Chamera pokonany po 792 minutach!

4 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

W dziewiątej kolejce grupy bałtyckiej III ligi Michał Chamera skapitulował po raz pierwszy. Po 792. minutach gry "na czysto" bramkarza Bałtyku pokonał Piotr Łapigrowski. Gdynianie wygrali u siebie z Bytovią 2:1 (1:0). Goście po bezmyślnych i brutalnych faulach w ostatnich minutach kończyli mecz w "dziewiątkę".

Bramki: Pięta 42 karny, Kudyba 52 - Łapigrowski 72.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski, Wróbel, Martyniuk, Zybert - Prinz, Pięta (80 Kubsik), Pietrzyk, Adamus (90 Przybyszewski) - Nadolny, Kudyba (85 Szudrowicz).

Mecz z Bytovią został potraktowany jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Dlatego gospodarze musieli zapewnić większe niż zwykle siły ochrony. Grano tradycyjnie na bocznym boisku GOSiR. - Policja już poinformowała nas, że 18 października zezwoli nam na organizację meczu z Gryfem Słupsk, ale wyłącznie na głównej murawie. Dlatego już teraz zapraszamy kibiców na to spotkanie, które zamierzamy rozegrać przy sztucznym oświetleniu - informuje Stanisław Rajewicz, dyrektor Bałtyku.

Gospodarze objęli prowadzenie po faulu w polu karnym na Dariuszu Kudybie oraz pewnym strzale z jedenastki Wojciecha Pięty. Zatem dopiero po raz czwarty w tym sezonie Bałtykowi udało się otworzyć wynik już do przerwy.

W drugiej połowie już pierwsza groźna akcja miejscowych została zwieńczona golem. Po bardzo dobrym zagraniu Łukasza Nadolnego na 2:0 podwyższył Kudyba, który w dalszym ciągu znajduje się na liście życzeń I-ligowej Korony Kielce.

W 58. minucie piłka po raz trzeci znalazła się w siatce gości. Jednak bramka Michała Pietrzyka, który dobijał po strzale Pięty nie została uznana, gdyż w momencie pierwszego uderzenia pomocnik był na spalonym.

Goście nie chcieli dać za wygraną. Waldemar Walkusz niemal jednocześnie dokonał trzech zmian, co sprawiło, że Bytovia zaczęła grać odważniej. W 72. minucie po raz pierwszy skapitulował w tym sezonie Chamera. Golkiper Bałtyku w dużej mierze sam jest sobie winny. Nie potrafił złapać piłki po strzale z rzutu wolnego, a z "prezentu" skorzystał Łapigrowski, który z blisko wpakował futbolówkę do siatki.

Bytovia kończyła mecz w "9". Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Bryndal. Prawy obrońca przyjezdnych faulem w 88. minucie przerwał groźną kontrę Nadolnego. Natomiast już w doliczonym czasie gry Tomasz Cerson od razu zobaczył czerwony kartonik po brutalnym faulu na Błażeju Adamusie.

- Może nawet lepiej, że straciliśmy gola, gdyż z chłopaków i Michała zejdzie presja związana ze śrubowaniem minut bez bramki. Jednak z tej straty trzeba wyciągnąć wnioski. W tej sytuacji wszystko było złe - ustawienie muru, interwencja Chamery oraz brak asekuracji obrońców, którzy powinni wybić piłkę. Sędzia mógł również wcześniej utemperować brutalną grę Bytovii. To już kolejny mecz kiedy próbują ona ograć ostrymi wejściami, bo innych atutów nie mają - ocenia Jerzy Jastrzębowski, trener Bałtyku.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Cartusia - Rodło 1:2, Olimpia - Zatoka 1:4, Błękitni - Orkan 5:0, Darzbór - Orlęta 3:0, Astra - Kaszubia 2:1, Dąb - Gryf 95 2:2, Sława - Rega 1:3.

• (1)

Najwyzsza pora na to zeby wyrzucic z Olimpijskiej bezdomnych pornold Gdynia, a na wlasciwe miejsce powinien wrocic Baltyk.

• 0 0

• przestań już śnic chłopcze

• 0 0

• to jak powrot do domu :) ciesze sie ze w Gdyni jest Bałtyk :)

• 0 0

• Tylko Baltyk

Arka precz z Olimpijskiej

• 0 0

• kretyni (7)

Stadion GOSIRu jest własnością miasta , i nie jest to stadion ani Arki ani Bałtyku , i te kluby dzierżawią go . Nie widzę sensu utrzymywania dwóch stadionów jednego dla Arki drugiego dla Bałtyku . Jestem z gdyni i jestem z tego dumny i cieszę sie z sukcesów zarówno jednej jak i drugiej drużyny

• 0 0

• ja na (6)

Twoim miejscu nie cieszyłbym się że jestem z wioski rybackiej bez historii i tradycji

• 0 0

• lepsze To niż być z wolnego miasta gdańsk

• 0 0

• calkiem nowoczesna ta gdynia

• 0 0

• (2)

oj człowieku nie wiesz co piszesz, ja wole mieszkać w Gdyni i w niej żyć i mieszkać, niż mieć coś wspólnego z Gdańskiem, wiec nie wypowiadaj się za tych co się cieszą, że tutaj mieszkaja, taka jest ich wolność wyboru. Boli Cie to ze jemu się tu podoba, trudno, żyj sobie z tym, a jak nie chcesz to proponuje przeprowadzke do Gdyni ;-)

• 0 0

• (1)

P.S. a historie i tradycje to wydaje mi się, że Gdynia ma ciekawsza od tego Twojego Gdańska :P pozdrawiam

• 0 0

• no to widać , ze do szkoły nie chodziłeś, a nawet jak chodziłes

to historii Polski na pewno sie nie uczyłeś, albo miałes ją gdzieś.

• 0 0

• tak wioska jakos lepiej sie rozwinela od wolnego, patoligicznego miasta Gdansk (zobacz jaki w Gdansku syf, no tylko na ul. Dlugiej jest przyzwoicie), przyjedz do tej wioski padalcu skonczony i zobacz jak pieknie rozwineła sie ta wioska od twego zawszonego gdanska

• 0 0

• heh to sprobujcie przyjsc bedzie jazda :)