Bez punktów, ale była walka

13 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Niespodzianki w Rzeszowie nie było, ale tym razem nie możemy zarzucić gdańskim siatkarzom woli walki. Szkoda inauguracyjnego seta, który został przegrany na przewagi, bo przy odwrotnym rezultacie można było zagrać przeciwko Asseco Resovii co najmniej tie-breaka. Na pożegnanie pierwszej rundy rozgrywek Trefl przegrał na wyjeździe 1:3 (26:28, 20:25, 25:19, 21:25). Martwi również uraz Marko Samardzicia

.

RESOVIA: Woicki zdobył 2 punkty, Oivanen 16, Kusior 3, Perłowski 8, Mitrović 18, Łuka 20 oraz Ignaczak (libero), Gierczyński, Papke, Wika.

TREFL: Bednaruk 3, Winnik 19, Stancelewski 5, Kadziewicz 15, Kocik 15, Serafin 6 oraz Samardzić (libero) oraz Skorij, Świrydowicz 7, Szulik, Kruk.

W zapowiedzi informowaliśmy o urazie Marko Samardzicia. Serbski libero w Rzeszowie wyszedł do gry na własną prośbę. Niestety, środki przeciwbólowe pozwoliły mu wytrwać w grze tylko niespełna seta! Jego miejsce zajął Dmitrij Skoryj. Mimo to niewiele brakowało, aby tę partię zapisano na konto Trefla. Co prawda od początku prowadzili miejscowi, ale gdańszczanie wyciągnęli z 18:21 na 23:23, a potem obronili trzy piłki setowe. Pogrążył ich dopiero własny autowy atak.

W drugiej części gry przyjezdni najwyraźniej chcieli udoskonalić wariant z pierwszego seta, ale zupełnie to nie wyszło. Odpuścili rywalom na 11:16 i 16:21, a potem próbowali kontratakować. Udało się jednak zbliżyć tylko na 19:22.

Dopiero w trzecim secie Trefl od początku przejął inicjatywę. Na pierwszą przerwę techniczną żółto-czarni zeszli z trzypunktową zaliczką (8:5). Co prawda rywal wyrównał na 11:11, ale nasza drużyna złapała drugi oddech. Po kilku akcjach granych punkt za punkt nastąpił odskok na 19:15. Pierwszy raz w tym sezonie na parkiecie pojawił się Waldemar Świrydowicz i popisał się pojedynczym blokiem na 21:16. Tego nie można było już nie wygrać.

Początkowe prowadzenie w czwartym secie (do 8:6) pozwalało mieć nadzieje na skuteczną walkę o tie-break i zdobycie drugiego w tym sezonie punktu na wyjeździe. Ale trzy punkty stracone po kolei po pierwszej przerwie technicznej zmieniły obraz gry. Resovia poprawiła na 13:10. Tę przewagę utrzymywała do 17:14. Wówczas Łukasz Kadziewicz wyrzucił serwis w aut, a po chwili zablokowano atak Wojciecha Winnika.

Ciekawe było zakończenie meczu. Przy wyniku 24:21 na zagrywkę stanął Dariusz Szulik. Środkowy Trefla popisał się asem serwisowym. Jednak zamiast punktu dla gdańszczan i przedłużenia meczu, sędziowie zakończyli grę, gdyż dopatrzyli się przekroczenia linii pola zagrywki.

Tabela wprowadzona: 2008-12-14

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Jadar Radom - Domex Tytan AZS Częstochowa 0:3 (19:25, 25:27, 20:25), J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawa - PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 21:25, 25:17, 25:23, 13:15), Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębie Węgiel 1:3 (28:30, 26:28, 25:23, 20:25), Delecta Bydgoszcz - AZS UWM Olsztyn 1:3 (25:21, 22:25, 20:25, 23:25).

Opinie (16)

• NO i ja grać?

Kasy znowu brak !

• 0 0

• ?????

czy jutro skra bedzie goscinna i odda 1 pkt? wydaje mi sie ze nie bo oddala juz warszawie i wyglada na to ze liga gra zeby Gdansk gral o utrzymanie bo daleko dla wszystkich i tym bardziej ze nie placa od tylu miesiecy a po co kolejny taki klub w PLUSLIDZE?????????
    i najwazniejsze jak trenereczek nie zostanie zwolniony w tym roku albo sam nie bedzie mail honoru zeby odejsc to tak juz dociagnie do konca sezonu a to na dobre druzynie na pewno nie wyjdzie!!!!

• 0 0

• KASZA ODEJDZ!

KASZA ODEJDZ!

• 0 0

• uważam że "gwiazdy" przestały już świecić... czas na młodych i pełnych zapału zawodników. szkoda że tyle kontuzji- połowa sezonu a tu... chyba brakuje dobrych treningów, w innym przypadku nie byłoby tylu kalek... Kasza odejdź nie rób wstydu!!!

• 0 0

• Trefl

Fakty mówią same za siebie. Wystarczy spojrzeć na tabelę.
    Trefl ze swoimi gwiazdami powinien rywalizować z Jastrzębskim Węglem i Mostostalem o 4-5 miejsce w tabeli.
    Niestety, nawet Częstochowa i Politechnika są wyżej w tabeli, a
    liczba punktów na tym etapie zdobyta przez Trefla jest jednym wielkim nieporozumieniem.
    Jestem kibicem siatkówki i chciałbym oglądać ten sport na innym poziomie, a nie dołowanie w tabeli z 4 gwiazdami w składzie światowego formatu.
    Przypomnę tylko, że wszyscy nowi zawodnicy przyszli do zespołu w pełni sił i tuż po Igrzyskach lub po bardzo udanym sezonie jak to było w przypadku Zanuto. Kontuzji nabawili się w trakcie sezonu.

• 0 0

• Ludzie spokojnie!!!

Zawodnicy ktorzy byli sciagani go gry w pierwszej szostce,jeszcze nie graja!Bruno miał byc koniem,ale jeszcze go nie ma,Bruno od poczatku zmaga sie z barkiem,a Marko tez musi wejsc do gry,on przyjechał do Gdańska w trakcie sezonu!Martwi mnie dosyc słaba postawa Kadziewicza,ale on tez jest po chorobie!wydaje mi sie ze przyjedzie nowy rok i jak chłopacy beda zdrowi to pokaza na co ich stac:)

• 0 0

• ...

obstawiamy ile jeszcze ten marny klubik pociagnie. Spodziewany scenariusz..spadek z ligi, gra w 1 juz nie bedzie miala sensu, wiekszosc zawodnikow odejdzie, a klub zniknie z mapy Polski hahahahahhahahhahahahhahahah

• 0 0

• Jaki zespół takie granie - jaki trener takie lanie!!!!

• 0 0

• Pokrzyczcie sobie...

... jak zwykle, jak zawsze. Albo nawet nie krzyczcie, bo normalny kibic już nie krzyczy.

• 0 0

• ;/

normalne to to nie jest zeby zawodnicu doznawali kontuzji jeden za drugim... z CZEGOŚ to wynika... 6 pktow w 9 meczach - DRAMAT! Zarzad klubu - DRAMAT i brak pojecia o czymkolwiek, zawodnicy - brak ambicji i checi walki ;/