Oceny zawodników
Asseco Gdynia coraz dalej od play-off
3 marca 2017
(20 opinii)
Koszykarze Asseco dali narzucić sobie styl gry drużyny ze Szczecina i...
Trener
Zawodnicy
Zawodnicy rezerwowi
Terminarz
27.04 (sob) godz.17:30 | Icon Sea Czarni Słupsk | 93:82 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
20.04 (sob) godz.15:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | 107:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
11.04 (czw) godz.17:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 69:94 | Dziki Warszawa | |
07.04 (nd) godz.17:30 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 74:77 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
01.04 (pon) godz.15:30 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 73:78 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
23.03 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | 85:69 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | LIVE! |
13.03 (śro) godz.19:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 90:82 | Polski Cukier Start Lublin | |
07.03 (czw) godz.19:30 | Arriva Polski Cukier Toruń | 101:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
02.03 (sob) godz.15:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 85:89 | Anwil Włocławek | |
11.02 (nd) godz.15:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 104:102 | Legia Warszawa |
Tabela końcowa
Koszykówka - Orlen Basket Liga
M Z P Bilans Pkt | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | ||||||
2 | Trefl Sopot | ||||||
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||||
4 | King Szczecin | ||||||
5 | Legia Warszawa | ||||||
6 | Śląsk Wrocław | ||||||
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||||
8 | PGE Spójnia Stargard | ||||||
9 | Polski Cukier Start Lublin | ||||||
10 | Dziki Warszawa | ||||||
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | ||||||
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | ||||||
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | ||||||
14 | Tauron GTK Gliwice | ||||||
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||||
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
- Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 oraz 82:81
- Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70 oraz 98:84
- King Szczecin - Legia Warszawa 85:80 oraz 80:77
- Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85 oraz 81:64
- Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
- Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki
-
Seth Leday
ocena z sezonu
4.69(409 ocen) -
Andrzej Pluta
ocena z sezonu
4.19(714 ocen) -
Grzegorz Kamiński
ocena z sezonu
4.16(829 ocen)
Aktualna kadra Arki
- Wojciech Bychawski
- ur.
- 1976
- wzrost
- 188
Bryce Alford- wzrost
- 190
- Adrian Bogucki
- ur.
- 1999
- wzrost
- 215
Nikodem Czoska- ur.
- 2002
- wzrost
- 192
- Adam Hrycaniuk
- ur.
- 1984
- wzrost
- 206
Grzegorz Kamiński- ur.
- 2000
- wzrost
- 200
- Stefan Kenić
- ur.
- 1997
- wzrost
- 206
Szymon Kołakowski- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
- Seth Leday
- ur.
- 1996
- wzrost
- 201
Kacper Marchewka- ur.
- 2002
- wzrost
- 192
- Filip Matczak
- ur.
- 1993
- wzrost
- 187
Maciej Nagel- ur.
- 2005
- wzrost
- 205
- Andrzej Pluta
- ur.
- 2000
- wzrost
- 190
Jakub Szumert- ur.
- 2005
- wzrost
- 203
- Maksymilian Wilczek
- ur.
- 2004
- wzrost
- 197
Bartłomiej Wołoszyn- ur.
- 1986
- wzrost
- 196