• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej 2013 (3 opinie)

W sobotę, start do najstarszych i największych regat na polskim wybrzeżu - 62-giej Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. W regatach, organizowanych przez Yacht Klub 'Stal' Gdynia cyklicznie od 1952 roku, może wziąć udział każdy rodzaj urządzenia pływającego. Startuje więc "wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem".

Na trasie z Gdyni, przez Sopot, do Gdańska i z powrotem, w tym roku zobaczymy kajty, deski, katamarany plażowe i sportowe, skiffy, jachty kilowe turystyczne i sportowe, mieczówki, a także jachty na hydroskrzydłach. Wszystkie jednostki startujące tradycyjnie w pierwsza sobotę października o godz. 11:00 ze startu wspólnego, będą rywalizować o tytuł "Najszybszego na Zatoce" i nagrodę przechodnią, na której zapisanych jest złotą nitką kilkadziesiąt nazwisk poprzednich zwycięzców. Błękitna Wstęga to przedmiot pożądania dla dużej grupy żeglarzy...

Regaty, dzięki ustawieniu startu przy gdyńskiej plaży, a trasy wzdłuż brzegu, podziwiać będzie można z gdyńskiej plaży i Bulwaru Nadmorskiego, Molo w Sopocie - przy którego główkach usytuowana będzie boja zwrotna, a także plaży w Jelitkowie i Brzeźnie. Flota jachtów po minięciu boi zwrotnej u wejścia do gdańskiego portu pożegluje, przez Sopot z powrotem do Gdyni.

Informacje o wyścigu a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie regat - bwzg.ykstal.org.pl. Przypominamy, że zgłoszenia przez stronę regat trwają do poniedziałku 30 września.

Ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia "Błękitnej Wstęgi" odbywać się będzie w specjalnie przygotowanym do tego celu hangarze Yacht Klubu 'Stal' Gdynia ok. godziny 17:00. Po ceremonii - impreza integracyjna, czyli tradycyjne Sailors Party z muzyką na żywo i poczęstunkiem przygotowanym przez partnera imprezy - Hotel Nadmorski.

W tym roku organizatorzy, odpowiadając na zapotrzebowanie, postanowili rozszerzyć formułę imprezy, będącej nie tylko regatami żeglarskimi, ale spełniającej również funkcje integracyjne i będącej wydarzeniem społeczno-kulturalnym.

"Błękitna v. 2.0" - to drugi dzień imprezy.
W niedzielę (6 września) zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia hangaru Yacht Klubu 'Stal' Gdynia, w którym odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką - uczestnikiem tegorocznego wyścigu samotników przez północny Atlantyk - OSTAR (projekt OSTAR for Dydek), który opowie jak wyglądały te mordercze regaty, pokaże zdjęcia i filmy oraz odpowie na pytania publiczności.

W drugiej części zaprosimy wszystkich na projekcję genialnego filmu dokumentalnego
- "Tabarly",o Ericu Tabarly - postaci kultowej dla współczesnych żeglarzy. Człowieku - wizjonerze , który jako pierwszy przełamał hegemonię Anglosasów na oceanach, od którego zaczęła się era nowoczesnego żeglarstwa oceanicznego, jak również boom żeglarski we Francji. Film doskonały zarówno w warstwie wizualnej jak i dźwiękowej.
Wstęp wolny, początek godzina 14:00.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Yacht Klub 'Stal' Gdynia, Miasto Gdynia, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
Patronat Honorowy: Kpt. ż w. dr inż. Andrzej Królikowski - dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni i Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej

Sponsor Generalny: IMS GRIFFIN
Sponsorzy: Sail Service, Code Zero, Delphia Yachts, NavSim, Eljacht, Rooto System
Partnerzy: Hotel Nadmorski, Nautica Nord - Pantaenius", Dobre Jachty, Goly Yacht Sevice, Lady Fitness Gdynia, Profi Spot, Profi Event, Gdyńskie WPPR, 4 Winds , Audiowave, IO PAN, Auto -Mobil.
Patronat Medialny: Radio Gdańsk, Magazyn Żagle, trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
Wpisowe:
• Wpisowe wynosi 40 zł za każdego uczestnika – przy zgłoszeniach przez Internet do dnia 30.09. 2013 r.
• Wpisowe wynosi 80 zł za każdego uczestnika – przy zgłoszeniach osobistych w dniach 01 – 04. 10. 2013 r

Opinie (3)

 • dot. podziału na grupy (2)

  Uważam za błąd rezygnację z klasy jachtów wielomasztowych. Są to jachty z natury rzeczy starsze, często oldtaimery. Nie mają one żadnych szans z nowoczesnymi konstrukcjami. Może to zniechęcić właścicieli takich jachtów do udziału w regatach, co spowoduje umniejszenie atrakcyjności imprezy. zarówno dla zainteresowanych jak i widowni. A przecież są to często piękne jachty, dodające kolorytu .... .

  • 17 9

  • Proszę zajrzeć do Instrukcji Żeglugi.

   A tam czytamy:
   "Organizator może zdecydować się na stworzenie
   dodatkowych grup klasyfikacji. Ich ostateczna lista podana zostanie po zakończeniu
   zgłoszeń."
   Tak wiec zapraszamy i Portowiec Gdański bedzie bardzo mile widziany!

   Z pozdrowieniami od organizatorów.

   • 8 1

  • podzial na grupy

   Regaty mają formułę open - wszyscy starują na tych samych zasadach. Idąc tropem myślenia przedmówcy należało by stworzyć kilkanaście klas a bo wielokadłubowe są szybsze niż jednokadłubowe, dłuższe szybsze niż krótsze itd. Wiadomo że w formule open 90% jachtów płynie dal samej przyjemności uczestnictwa bo i tak nie ma szans na wygrana z jachtami regatowymi i nie rezygnują z regat tylko dla tego że nie mają szans wygrać. Cieszmy się więc tym świętem żeglarstwa.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20.04 g.12.00
Unia Swarzędz
20.04 g.15.30
MKS Dąbrowa Górnicza
20.04 g.17.00
Budowlani Commercecon Łódź
20.04 g.17.30
Górnik Łęczna
20.04 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
14.04 g.17.30
Asseco Resovia Rzeszów
14.04 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
14.04 g.12.40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13.04 g.16.00
Corotop Gwardia Opole
13.04 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce