stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej 2013 (3 opinie)

W sobotę, start do najstarszych i największych regat na polskim wybrzeżu - 62-giej Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. W regatach, organizowanych przez Yacht Klub 'Stal' Gdynia cyklicznie od 1952 roku, może wziąć udział każdy rodzaj urządzenia pływającego. Startuje więc "wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem".

Na trasie z Gdyni, przez Sopot, do Gdańska i z powrotem, w tym roku zobaczymy kajty, deski, katamarany plażowe i sportowe, skiffy, jachty kilowe turystyczne i sportowe, mieczówki, a także jachty na hydroskrzydłach. Wszystkie jednostki startujące tradycyjnie w pierwsza sobotę października o godz. 11:00 ze startu wspólnego, będą rywalizować o tytuł "Najszybszego na Zatoce" i nagrodę przechodnią, na której zapisanych jest złotą nitką kilkadziesiąt nazwisk poprzednich zwycięzców. Błękitna Wstęga to przedmiot pożądania dla dużej grupy żeglarzy...

Regaty, dzięki ustawieniu startu przy gdyńskiej plaży, a trasy wzdłuż brzegu, podziwiać będzie można z gdyńskiej plaży i Bulwaru Nadmorskiego, Molo w Sopocie - przy którego główkach usytuowana będzie boja zwrotna, a także plaży w Jelitkowie i Brzeźnie. Flota jachtów po minięciu boi zwrotnej u wejścia do gdańskiego portu pożegluje, przez Sopot z powrotem do Gdyni.

Informacje o wyścigu a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie regat - bwzg.ykstal.org.pl. Przypominamy, że zgłoszenia przez stronę regat trwają do poniedziałku 30 września.

Ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup, jak również wręczenia "Błękitnej Wstęgi" odbywać się będzie w specjalnie przygotowanym do tego celu hangarze Yacht Klubu 'Stal' Gdynia ok. godziny 17:00. Po ceremonii - impreza integracyjna, czyli tradycyjne Sailors Party z muzyką na żywo i poczęstunkiem przygotowanym przez partnera imprezy - Hotel Nadmorski.

W tym roku organizatorzy, odpowiadając na zapotrzebowanie, postanowili rozszerzyć formułę imprezy, będącej nie tylko regatami żeglarskimi, ale spełniającej również funkcje integracyjne i będącej wydarzeniem społeczno-kulturalnym.

"Błękitna v. 2.0" - to drugi dzień imprezy.
W niedzielę (6 września) zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia hangaru Yacht Klubu 'Stal' Gdynia, w którym odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką - uczestnikiem tegorocznego wyścigu samotników przez północny Atlantyk - OSTAR (projekt OSTAR for Dydek), który opowie jak wyglądały te mordercze regaty, pokaże zdjęcia i filmy oraz odpowie na pytania publiczności.

W drugiej części zaprosimy wszystkich na projekcję genialnego filmu dokumentalnego
- "Tabarly",o Ericu Tabarly - postaci kultowej dla współczesnych żeglarzy. Człowieku - wizjonerze , który jako pierwszy przełamał hegemonię Anglosasów na oceanach, od którego zaczęła się era nowoczesnego żeglarstwa oceanicznego, jak również boom żeglarski we Francji. Film doskonały zarówno w warstwie wizualnej jak i dźwiękowej.
Wstęp wolny, początek godzina 14:00.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Yacht Klub 'Stal' Gdynia, Miasto Gdynia, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
Patronat Honorowy: Kpt. ż w. dr inż. Andrzej Królikowski - dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni i Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej

Sponsor Generalny: IMS GRIFFIN
Sponsorzy: Sail Service, Code Zero, Delphia Yachts, NavSim, Eljacht, Rooto System
Partnerzy: Hotel Nadmorski, Nautica Nord - Pantaenius", Dobre Jachty, Goly Yacht Sevice, Lady Fitness Gdynia, Profi Spot, Profi Event, Gdyńskie WPPR, 4 Winds , Audiowave, IO PAN, Auto -Mobil.
Patronat Medialny: Radio Gdańsk, Magazyn Żagle, trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
Wpisowe:
• Wpisowe wynosi 40 zł za każdego uczestnika – przy zgłoszeniach przez Internet do dnia 30.09. 2013 r.
• Wpisowe wynosi 80 zł za każdego uczestnika – przy zgłoszeniach osobistych w dniach 01 – 04. 10. 2013 r

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
14.06 g.18.00
Wisła Kraków
14.06 g.18.00
Pogoń Szczecin
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra