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
HIT
5 pkt.
LECHIA Gdańsk
ARKA Gdynia

Jak typowano

77% 728 typowań LECHIA Gdańsk
10% 87 typowań REMIS
13% 125 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneWAŻNE FAKTY Z 53-LETNIEJ HISTORII DERBÓW

WYNIKI DERBÓW ARKA GDYNIA - LECHIA GDAŃSK
wynik podawany z perspektywy Arki, kolejno sezon, rozgrywki, wynik w Gdyni, wynik w Gdańsku
• zwycięstwa Arki
• zwycięstwa Lechii
• remisy

1964/65 II liga 1:0 1:2
1965/66 II liga 1:0 2:1
1966/67 II liga 0:0 0:0
1968/69 III liga 0:0 0:0
1972/73 II liga 1:0 1:1
1973/74 II liga 0:0 1:0
1975/76 II liga 1:0 1:1
1983/84 II liga 1:4 0:3
1992/93 II liga 0:0 0:3
1993/94 II liga 0:0 2:3
Puchar Polski 1:0
1994/95 II liga 1:0 0:0
1997/98 III liga 0:3* 0:0
*walkower (mecz przerwany w 87. minucie, na boisku było 1:2)
2007/08 II liga 1:0 0:0
2008/09 Ekstraklasa 0:1 1:2
Puchar Ekstraklasy 2:0 1:0
2009/10 Ekstraklasa 1:2 1:2
2010/11 Ekstraklasa 2:2 0:1
2016/17 Ekstraklasa 1:1 ?

BILANS: 36 meczów - 11 zwycięstw Arki, 14 remisów, 11 zwycięstw Lechii; bilans bramek 32:25 dla Lechii (z uwzględnionym walkowerem z 1998 r.)

* UWAGA: w naszej statystyce nie uwzględniamy meczów z sezonu 1995/96 w III lidze, gdyż wówczas z Arką I grały rezerwy Lechii/Olimpii, a oba mecze wygrane przez gospodarzy 4:0 i 3:0 odbyły się w Gdyni. Jeden z nich organizowano nawet w tajemnicy przed kibicami i obejrzało go zaledwie 400 osób!

Kluby sportowe

Opinie (133) ponad 20 zablokowanych

 • Arka gool laaaaaaaaaa lalala (3)

  Walczyć, trenować Areczka musi panować!!! Będzie sensacja 1000 zł postawiłem na boską Areczke

  • 69 112

  • A to szkoda

   1000 zł w plecy. Ha ha.

   • 12 16

  • A kto bogatemu zabroni ?

   • 7 4

  • Przeciez niepelnoletni nie moga obstawiac.

   • 8 2

 • derby

  panie i panowie w poniedziałek każdy się dowie
  czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cię

  • 20 16

 • 30 tysiecy sasiadow czeka,bedzie godne powitanie ubogich rybakow (20)

  presja,presja,presja,kopaczy i kibicow,ma byc ogien przez 90 minut,3-0 i rybacy do domu

  • 78 73

  • A MY SWOJE!!!

   ten trener to dobry pacjent,oby bozok go posłuchał,pierwszy do czerwonej kartki,czekamy!!!!

   • 22 15

  • hehehehe co za ...

   taki elektryczny trener to nagada im ze sa barcelona i maja grac agresywnie,dostana pare zoltych,potem pojda czerwone i pewnosc siebie zniknie,pamietaj panie ojrzynski ze kibice w Gdansku nie beda zbyt mili;) ale podoba mi sie jego myslenie,naładuje ich,przemotywuje a pozniej boisko to zwerufikuje

   • 22 16

  • Ten kuter tonie panie mądrala

   • 38 35

  • dobry jest,rzadzi jak trytko

   • 28 10

  • dobry trener,szkoda ze zawsze zwalniany z pracy;) (2)

   • 25 15

   • Jak każdy (1)

    • 15 1

    • Są tacy, co są zwalniani z WueFu! Właściwie tylko tacy.

     • 3 1

  • mocno lany poniedziałek (1)

   gornik zabrze spadł do pierwszej liga kiedy był trenerem,oby trzymał forme

   • 17 9

   • Górnika Zabrze spadł do I Ligi,gdy trenerem był Jan Żurek.

    Ojrzyński został zwolniony w Zabrzu po 25 kolejce sezonu 2015/16.
    Pozostawił Górnika na 16 miejscu, ze stratą 4 punktów do zajmującego 14 miejsce Śląska Wrocław. Jan Żurek prowadził Górnika w pozostałych 12 kolejkach Ekstraklasy.

    • 3 2

  • debiut arki na bursztynku

   niewiadomo czy zawodnicy arki beda chcieli wysiasc z autokaru gdy poczuja co ich czeka na bursztynku

   • 25 20

  • alleluja i do przodu

   bez nitka,marcusa,szwocha dobrze to wyglada,oby bozok sie wysypał na czerwonej kartce

   • 6 8

  • spłatac figla? spocić gila co najwyzej

   • 15 5

  • całe życie o tym marzycie (6)

   Bilans derbów remisowy tyneczku a przez lata na naszą korzysc.Dopiero pieniążki wam pomogły.Bo inaczej zawsze nad wami tynkarzami

   • 17 12

   • Nam pieniążki tłuku pancerny, wam sędziowie ot taka mała różnica (2)

    I nigdy nie nad nami frustracie z Gdyni.

    • 10 15

    • (1)

     Ten tekst tluk pancerny juz jest strasznie nudny.mozesz wymyslic cos lepszego.chyba ze nie znasz.zaskocz nas.

     • 7 0

     • Nie wymagasz za dużo od tłuka?

      • 2 3

   • (1)

    W ekstraklasie grane było 6 derbowych meczy 5 wygrała Lechia i był 1remis zatkało kakao rybko?

    • 6 8

    • wszystki jedną bramką a i remis na farcie w 98 minucie...

     • 2 3

   • A co w tym dziwnego, że klub się rozwija jak ma pieniądze? I to niezależnie o jakim sporcie nie mówimy? Wygląda to trochę jakbyś nie był pogodzony z rzeczywistością.

    • 1 0

  • Moze byc 30tysi

   Bo Arkowcow bedzie okolo 5tysi w waszych sektorach.

   • 15 4

 • Poprzednie 4 mecze w lidze przerżnięte (10)

  Poprzednie 4 mecze w lidze przerżnięte w tragicznym stylu, poprawione fatalnym meczem z Wigrami w PP, prawodpodobna przegrana w derbach trójmiasta, a także w finale PP (na który zresztą wespół z 7 tysiącami innych kibiców Arki się wybieram).....to wszytko kłuje w serce i dobija psychicznie.....ale wiecie co ?
  Jestem dumny że jestem Arkowcem !!!

  • 67 43

  • masz stare info

   na luku Arki około 8 tysięcy
   + dużo osob kupilo bilety na neutralny

   • 11 11

  • Współczuję

   • 9 2

  • 150 złotych za bilet do Warszawy na finał? (2)

   Nie dziękuję. Nie będę dawał zarabiać SKGA dlatego jedziemy z ziomami osobno

   • 8 14

   • Nie prowokuj.jedzcie nawet traktorem na ten wasz bałtyk

    • 7 3

   • i tak wszystkie bilety zeszły :)

    twoje prowokacje na nic sie zdały. jedynie sie ośmieszyłeś i pokazałes jak bardzo cie boli ze to Arka jest w finale a nie wy

    • 4 3

  • (3)

   przypomniec ci droge arki do finału? żaden zespol z ekstraklasy, wszyscy odpuscili i tylko dlatego podniecasz sie tym ze zagreasz w finale, nikt nie bedzxie o was pamietal , liczy sie tylko waszza korupcja nic wiecej i rysiu z prokomu ktory wygral przetarg na komputeryzacje zusu za panstwowe pieniadze sprzedawaliscie mecze

   • 7 16

   • ale zkompleksiony pustak :P (2)

    wyśnij , dlaczego do tej pory nie wszyło na jaw wasze kupowanie meczy tak jak Arce wytknęli? znajomości w prokuraturze wrocławskiej czy dopłaciliście fryzjerowi za milczenie? po za tym opuściliście swój stadion by grać na państwowym ( za państwową kasę) jak bezdomni heh :P

    • 11 4

    • dowody mieciu podaj a nie pisze bzdety januszu, widzxielismy wszyscy jak ministrowie stali w hotelowych korytarzach na spotkanie z ryszardem

     • 3 3

    • Czyli taka trochę "logika" Kurskiego? "Brak dowodów świadczy o tym że mogą istnieć"? Popełniasz błąd fałszywego założenia. Zastanawiasz się nad tym dlaczego dowody nie wyszły, a nie czy w ogóle jakieś istnieją.

     • 0 0

  • ja kupiłem bilety na sektory środkowe bo dolatujej do Warszawy w zielonej wyspy

   wiec to co jedzie w oficjalnym składzie pociągiem podejrzewam że moze nawet nie połowa z łącznej ilości kibiców z Arki...

   • 5 1

 • Coś mi tu śmierdzi śledziem. .. (2)

  Biało-niebiescy z Lechia !!! Bialo-zieloni dowalcie zakłamanym i skorumpowanym 3 do jaja ! Wesołego Alleluja !

  • 53 45

  • wal się kadłubie.pomyliłeś fora.

   • 17 22

  • Biało Niebieskie

   To Ruch. Nowe dziewczyny waszych byłych dziewczyn z wisly

   • 10 5

 • ależ macie "temat" pompujecie się jak dziad na wiosnę - za dwa dni się okaże kto wygra a kto przegra i czy nowy "ekstra" trener zdążył coś zmienić

  • 12 6

 • ARKA

  może spłatać figla ale w swoich gaciach

  • 46 26

 • (1)

  Dzięki za życzenia od biało niebieskich z Gdynii

  • 21 19

  • Gdyni.

   • 2 1

 • co ten Ojrzynski wyrabia, ogladalem trening i zadnej dynamiki ani nowych zagran. (3)

  Trenuje jak w latach 90. Boje sie ze przegramy derby, final PP i spadniemy do pierwszej ligi, wy tez macie takie koszmary ?

  • 27 24

  • koszmar to ty masz w domu kadłubie

   • 12 6

  • zero nowoczesnej mysli trenerskiej...

   Spusci nas

   • 7 6

  • ten czlowiek sie nie napadje tu potrzeba skorzy lub smudy

   oj spada arka spada

   • 2 3

 • Janusz z witomina (1)

  Bedzie remis,betony graja slabo-patrz mecz z piastem

  • 15 28

  • Taa

   Dobrze że Arka gra świetnie. Ostatnie mecze ... czapki z głów. Te 20 pkt. różnicy to zapewne błąd w tabeli.

   • 9 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Wisła Płock
84% ARKA Gdynia
14% REMIS
2% Wisła Płock

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 29 55 62.1%
2 Sławek Surkont 30 50 56.7%
3 Mariusz Kamiński 30 49 53.3%
4 Marek Dąbrowski 30 49 53.3%
5 Przemek Żuk 30 48 53.3%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 27 16 5 6 46:22 53
2 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52
3 GKS Katowice 27 13 6 8 47:28 45
4 Wisła Kraków 28 12 9 7 52:35 45
5 Górnik Łęczna 27 11 12 4 30:24 45
6 Motor Lublin 27 13 6 8 38:33 45
7 GKS Tychy 27 14 3 10 35:31 45
8 Wisła Płock 27 11 9 7 39:36 42
9 Odra Opole 27 11 7 9 32:28 40
10 Miedź Legnica 27 9 11 7 35:28 38
11 Stal Rzeszów 28 10 6 12 40:45 36
12 Chrobry Głogów 27 9 6 12 29:41 33
13 Znicz Pruszków 28 9 4 15 24:36 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 7 9 11 40:42 30
15 Polonia Warszawa 28 7 9 12 35:41 30
16 Resovia 27 7 4 16 28:49 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 28 4 10 14 23:45 22
18 Zagłębie Sosnowiec 28 2 9 17 19:46 15
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 28 kolejki

 • Górnik Łęczna - LECHIA GDAŃSK (sobota, godz. 17:30)
 • ARKA GDYNIA - Wisła Płock (niedziela, godz. 12:40)
 • Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
 • Polonia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:2)
 • Znicz Pruszków - Wisła Kraków 2:3 (2:0)
 • sobota
 • GKS Tychy - Resovia
 • Odra Opole - Chrobry Głogów
 • niedziela
 • Miedź Legnica - Motor Lublin
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice

Ostatnie wyniki Arki

12 kwietnia 2024, godz. 20:30
HIT
28% Motor Lublin
30% REMIS
42% ARKA Gdynia
Chrobry Głogów
86% ARKA Gdynia
7% REMIS
7% Chrobry Głogów

Relacje LIVE

Najczęściej czytane